Jak stworzyć przytulne wnętrze?

dekoracje do domu wazony
Jedną z przypadłości świeżo wykończonych wnętrz jest problem z pustymi ścianami, przez co wnętrza takie wydają się zimne i nieprzyjazne | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Urządzanie mieszkania to temat, który często pochłania nas bez reszty. Szukamy najlepszych materiałów na podłogi, ściany, wybieramy meble, dywany i lampy, a potem okazuje się, że wnętrze jest bardzo eleganckie i stylowe, ale brakuje mu przytulności. Zobaczmy, jak stworzyć przytulne wnętrze, w którym przebywanie będzie prawdziwą przyjemnością.

Dekoracje do domu – obrazy i lustra

Jedną z przypadłości świeżo wykończonych wnętrz jest problem z pustymi ścianami, przez co wnętrza takie wydają się zimne i nieprzyjazne. Na szczęście wystarczy powiesić kilka dużych obrazów, zdjęć albo dodać eleganckie lustra i już aranżacja nabierze przytulności i stylu. Te dekoracje do domu należy oczywiście dobierać do stylu wnętrza, bo tylko wtedy uda nam się zachować spójność.

W nowoczesnych aranżacjach świetnie będą się prezentować duże obrazy w prostych, minimalistycznych ramach. W zależności od naszych upodobań mogą to być rysunki, zdjęcia czy abstrakcyjne kompozycje, idealnie nadające się do mieszkań osób lubiących sztukę współczesną.

Do niewielkich pomieszczeń polecamy lustra, które doskonale optycznie powiększą przestrzeń. Warto wybierać takie w ozdobnych ramach lub nietypowych kształtach, które oprócz swojej funkcji powiększającej, pięknie udekorują ściany i staną się atrakcyjnym elementem aranżacji przyciągającym uwagę.

Dekoracje do domu sypialnia obrazy
W nowoczesnych aranżacjach świetnie będą się prezentować duże obrazy w prostych, minimalistycznych ramach | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Dodatki ze szkła

Szukając pomysłów na eleganckie dekoracje do domu, które dodadzą mu przytulności, warto zwrócić uwagę na dodatki ze szkła. Z jednej strony są to bardzo niewielkie elementy dekoracyjne, a z drugiej mogą pomóc stworzyć wrażenie przytulności.

Szczególnie polecamy szklane dzbany i wazony, które można znaleźć w bardzo wielu różnych rozmiarach, kolorach i kształtach. Warto wybrać takie, które pasują stylem do wnętrza. W aranżacjach klasycznych sprawdzą się wszelkie wazony kryształowe, a w nowoczesnych można do woli wybierać wśród wazonów z przejrzystego lub delikatnie dymionego szkła. Taki wazon stanowi piękną dekorację stojąc samodzielnie na komodzie, konsoli czy stoliku bocznym, ale jeszcze lepiej prezentuje się, gdy jest wypełniony kwiatami. W lecie najpiękniej wyglądają kwiaty świeże, a w zimowych miesiącach można do dekoracji wykorzystać eleganckie sztuczne kwiaty lub gałązki, mogące nawet służyć jako dekoracja bożonarodzeniowa.

Wśród dodatków ze szkła warto zwrócić również uwagę na świeczniki i lampiony. Płomień znajdującej się w nich świecy to jeden z lepszych pomysłów na stworzenie nastroju przytulności i ciepła we wnętrzu. Jednocześnie świeczniki i lampiony ze szkła mają tak atrakcyjne kształty, że zwracają na siebie uwagę również w ciągu dnia, gdy ogień nie jest tak bardzo widoczny.

ozdobne świeczniki
Wśród dodatków ze szkła warto zwrócić również uwagę na świeczniki i lampiony | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dekoracje do domu – porcelana

Często można spotkać się z takim stwierdzeniem, że porcelana to dobry materiał na zastawę obiadową, ale nie na dekoracje do domu. Ma jednak ono niewiele wspólnego z prawdą, gdyż można spotkać naprawdę ładne i eleganckie dodatki dekoracyjne z porcelany, które pomagają wprowadzić przytulność do każdego domu.

Można wybrać dekoracyjne pudełka, osłonki na doniczki czy pudełka na chusteczki higieniczne, które nie tylko świetnie wyglądają, ale mają też do spełnienia określoną funkcję. To z pewnością dobra wiadomość dla tych, którzy chcieliby mieć eleganckie wnętrza, ale szukając rozwiązań zarówno ładnych, jak i funkcjonalnych. Pudełka z porcelany, dostępne w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach z pewnością zaspokajają tę potrzebę, a ich odpowiednie dobranie do stylu wnętrza, pozwala urządzić aranżację spójną i przytulną.


Materiał partnera zewnętrznego