Dlaczego warto postawić na nowoczesny kominek w salonie?

kominek w nowoczesnym salonie
Zamontowanie kominka bez wątpienia poprawia estetykę pomieszczenia. Dodaje pomieszczeniu ciepła i uroku oraz może być alternatywą ogrzewania | fot.: StockAdobe.com

Nowoczesny kominek bez wątpienia dodaje wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. To bardzo ważny element dekoracyjny będący zarazem źródłem ciepła. Dlaczego warto postawić na nowoczesny kominek w salonie?

Montaż kominków w salonie staje się coraz popularniejszy. Decydują się na niego mieszkańcy dopiero co budowanych nieruchomości, a także właściciele mieszkań, stosując tak zwane bio kominki. Skupiają one na sobie przede wszystkim uwagę, a w sezonie zimowym dodają pomieszczeniu uroku, klimatu i mogą stanowić uzupełnienie instalacji grzewczej w domu. Obecnie niezwykłą popularnością cieszą się nie tylko tradycyjne kominki umieszczone przy ścianie, ale także wersje wolnostojące,

Zalety nowoczesnych kominków w salonie

Zamontowanie kominka bez wątpienia poprawia estetykę pomieszczenia. Dodaje pomieszczeniu ciepła i uroku oraz może być alternatywą ogrzewania. Szczególnie pięknie kominki prezentują się podczas jesiennych wieczorów, świąt oraz szczególnych okazji ważnych dla mieszkańców. To główne zalety kominków, dzięki którym wygląd pomieszczenia można zmienić niemal całkowicie. Warto zadbać też o to, aby umieszczony w salonie kominek prezentował się jeszcze ciekawiej. W tym celu wyłożyć można na nim kamień dekoracyjny lub też zapachowe świeczki, które wpłyną także na aromaterapię pomieszczenia. To ciekawe rozwiązanie dla osób, które szybko nudzą się wystrojem pomieszczenia. W trakcie świąt na kominku można zawiesić świąteczne skarpety na prezenty, co doda wnętrzu amerykańskiego stylu.

Kominek przy ścianie, narożny czy kominek wolnostojący?

Bryła kominka umieszczonego przy ścianie wkomponowana jest w płyty g-k. Sprawia, to, że kominek niemal doskonale się w nią wtapia i daje efekt jednolitej tafli. Takie rozwiązanie nie wpływa na dominację kominka, a jedynie podkreśla jego niepowtarzalny charakter. Nowoczesne kominki narożne spotykane są w holach, pokojach dziennych, a nawet ogrodach. Dzieje się tak za sprawą wkładu kominkowego umożliwiającego oglądanie płomieni z wielu różnych miejsc. Takie rozwiązanie oddziela od siebie pokoje, natomiast przeszklone boki sprawiają, że ogień może być widoczny wszędzie. Kominki wolnostojące najczęściej umieszczone są przy schodach lub na środku pomieszczeń. Ich montaż jest stosunkowo prosty, a efekt może sprawiać niesamowite wrażenie. Do dyspozycji klienci mają nowoczesne kominki żeliwne, a także inne rozwiązania. Szczególną popularnością cieszą się piece wolnostojące typu koza.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,