Jak wybrać idealną komodę do sypialni?

Idealna komoda
Sypialnia kojarzy się nam z miejscem, w którym po całym dniu wreszcie możemy odpocząć. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Sypialnia kojarzy się nam z miejscem, w którym po całym dniu wreszcie możemy odpocząć. To słuszne skojarzenie, bo jej przeznaczenie właśnie tak wygląda. Z tego też powodu zawsze staramy się dobrać wszystko, co trzeba do sypialni. W ten oto sposób wybieramy łóżko, zasłony, zastanawiamy się nad krzesłem oraz toaletką. Ale w tym wszystkim potrzebujemy jeszcze przecież komody.

Z komodą sprawa już nie jest wcale taka jasna. Jeśli stanowi część kompletu, to pół biedy, nasz problem jest rozwiązany. Gorzej, jeżeli wcale tak nie jest, jeśli komodę dopiero będziemy wybierać: wtedy mamy kłopot, bo jak dobrać taką, która będzie pasowała idealnie?

Komoda do sypialni w stylu skandynawskim

Styl skandynawski jest dość minimalistyczny, niektórzy uważają, że wręcz surowy (niesłusznie, takie wrażenie może sprawiać loftowy), dlatego szafy i komody do sypialni musimy wybrać ze szczególną starannością. Pozostaje pytanie, od czego zacząć.

Komody z szufladami do sypialni wydają się w tym wypadku najbardziej racjonalne. Mogą być wykonane z białego drewna, bo komoda do sypialni – biały połysk nada jej uroku – powinna być raczej w jasnych barwach. Dzieje się tak dlatego, że w tym pomieszczeniu odpoczywamy, dlatego nasze oczy nie mogą być narażone na barwy depresyjne. Ponadto białą komodę łatwo zauważyć nawet w nocy. Taka pojemna komoda do sypialni sprawi, że będziemy mieli gdzie schować skarpetki oraz bieliznę, gdyż osoby nieposiadające takiego mebla zwykle muszą trzymać rzeczy w szafach.

Szafki nocne i komody do sypialni w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny nieco odbiega od skandynawskiego, jest nawet trochę bardziej uproszczony. Nowoczesna komoda do sypialni – glamour lub inny rodzaj – będzie prezentować się doskonale tam, gdzie nie lubimy zbyt dużej ilości ozdób. Ponadto doskonale uzupełni się z innymi meblami, także tymi, które wydają się na niepasujące do większości rzeczy.

Styl nowoczesny podpowiada też, że dobrym pomysłem byłaby komoda z lustrem do sypialni. To bardzo dobry pomysł, ponieważ w ten sposób tworzymy swoistą toaletkę, gdzie będziemy mogli składować rzeczy podstawowego użytku.

Co, jeśli mamy mały metraż? Komoda narożna do sypialni jest odpowiedzią!

Kiedy mieszkamy w bloku, taki zakup jak komoda do sypialni zaczyna stanowić pewien problem. Ostatecznie zajmuje ona dużo miejsca i np. długa komoda do sypialni mogłaby zająć większość cennego miejsca. Na szczęście i na to są sposoby, przeznaczone przede wszystkim dla osób o niewielkim lokum. Mowa tutaj o przeznaczeniu, które spełnić może komoda narożna do sypialni. Nawet w niewielkim mieszkaniu będzie ona pełniła ważną funkcję i nie będzie wtedy zajmowała aż tyle miejsca. A ponadto będzie wyglądała po prostu dobrze.

Pojemna komoda do sypialni z szufladami pozwoli nam schować, co chcemy

Jeśli marzy się nam duża komoda, zdecydowanie powinniśmy poszukać czegoś w ładnym, nienachalnym stylu, na przykład wzmiankowanym już skandynawskim lub nowoczesnym. Ale można pójść dalej i pokusić się o styl kolonialny, który jest ciepły i doskonale pasuje do takich pomieszczeń, jak sypialnia. Równie dobry będzie styl klasyczny, jeśli chodzi nam po głowie komoda do sypialni z szufladami lub niska komoda do sypialni.

Grunt, to żeby określić, czego tak właściwie chcemy w naszej sypialni. Cała aranżacja musi bowiem być dopasowana do naszych oczekiwań. Jeśli komoda do sypialni czarna ma być, to znaczy, że powinniśmy wyważyć to innymi kolorami, na przykład szarością lub bielą. Pamiętajmy o tym, iż zależy od tego nasza wygoda, a co za tym idzie, jesteśmy w stanie określić, czy dany mebel będzie nam pasował.

Szafa i komoda do sypialni powinny być w jednym – lub przynajmniej w zbliżonym – kolorze. To bardzo ważne, bowiem w ten sposób zakreślamy styl. Chyba że chodzi nam właśnie o pstrokaciznę, wtedy mogą wyglądać inaczej. Czasami wystarczy identyczny kształt, żeby cała kompozycja dopinała się estetycznie. Z tego też względu znajdźmy dobry sklep meblowy i odszukajmy w nim to, co jest nam w danym momencie potrzebne. Grunt to mieć miejsce do wypoczynku!


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,