Balustrady szklane – zalety

balustrada szkło
Balustrady szklane cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród deweloperów, jak i osób prywatnych | fot.: materiał partnera

Balustrady szklane coraz częściej pojawiają się w przestrzeni miejskiej. Najczęściej spotykamy je w budynkach użyteczności publicznej, takich jak galerie handlowe i biura, ale bez trudu można zauważyć, że w ostatnich latach decydują się na nie deweloperzy oddający do użytku bloki oraz właściciele domów prywatnych. Przekonaliśmy się bowiem, że wbrew powszechnej opinii, to trwałe rozwiązanie gwarantujące bezpieczeństwo użytkowników. Dzięki nowoczesnym systemom q-railing można łączyć elementy szkła, by otrzymać wytrzymałą, funkcjonalną i estetyczną ściankę.

Balustrady szklane cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród deweloperów, jak i osób prywatnych. Mimo ich dość wysokiej ceny, pojawiają się w kolejnych biurowcach, blokach czy domach jednorodzinnych. To najczęściej wybierane rozwiązanie w galeriach handlowych oraz biurowcach. Co sprawia, że ich popularność rośnie? Warto poznać ich wszystkie zalety – zwłaszcza jeśli stoisz przed ostateczną decyzją, jak wykończyć swój dom.

Bezpieczeństwo balustrad szklanych

Zanim dokładnie przeanalizujemy wszystkie zalety, które mają w sobie balustrady szklane, warto podkreślić, że to nie tylko estetyczny i ponadczasowy materiał. Nie ulega bowiem wątpliwości, że doskonale komponują się z większością modernistycznych aranżacji. Nadają się do stosowania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku, dzięki czemu cały projekt będzie spójny. Jednocześnie balustrady szklane wzbudzają wiele wątpliwości. Czy rzeczywiście są wystarczająco trwałe, by wytrzymały duże obciążenia i chroniły przed wypadkiem?

Warto wiedzieć, że balustrady szklane są wykonane ze szkła, które jest laminowane i hartowane. Ich grubość mieści się w zakresie od 13 do 21 mm. Laminat (umieszczona między formatkami szkła specjalna folia) sprawia, że są trwałe i w pełni bezpieczne. W przypadku stłuczenia, kawałki szyby nie rozsypią się po całym mieszkaniu czy balkonie, ale pozostaną przyklejone.

Balustrady szklane z pewnością sprawdzą się na balkonie czy w domu – można stosować je także wtedy, gdy w domu mieszkają małe dzieci. Dzięki swojej trwałości skutecznie chronią przed wypadkiem. Co więcej, maluchy nie będą w stanie się po nich wspiąć ze względu na ich gładką fakturę (szczególnie w przypadku modeli z wypełnieniem poprzecznym).

balustrady szklane
Współcześnie balustrady szklane pojawiają się przede wszystkim w dużych biurowcach i galeriach handlowych | fot.: materiał partnera

Balustrady szklane – zalety

Współcześnie balustrady szklane pojawiają się przede wszystkim w dużych biurowcach i galeriach handlowych. Ich ogromną zaletą jest możliwość personalizacji, dzięki której w każdym z tych miejsc prezentują się odrobinę inaczej. Możliwość stworzenia indywidualnego projektu sprawia, że nawet najbardziej wymagający klient dopasuje je do swoich wymagań. Co istotne, może stosować je zarówno wewnątrz, jak i po zewnętrznej stronie budynku, osiągając w ten sposób spójną i elegancką całość.

Warto podkreślić, że balustrady szklane tak często pojawiają się w biurach i galeriach, ponieważ nie stanowią przeszkody dla światła. Nie ograniczając jego przepływu, optycznie powiększają przestrzeń. Dzięki osiągniętej jasności w wybranych pomieszczeniach panuje przyjemniejszy klimat, co ma ogromne znaczenie dla samopoczucia osób spędzających wewnątrz nich czas.

Co bardzo ważne z punktu widzenia właścicieli budynków oraz wymagających użytkowników, balustrady szklane są ponadczasowe. Można niemal dowolnie zmieniać aranżację w pomieszczeniu lub całym budynku, a one wciąż prezentują się elegancko i są stylistycznie dopasowane. W związku z tym, że dostosują się do każdej mody, ich początkowo wysoka cena jest więc uzasadniona – są bowiem inwestycją na długie lata.

Materiał partnera

Tags from the story