Dlaczego warto zainwestować w okna drewniane

okna drewniane we wnętrzu
>Okna drewniane są nie tylko praktyczne, ale i stanowią również piękną ozdobę stylowych wnętrz. Dlatego ten rodzaj okien jest często wykorzystywany w domach i mieszkaniach urządzonych w stylu klasycznym, prowansalskim, rustykalnym, skandynawskim, a nawet loftowym | fot.: stock.adobe.com

Jeszcze do niedawna w nowoczesnym budownictwie stosowano głównie okna pcv, ponieważ jest to wyjątkowo trwałe rozwiązanie, które wiąże się ze stosunkowo niskim kosztem zakupu. Jednak obecnie klienci szukają ekologicznych produktów, które posłużą im na lata, dlatego coraz chętniej stawiają na okna wykonane z dobrej jakości drewna. A dlaczego jeszcze warto zainwestować w okna drewniane?

Zalety okien drewnianych

Zakup drewnianych okien to długofalowa inwestycja, ponieważ produkt ten można z łatwością pielęgnować przy użyciu ogólnodostępnych preparatów do drewna. Poza tym takie okna można również poddać renowacji po wielu latach użytkowania, co sprawi, że szybko odzyskają dawny blask i będą wyglądały jak nowe. Producent okien drewnianych zadbał również o to, aby w swojej ofercie posiadać okna wykonane z solidnych i trwałych surowców takich jak drewno sosnowe, świerkowe, modrzewiowe lub dębowe. Dzięki czemu każdy klient może dobrać optymalny wzór drewna do swoich indywidualnych potrzeb. Co ważne do okien drewnianych można również dopasować stylowe i funkcjonalne okiennice.

Kiedy warto wybrać okna drewniane?

Okna pcv są produkowane masowo i mogą nie pasować do otworów okiennych o niestandardowym kształcie. W takim wypadku producent okien może nie posiadać w swojej ofercie okna o odpowiednich parametrach i konieczne będzie zlecenie wykonania okna na wymiar. Wówczas idealnym rozwiązaniem będą personalizowane okna drewniane o nietypowych kształtach lub o wyjątkowo dużej powierzchni. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się obecnie na przykład drewniane okna okrągłe, trójkątne lub ze specjalnymi zdobieniami. Warto podkreślić również, że dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii do produkcji okien drewnianych, produkt ten nie odkształca się pod wpływem temperatury oraz nie zmienia koloru pod wpływem promieniowania UV. Dzięki czemu okna drewniane mogą być stosowane zarówno w nowym, jak i w starym budownictwie.

Drewniane okna do stylowych wnętrz

Okna drewniane są nie tylko praktyczne, ale i stanowią również piękną ozdobę stylowych wnętrz. Dlatego ten rodzaj okien jest często wykorzystywany w domach i mieszkaniach urządzonych w stylu klasycznym, prowansalskim, rustykalnym, skandynawskim, a nawet loftowym. Ponadto okna drewniane to w pełni ekologiczne rozwiązanie, które jakościowo nie odbiega od standardu stosowanego w oknach pcv. Wobec czego można bez problemu zamówić okna drewniane z korzystnym współczynnikiem przenikania ciepła. Co więcej, drewno nie przewodzi ciepła i skutecznie chroni przed zimnem, szczególnie gdy rama okienna charakteryzuje się odpowiednią grubością i poziomem termoizolacyjności. Okna drewniane można również nabyć w wersji z zewnętrzną warstwą aluminium, a wówczas taki produkt może być pomalowany na dowolny kolor.

Podsumowując, okna drewniane są obecnie bardzo ciekawą i modną alternatywą dla okien pcv. Dlatego wybierając okna do domu czy też mieszkania, warto rozważyć zamówienie drewnianych okien, które świetnie wyglądają i są niezwykle funkcjonalne oraz można je bez problemu dopasować do każdego rodzaju wnętrz. Okna drewniane to rozwiązanie, które z powodzeniem znajdzie zastosowanie zarówno w nowym, jak i starym budownictwie, niezależnie od wybranego przez nas stylu i wystroju wnętrza. Drewniana stolarka okienna to rozwiązanie, które docenią zarówno osoby ceniące sobie naturalne rozwiązania, jak i te, dla których ważne są wysokiej jakości elementy i dodatki. W poszukiwaniu sprawdzonych rozwiązań warto poszukać firm o ustalonej renomie na rynku, jak Nardos producent okien drewnianych. Korzystając z wiedzy i doświadczenia fachowców stworzymy stylowe, ale i przytulne wnętrze.

OLI