Łóżko z antresolą dla dzieci – 5 wyjątkowych ofert

łóżko z antresolą
Jeśli już wiecie, że łóżko na antresoli pomyślnie zagości w pokoju waszego dziecka, czas wybrać te wyjątkowe | fot.: materiał partnera

Oryginalne, wysokie łóżko na antresoli to marzenie każdego dorastającego dziecka. Kto z nas w czasach dzieciństwa nie fantazjował o takim właśnie miejscu do spania? Mało tego, łóżko z antresolą to także świetne miejsce do zabawy, ponieważ pod stelażem do spania znajduje się nieograniczona powierzchnia, gotowa do urządzenia wielu dziecinnych zabaw. Przedstawiamy Wam 5 wyjątkowych propozycji łóżka na antresoli, które skradły serca naszych klientów oraz nasze. Przekonajcie się sami jakie uczucie robią na Was te niecodzienne modele łóżek dla dzieci.

Czy łóżko na antresoli to właściwa opcja łóżka dla dzieci?

Zapewne wielu z was zastanawia się, czy łóżko na antresoli to dobre rozwiązanie w roli łóżka dla dzieci. Owszem są pewne zasady i normy dopuszczone przez producentów jak i klientów, których wypada respektować i zapoznać się z nimi. Generalnie producenci polecają stosowanie tego typu łóżek dla dzieci od około 5-6 roku życia. Młodsze dziecko może nie poradzić sobie ze wspinaczką oraz jest to dość niebezpieczne, gdy w nocy zechce samodzielnie z niego zejść. Dlatego pewną granicą wiekową będzie właśnie okres późno przedszkolny.

Poza przeszkodą wiekową zostaje jeszcze sprawa metrażu pokoju dziecięcego oraz jego wysokości. To jak wysoko mamy w domu sufity może nas nieco ograniczyć. Musimy pamiętać, że aby dziecko swobodnie mogło korzystać z łóżka na antresoli, to potrzebuje 40 cm lub więcej, od ramy łóżka. W przypadku łóżek domków sprawa jest prostsza, ponieważ rama łóżka stanowi odpowiednią przestrzeń dla siedzącego w nim dziecka. Ale pamiętajcie, aby przed zakupem szczegółowo sprawdzić wysokość najwyżej wysuniętego do góry fragmentu, żeby się nie zdziwić.

Jeśli już wiecie, że łóżko na antresoli pomyślnie zagości w pokoju waszego dziecka, czas wybrać te wyjątkowe. Na naszej liście top 5 znajdują się analogiczne do siebie modele ale różniące się pewnymi detalami, które mogą mieć przewagę wolę kupna takiego łóżka.

Oto lista:

  1. Łóżko ZIPPO BA z barierką na środku
  2. Łóżko ZIPPO PA z barierką w zanóżu
  3. Łóżko MILA 2
  4. Łóżko MILA DWUOSOBOWE
  5. Multifunkcyjne ŁÓŻKO RESSE

Łóżka ZIPPO BA i ZIPPO PA w kształcie domku

Te dwa nowomodne modele reprezentują typową osobowość łóżek domków. Ich wykonanie, konstrukcja oraz drewno są takie same, wyłączna różnica polega na ulokowaniu barierki do wchodzenia na łóżko.

Łóżko ZIPPO BA
Łóżko ZIPPO BA | fot.: materiał partnera

Niby nie jest to znaczący detal a jednak dla wielu może mieć kluczową ważność, ze względu na rozstawienie pokoju lub same bezpieczeństwo. Dla niektórych rodziców bez wątpliwości bezpieczniejsza wyda się opcja z barierką w zanóżu.

Łóżko ZIPPO BA 2
Łóżko ZIPPO BA 2| fot.: materiał partnera

Sama budowa łóżka oraz jego poręczy przywodzą na myśl domek na drzewie co z pewnością poruszy dziecięcą wyobraźnię i wciągnie do zabawy. Dolna część łóżka także jest ogrodzona, dzięki czemu powstaje subtelny dla oka kącik do zabawy.

