Jak tanio wysłać paczkę?

kurier dostarczający kilka małych paczek do domu
Brokerzy kurierscy dzięki współpracy z licznymi firmami kurierskimi, oferują wyjątkowo konkurencyjne ceny za dokładnie te same usługi, które oferują poszczególne firmy kurierskie | fot.: stock.adobe.com

Współcześnie wysyłki kurierskie są bardzo popularne. Wysyłamy coraz częściej, a zawartość paczek jest bardzo różnorodna. Nic więc dziwnego, że skupiamy się na tym, aby bezpiecznie docierały co celu. Idealnym byłoby, gdyby przy okazji nie wymagały od nas szczególnie wysokich nakładów finansowych. Tani kurier, to jednak nie marzenie, a rzeczywistość. Jak tanio wysłać paczkę? Podpowiadamy!

Wysyłaj taniej

Jak już wspomnieliśmy, wysyłka paczek wymaga pewnego rodzaju logistyki. Należy wybrać odpowiedniego kuriera ze względu na jakość wykonywanej usługi oraz cenę. Tani kurier oraz tanie wysyłanie to możliwość osiągnięcia wysokiej jakości usługi niewielkim nakładem finansowym. Zamów kuriera, bo tani kurierzy to wyjątkowo dobre rozwiązanie. Jak wysyłać tanio? Jak zamówić kuriera do domu? Czy broker kurierski to dobre rozwiązanie? Dowiedz się!

Tanie przesyłki kurierskie

Najtańsze przesyłki kurierskie możliwe są do szybkiego zrealizowania. Zamów kuriera do domu, aby się o tym przekonać! Tanie wysyłanie jeszcze nigdy nie było tak proste, dzięki kilku prostym zasadom, które wystarczy zastosować i cieszyć się nadaniem niedrogiej przesyłki kurierskiej. Warto wiedzieć, że najważniejszym kryterium w wycenie kosztów wysyłki jest ilość paczek, ich waga oraz wymiary. Także istotny jest sposób zapakowania paczki. Czym mniej standardowo opakujemy naszą przesyłkę, tym droższe będzie jej wysłanie. Dlatego warto postawić na klasyczne, kartonowe pudełko, nawet jeśli nie odzwierciedla ono rzeczywistych kształtów zawartości paczki. Przy wycenie istotne są także koszta dodatkowe, których jednak nie musimy ponosić, jeśli nie życzymy sobie, aby zrealizowane zostały poboczne usługi takie jak zaplanowana godzina dostawy, czy pobranie od odbiorcy.

Broker kurierski

Przy podejmowaniu decyzji o metodzie wysłania paczki możemy spotkać się z niezrozumiałą, specjalistyczną nomenklaturą, na przykład z wyrazami „niesort, niestandard, gabaryt, Express, opłata paliwowa, opłata drogowa” itp. Są to usługi mające wpływ na cenę końcową za paczkę jaką chcemy wysłać. Pojęcia te wiążą się często z dość kosztownymi usługami, dlatego chcąc podjąć odpowiednią decyzję, warto dokładnie się skupić. Jeśli chodzi o wybór metody taniej wysyłki, polecamy firmy brokerskie. Mają one zwykle znacznie niższe ceny od firm kurierskich, dzięki czemu zaoszczędzimy, a przy tym nie stracimy na jakości opłaconej usługi. Najstarszą firmą tego typu jest firma Wysyłajtaniej.pl.

Jak działa broker kurierski?

Brokerzy kurierscy dzięki współpracy z licznymi firmami kurierskimi, oferują wyjątkowo konkurencyjne ceny za dokładnie te same usługi, które oferują poszczególne firmy kurierskie. Jest to wyjątkowo atrakcyjna oferta w przypadku zarówno wysyłek krajowych jak i zagranicznych. Dzięki wyborze firmy brokerskiej zaoszczędzimy również czas, ponieważ tak samo jak w przypadku poszczególnych firm kurierskich, mamy możliwość zamówienia usługi wysyłki z domu. Brokerzy kurierscy, nazywani również platformami kurierskimi, pełnią na tym rynku rolę pośredników. Konsolidują oni oferty dużych przewoźników i udostępniają w formie oferty. To zapewnia najniższą cenę wysyłania paczek, której nie spotkamy na stronach oficjalnych firm kurierskich. To bardzo istotne, także w przypadku wysyłek zagranicznych. Kto nie lubi zyskać profesjonalnej, dobrej jakości usługi, w znacznie niższej, konkurencyjnej cenie, która nie jest dostępna w ofercie poszczególnych, dużych firm? Dlatego właśnie polecamy korzystanie z firm brokerskich.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
,