Dozowniki do mydła a design

Dozownik do mydła Vintage
Dozowniki mydła znajdują zastosowanie nie tylko w łazienkach i toaletach publicznych. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dozowniki do mydła są zwyczajnymi elementami wyposażenia naszych domowych łazienek lub publicznych toalet. Jednak czyż nie te zwyczajne przedmioty wokół nas stanowią naszą przestrzeń w której mamy czuć się komfortowo?

Dozowniki mydła a technologia

Design z definicji jest skierowany do ludzi i ma tworzyć w produktach użytkowych lub artystycznych jakąś wartość dodaną, zazwyczaj estetyczną lub technologiczną. Najlepiej, gdy te rzeczy się łączą, czyli dostajemy produkt, który nie tylko świetnie wygląda, ale też działa bez zarzutu. Dozowniki do mydła nie są zaawansowanymi technologicznie wyrobami, co nie zmienia faktu, że niektóre działają lepiej, a inne gorzej. Główną funkcją dozownika jest dozowanie mydła, ale zależnie od jego konsystencji, będzie się to odbywać mniej lub bardziej płynnie, mydło może się blokować w pompce lub skapywać po dozowaniu. Tutaj istotną rolę gra, to jak zaprojektowany jest dozownik, czyli czy pompka dozująca jest przystosowana do płynów o różnej gęstości oraz czy kranik ma odpowiedni kształt, dzięki któremu mydło nie będzie skapywać. Przy dozownikach automatycznych dochodzi jeszcze kwestia czujników ruchu, które muszą być odpowiednio zaprogramowane.

Bezdotykowy dozownik do mydła CWS
Bezdotykowy dozownik do mydła CWS | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dozowniki na mydło mogą być ozdobą

Przedmioty powinny pasować do wystroju wnętrza danego pomieszczenia, no chyba, że naszym zamierzeniem jest, aby gryzły się z otoczeniem i awangardowo odstawały od normy. Większość ludzi ma jednak mniej liberalne podejście i uważnie dobiera wyposażenie swojego domu, zaczynając od mebli, a na dekoracjach i przedmiotach użytkowych kończąc. Kuchnia i łazienka, to ważne miejsca w naszym domu; mówi się nawet, że kuchnia to jego serce, a łazienka to oaza spokoju. Dozowniki mydła są niczym innym jak elementem wyposażenia naszego mieszkania i na szczęście możemy wybrać odpowiednie spośród szerokiej oferty dostępnej na rynku. Szklane dozowniki w stylu vintage, minimalistyczne dozowniki ze stali szlachetnej, plastikowe dozowniki w różnych kolorach, mosiężne, aluminiowe, z elementami drewna i tak dalej…

Bezdotykowy dozownik do mydła w płynie Franke Xinox
Bezdotykowy dozownik do mydła w płynie Franke Xinox | fot.: materiał partnera zewnętrznego

 

Dozownik do mydła w płynie Bisk
Dozownik do mydła w płynie Bisk | fot.: materiał partnera zewnętrznego

 

Dozownik do mydła w płynie Tork
Dozownik do mydła w płynie Tork | materiał partnera zewnętrznego

 

Dozownik mydła nie tylko w łazience

Dozowniki mydła znajdują zastosowanie nie tylko w łazienkach i toaletach publicznych. Oto kilka innych miejsc, w których z powodzeniem możemy ich używać:

  • Domowa kuchnia – wygodne rozwiązanie do dozowania płynu do mycia naczyń
  • Prysznic / wanna – funkcja dozownika do żelu pod prysznic, szamponu lub odżywki do włosów
  • Salony kosmetyczne i fryzjerskie – higiena w tych miejscach jest niezwykle ważna
  • Salony tatuażu – z racji kontaktu igły z krwią, należy zachowywać wysokie standardy higieny
  • Gabinety lekarskie – oprócz płynów antybakteryjnych niezbędne jest również zwykłe mydło w płynie
  • Zakłady gastronomiczne – tutaj mydło jest potrzebne w łazienkach, jak i na kuchni
Kuchenny dozownik mydła
Kuchenny dozownik mydła | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Ryszard Kurek

Ole.pl


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,