Classic blue to kolor roku 2020. Jak wprowadzić elementy w takich barwach do wystroju mieszkania?

pomysły aranżacji w kolorze classic blue
Kolor klasyczny niebieski to barwa żywa, soczysta, która zwraca na siebie uwagę. W wielu przypadkach wprowadzenie tego koloru do wnętrza jest nie lada wyzwaniem i wymaga dokonania w mieszkaniu dość sporej metamorfozy | fot.: stock.adobe.com

Skala kolorów Pantone to unikatowy wzorzec barw opracowany przez Pantone Color Institute z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Głównym zadaniem Instytutu jest przewidywanie światowych trendów kolorystycznych i doradzanie firmom na całym świecie w kwestii stosowanych barw. Kolorem roku 2020 został ogłoszony Classic Blue, czyli klasyczny niebieski. Dekoratorzy wnętrz stworzyli już projekty aranżacji mieszkań, w których to właśnie niezwykła barwa niebieska odgrywa główną rolę.

Czy kolor niebieski sprawdzi się w każdym wnętrzu?

Bądźmy szczerzy. Kolor klasyczny niebieski to barwa żywa, soczysta, która zwraca na siebie uwagę. W wielu przypadkach wprowadzenie tego koloru do wnętrza jest nie lada wyzwaniem i wymaga dokonania w mieszkaniu dość sporej metamorfozy. Jeśli budżet właściciela jest w stanie to udźwignąć to można mówić o rozpoczęciu wyjątkowej, wnętrzarskiej przygody. Mowa w tym przypadku o mieszkaniach zaaranżowanych na przykład w surowym stylu industrialnym, gdzie dominują brązy, beże, szarości, czy też zgaszone odcienie pomarańczu. Jakakolwiek próba wprowadzenia w takim pomieszczeniu niebieskiego elementu, po prostu okaże się nieudanym eksperymentem. Znacznie łatwiej jest zaaranżować ten kolor we wnętrzach tradycyjnych.

salon ściana w kolorze Classic Blue
Najłatwiej poradzimy sobie z niebieską aranżacją w jasnych wnętrzach nowoczesnych | fot.: stock.adobe.com

Nawet jeśli zewsząd otaczają nas brązy i szarości, ale wystrój ma wiele wspólnego z klasyką, to dużo łatwiej będzie zastosować niebieskie elementy w postaci chociażby niewielkich dekoracji. Najłatwiej poradzimy sobie z niebieską aranżacją w jasnych wnętrzach nowoczesnych. Bardzo modne, białe, minimalistyczne mieszkania wręcz proszą się o dodatki w żywych kolorach! Im bardziej jasne, stonowane i pastelowe jest nasze wnętrze, tym łatwiej poradzimy sobie z wprowadzeniem soczystej, niebieskiej barwy. Nie obawiajmy się więc tej skazanej na sukces zmiany i dodajmy naszemu mieszkaniu nieco finezji. Niebieskie zasłony, obrazy, czy też ramki na zdjęcia lub wazony na półkach? A może niebieski bieżnik, dywan lub pled na kanapę albo poduszki dekoracyjne? Może być tylko lepiej!

classic blue salon
Bardzo modne, białe, minimalistyczne mieszkania wręcz proszą się o dodatki w żywych kolorach! | fot.: stock.adobe.com

Metamorfoza w stylu Classic Blue. Coś dla estetów, kochających luksus!

Marzy się nam wnętrze, w którym kolor Classic Blue będzie dominował, a każdy stylizacyjny szczegół zostanie drobiazgowo dopracowany? Przygotujmy się więc na gruntowną odmianę. Niebieskie ściany, szafki, kanapy i fotele. Classic Blue doskonale współpracuje z bielą, czernią, szarością, beżami, a także ze złotem i srebrem. Niebieski to kolor zimny, więc wskazane może być ocieplenie wnętrza na przykład zielonym kącikiem. Jeśli nie mamy ręki do roślin to zdecydujmy się na efektowną zieleń sztuczną. Niebieskie meble i dekoracje z błyszczącymi złotymi oraz srebrnymi dodatkami to kwintesencja najmodniejszej wersji stylu glamour.

classic blue stylowe wnętrze złote i srebrne dodatki
Niebieskie meble i dekoracje z błyszczącymi złotymi oraz srebrnymi dodatkami to kwintesencja najmodniejszej wersji stylu glamour | fot.: stock.adobe.com

Pozłacane, niebieskie obrazy, czy też ozdobne wazony, świeczniki oraz lampy Classic Blue ze srebrnymi obwódkami to tegoroczne hity. Wnętrze modernistyczne najbardziej trendy w 2020 roku to z kolei wiodący kolor niebieski połączony z klasyczną czernią i bielą. Charakteryzują go równocześnie najprostsze formy oraz wysokogatunkowe, nowoczesne materiały. Dominacja Classic Blue skomponowana natomiast z brązami i beżami tworzy idealną wersję aranżacjo boho. Zadbajmy w tym przypadku o naturalne materiały i etniczne wzory a końcowy efekt będzie naszą dumą!

Łazienka classic blue
Marzy się nam wnętrze, w którym kolor Classic Blue będzie dominował, a każdy stylizacyjny szczegół zostanie drobiazgowo dopracowany? Przygotujmy się więc na gruntowną odmianę | fot.: stock.adobe.com

 

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na subtelną odmianę obecnego wnętrza w stylu Classic Blue, czy też konieczna będzie diametralna, „niebieska” metamorfoza to na pewno warto starać się regularnie odświeżać wnętrza mieszkania. Odmienione pomieszczenie wpływa na domowników w bardzo pozytywny sposób. Inspiruje i tworzy optymistyczną aurę. Zdecydowanie postawmy więc w tym roku na wnętrzarską zmianę!

Zobacz także:

Moda i design – jaki kolor dominować będzie w roku 2020?

MKO