Łóżko z antresolą dla dzieci MILA 2

Kolejna inicjatywa to łóżko z antresolą dla dzieci MILA 2, które dzięki swoim prostym kształtom zdobyło wielu sympatyków. Jest to wielozadaniowa sugestia zarówno dla chłopców oraz jako łóżko dla dziewczynek. Wysoka antresola gwarantuje dziecku dużo miejsca podczas zabawy na łóżku. Prosta drabinka i brak zabudowanego dołu, nie komplikuje aranżowania przestrzeni pod łóżkiem. Jednym z projektów może stać się zagospodarowanie miejsca na gromadzenie zabawek lub umieszczenie biurka.

Łóżko z antresolą dla dzieci MILA 2
Łóżko z antresolą dla dzieci MILA 2 | fot.: materiał partnera

Piętrowe łóżko MILA z dwoma miejscami do spania

Przy posiadaniu dwójki dzieci, wspaniałym rozwiązaniem może stać piętrowe łóżko MILA, posiadające dwa miejsca do spania. Młodsze dziecko może spokojnie spać na niskim poziomie natomiast starsze na górze. Dla lepszej komunikacji pomiędzy łóżkami, barierka została umiejscowiona w bocznej części, dzięki czemu mamy lepszy dostęp do obydwu posłań.

Piętrowe łóżko MILA z dwoma miejscami do spania
Piętrowe łóżko MILA z dwoma miejscami do spania | fot.: materiał partnera

Łóżka piętrowe z reguły świetnie sprawdzają się w małych pokoikach dziecięcych, gdzie niewielka powierzchnia podłogi zmusza nas do szukania użytecznych ale zarazem miłych dla oka rozwiązań. Łóżko antresola Mila z pewnością spełnia większość rodzicielskich wymagań ale także tych dziecięcych.

Wielofunkcyjne łóżko RESSE z antresolą i schodami

Najbardziej wszechstronną wersją łóżka z antresolą jest wielofunkcyjne łóżko antresola ze schodami oraz drugą powierzchnią spania. Bardzo często możemy spotykać także multifunkcyjne łóżko antresola z biurkiem, które bez wątpienia spotka się z zachwytem starszych dzieci w wieku młodzieżowym.

Wielofunkcyjne łóżko RESSE z antresolą i schodami
Wielofunkcyjne łóżko RESSE z antresolą i schodami | fot.: materiał partnera

Nasze dwuosobowe łóżko RESSE to bardzo intrygująca propozycja pomimo, że nie posiada w swoim wyposażeniu dodatkowych funkcji w postaci biurka dla dzieci. Ale dwie powierzchnie spania i schowane pod schodami szuflady są zadowalająco funkcjonalne. Uzupełniającym atutem tego modelu jest pojemnik na pościel, ukryty pod materacem dolnego łóżka. Prawda, że dużo miejsca?

Łóżko z antresolą 90×200 czy 120×200

Niejednokrotnie zastanawiamy się jaki rozmiar powinno mieć łóżko z antresolą 90×200, a może łóżko z antresolą 120×200 byłoby lepsze? Wybór formatu jest bardzo szeroki dlatego najlepszym wyznacznikiem przed kupnem powinien być dla nas wiek dziecka i ewentualności pomieszczenia. Dla dzieci w wieku 7-8 lat zalecamy maksymalnie rozmiar łóżka 90×200. Natomiast dla starszych dzieci lub nawet dla młodzieży lepiej sprawdzą się łóżka antresola 120×200 i większe. Nie zapominajmy również, że większa powierzchnia spania oznacza więcej miejsca do zagospodarowania pod nim. Musimy mieć więc dobry pomysł aby tą przestrzeń zagospodarować w sposób ergonomiczny. Jeśli więc Twoje dziecko przepada za spaniem na wysokości, spraw mu taką oto radość i wybierz jedno z łóżek na antresoli. Dodatkowe miejsce na zabawki lub drugie łóżko będą przepięknie prezentować się w pokoju dziecka.

Łóżko z antresolą
Łóżko z antresolą | fot.: materiał partnera

Dzięki naszej ofercie możesz spełnić to marzenie, a przy tym stworzyć mu praktyczne miejsce do zabawy lub nauki. Jeśli szukasz inspiracji na pokój dla chłopca w wieku 7-10 lat, zapraszamy na naszego bloga.

Materiał partnera zewnętrznego