Czy plakat to wartościowy zastępca obrazu?

Biały plakat na szarej ścianie
Do każdego pomieszczenia można dopasować taki plakat, na jaki ma się ochotę. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Mieszkanie świeżo po remoncie. Ściany pachnące nowością, świeżo co pomalowane lub wytapetowane. Znacie to uczucie? Ciągle jest to to samo mieszkanie, a jednak wypełnia je wrażenie pewnej nowości i świeżości. Nie pozostaje nic innego, jak tylko ponownie urządzić mieszkanie za pomocą mebli i całej reszty, która była tam wcześnie, choć być może w nieco innej aranżacji. A jednak, ściany nadal wydają się trochę gołe, puste. Tutaj do akcji może wkroczyć nasza fantazja połączona z gustem i nadać naszym czterem kątom nowego wymiaru. Niby to takie oczywiste, ale ulokowanie na ścianach obrazów i/lub plakatów potrafi ożywić wnętrze w niesamowity sposób.

Ścienne dekoracje potrafią zadziałać na nas jak okno na nowy świat. Mistrzowskie egzemplarze artystycznej sztuki pobudzają nasze zmysły i wyobraźnię, co w znaczny sposób umila nam wykonywanie codziennych obowiązków w zaciszu domowym. Czy jest to kuchnia, czy salon, czy przedpokój, odpowiednie dzieło umieszczone w odpowiednim miejscu świetnie spełni się w swojej roli. Również dla dzieci ozdoby ścienne to nie lada gratka, a istnieje prawdopodobieństwo, że dzięki nim odkryją w sobie zamiłowanie do sztuki, co ukształtuje ich przyszłość.

Plakat na ścianie to wiele nowych możliwości

Utarło się, że ściany zazwyczaj ozdabiają obrazy. Mniejsze lub większe obrazy na płótnie, w mniej lub bardziej wymyślnej ramie. Dla tych z nieograniczonymi zasobami gotówki powieszenie na ścianie sławnego arcydzieła jest wyznacznikiem prestiżu i powodem do dumy. Jednak coraz częściej można spotkać na ścianach, w wielu mieszkaniach, ozdobne plakaty. Jednak nie są to takie plakaty, jak w Bravo Girl, Bravo Sport, czy innych pisemkach. Są to plakaty na ścianę, które nadają wnętrzu modernistyczny wygląd, zachowując przy tym wszelkie względy estetyczne. Co więcej, jest to wygodna opcja dla tych, którzy pragną wystroić mieszkanie nie za wysokim kosztem. Nie da się ukryć, że plakaty to rozwiązanie mniej prestiżowe, a co za tym idzie bardziej budżetowe, lecz to nie oznacza że cierpią na tym doznania estetyczne. Dodatkowo, mniejszy koszt pozwala na regularną zmianę dekoracji, którą można dostosować m.in. do pór roku.

W zasadzie nie ma znaczenia czy mają to być plakaty do salonu, czy plakaty do kuchni, do każdego pomieszczenia można dopasować taki plakat, na jaki ma się ochotę. Możliwości są wręcz nieskończone. Na rynku działają firmy  oferujące plakaty o dowolnym tle, w dowolnej aranżacji. Wszystko zależy od waszych życzeń. Przykładowe pozycje możecie znaleźć tutaj: https://www.bluebird-design.com/.

Jeżeli więc czujecie się przekonani, że ścienny plakat to coś dla was, albo wręcz przeciwnie i nadal się wahacie, nie pozostało nic innego, jak po prostu któryś powiesić w domu i sprawdzić jak zadziała to  na wasze wrażenia estetyczne. Nawet jeżeli okaże się to nietrafione, nie będzie to kosztowna pomyłka.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,