Garderoba kapsułowa i jej zalety

szafa kapsułowa
Z reguły szafa kapsułowa zmienia się co sezon, ale w niektórych sezonach "jedna kapsuła" może być noszona o każdej porze roku np. Odzież sportowa | fot.: materiał partnera

Szafa kapsułowa to termin używany do opisania kolekcji uniwersalnych ubrań i skromnych fasonów (w sumie 37 pozycji w sezonie, liczba obejmująca odzież, obuwie i akcesoria). Z reguły szafa kapsułowa zmienia się co sezon, ale w niektórych sezonach „jedna kapsuła” może być noszona o każdej porze roku np. Odzież sportowa. Koncepcja szafy kapsułowej została wprowadzona w Wielkiej Brytanii w latach 70., a w ostatnim czasie zaczęła być ponownie spopularyzowana, więc chcemy również zwrócić uwagę na tę koncepcję.

Zalety szafy kapsułowej to:

Równowaga i minimalizm, taka szafa jest bardziej przemyślana, ponieważ koncentruje się na jakości, a nie na ilości.

Ponadczasowość, garderoba kapsułowa łączy w sobie podstawowe ubrania, które nigdy nie wychodzą z mody.

Oszczędność czasu i pieniędzy, jest to korzystne dla Twojego portfela: Początkowa inwestycja może być nieco wyższa, ale zobaczysz, że z czasem zaoszczędzisz dużo pieniędzy za pomocą tego podejścia. Jeśli Twoje konto bankowe nie pozwala ci teraz zainwestować zbyt wiele, ale jesteś zainteresowany tą koncepcją, możesz zdecydować się na szybką pożyczkę online na zakup niektórych podstawowych przedmiotów, a w nadchodzących miesiącach możesz skupić się na ukończeniu garderoby. Na Moneezy.com znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat pożyczek pozabankowych, wraz ze szczegółowymi informacjami na temat każdego pożyczkodawcy i wszystkimi warunkami niezbędnymi do uzyskania pożyczki.

Funkcjonalność i wszechstronność, wszystkie ubrania i akcesoria można łatwo łączyć w komplety i z czasem sportowa góra może zamienić się w wyjściowy top w połączeniu ze spódniczką.

Wygoda, komfort jest bardzo ważny i wysokiej jakości obuwie, a także naturalne i dobrej jakości tkaniny (takie jak bawełna, len lub jedwab) dają nam wysoki poziom komfortu.

Oczywiście istnieją pewne wady, ale ich liczba jest bardzo mała. Będą to:

Szafa kapsułowa może być trochę nudna: mamy do czynienia z wieloma neutralnymi i pastelowymi kolorami, a jeśli Twoje preferencje są bardziej kolorowe, ten rodzaj garderoby może ci nie odpowiadać. Potrzebujesz czasu, aby stworzyć swoją perfekcyjną garderobę: nie możesz stworzyć swojej szafy kapsułowej za jedną wizytą w centrum handlowym, potrzebujesz kilku miesięcy (może nawet jednego lub kilku lat), aby ją ukończyć.

Jeśli nasza propozycja szafy kapsułowej Cię zainspirowała, oto kilka porad jak się za nią zabrać od A do Z:

Zrób porządek w swojej obecnej szafie: usuń wszystko z szafek i szuflad i oceń każdą rzecz indywidualnie. Pytania, które należy sobie zadać:

– Czy nadal na mnie pasuje?

– Czy stan jest wystarczająco dobry, aby zachować?

– Czy jakość artykułów jest zadowalająca?

– Czy będę mogła nosić ten artykuł w co najmniej 5-6 różnych kombinacjach?

• Poszukaj inspiracji na stronie Pinterest i znajdź swój styl (elegancki, swobodny, casual-chic), stwórz paletę wizualną, która pomoże Ci w kolejnych zakupach

• Zidentyfikuj kolory i fasony, które najbardziej Ci odpowiadają: podstawowa szafa zawiera wiele pastelowych kolorów, ale nie wykluczaj swoich ulubionych, to ma być Twoja szafa, na każdą okazję. Spersonalizuj ją jak najbardziej do Twoich potrzeb i stylu.

• Zrób listę przedmiotów, które chcesz posiadać w swojej szafie kapsułowej letniej, nie zapominaj o magicznej liczbie 37.

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Cię i że spróbujesz również tej koncepcji szafy kapsułowej, która przynosi tak wiele korzyści.

Materiał partnera