Który model smartfona Samsunga wybrać: s10 czy s10 plus?

Para wybiera smartfona
Smartfony koreańskiego koncernu są jednymi z popularniejszych w Polsce. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czy lepiej wybrać Samsung Galaxy S10 czy S10 Plus? To trochę tak jakby zastawiać się nad kupnem samochodu w wersji sedan albo combi. Podstawowe pytania, jakie należy sobie zadać to: czy chcemy mieć telefon z większym, czy mniejszym ekranem, mocniejszą czy słabszą baterią i – przede wszystkim – ile jesteśmy w stanie wydać.

Smartfony koreańskiego koncernu są jednymi z popularniejszych w Polsce. Samsung Galaxy s10 to flagowiec, czyli najważniejszy model Samsunga. Jego premiera była jednym z ważniejszych wydarzeń w ostatnich lat, jeśli chodzi o rynek smartfonów.

Samsung Galaxy S10 czy s10 Plus – porównanie ekranów

Jeśli chodzi o ekran, to oba modele różnią się tylko jego wielkością (6.4” w przypadku s10 i 0,3” więcej dla s10 plus). W obu przypadkach – mimo dużego ekranu – telefony sprawiają wrażenie kompaktowych, a zakrzywiony ekran Infinity-O zachwyca wielkością. Oglądanie na nim filmów czy zdjęć to prawdziwa, niezakłócona ramkami przyjemność. Kąty widzenia są pełne, czerń jest czernią, a biel – bielą.

Dzięki wbudowanym głośnikom zapewniającym dźwięk w standardzie Dolby Atmos, a tym samym wzmocnienia słabszych dźwięków, można mieć uczucie przebywania w środku akcji i wystarczająco dobrze słyszeć dźwięki z otoczenia podczas odtwarzania plików audio lub wideo.

Samsung Galaxy S10 czy s10 Plus – opcja fotografowania

Do fotografowania możemy użyć jednego z pięciu obiektywów umieszczonych z tyłu telefonu. Różnica między porównywanymi modelami pojawia się w aparatach z przodu ekranu: s10 ma jeden, a Samsung Galaxy S10 Plus dwa. Ten drugi obiektyw do selfie zapewnia lepszy efekt rozmycia tła (bokeh).

Zarówno Samsung Galaxy S10, jaki jak jego brat z plusem w nazwie, świetnie sprawdzą się w okresie wakacyjnym, bo producent zapewnił obydwu modelom wodoodporność (do pół godziny przy głębokości do 1,5 m). Można zatem spróbować zrobić zdjęcie podwodne.

Samsung Galaxy S10 czy s10 Plus – bezpieczeństwo

W dobie wycieków danych i przechwytywania cennych informacji bezpieczeństwo wydaje się być sprawą najistotniejszą. Producent Samsunga zapewnia, że te kwestie stanowią najmocniejszą stronę tego flagowca, zarówno w modelu podstawowym, jak i z plusem.

Dyskretnie wbudowany w ekran, niezwykle precyzyjny skaner odcisków palców nie zadziała, gdy nasz smartfon dostanie się w niepowołane ręce. Wymiennie do identyfikacji, zarówno model s10, jak i Samsung Galaxy S10 Plus, używają również funkcji skanowania twarzy. Jest to jednak mniej bezpieczna opcja, bo jak niedawno udowodnili hakerzy, wystarczy przyłożyć zdjęcie, albo wideo właściciela telefonu, by móc urządzenie odblokować.

Samsung Galaxy S10 czy s10 Plus – pamięć i bateria

Gdyby ktoś bardzo wymagający potrzebował dysku o pojemności 1TB i 12GB pamięci wewnętrznej to powinien sięgnąć po model Samsung Galaxy S10 Plus. W przypadku mniejszego modelu, maksymalna pojemność dysku to 512GB i 8GB pamięci RAM.

Przy tak wyśrubowanych możliwościach technicznych bardzo ważna jest oczywiście bateria. Niezależny test wykazał możliwość ciągłego używania Samsunga Galaxy s10 Plus przez dwanaście i pół godziny. A gdy zabraknie energii, można telefon naładować przykładając go do innego smartfona z tą funkcją. To przydatne rozwiązanie, które może też sprzyjać poznawaniu innych użytkowników Samsunga, chętnych do podzielenia się kilkoma procentami baterii.

Dla kogo zatem jest Samsung Galaxy S10 plus? Spodoba się na pewno graczom, którzy potrzebują największych osiągów, dzięki większemu ekranowi przypadnie do gustu amatorom kina, a dodatkowa kamera przednia przekona pewnie miłośników dzielenia się swoimi selfie.

Pytanie, na które trzeba sobie odpowiedzieć na końcu to, czy możemy przeznaczyć nieco więcej miejsca w naszej kieszeni (albo w torebce) na model z plusem i czy przyda się nam dodatkowa kamera i nieco pojemniejsza bateria, no i czy jesteśmy w stanie wydać około 10% więcej na Galaxy s10 plus.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,