Jak wybrać idealny marmur?

kawałki marmuru
Zanim podejmie się decyzję o zakupie, warto wiedzieć, na które cechy marmuru trzeba zwrócić uwagę | fot.: materiał partnera

Planujesz wkomponować do swojego mieszkania piękne, modne i niezwykle eleganckie elementy z marmuru? Jeśli chcesz uzyskać naprawdę stylowy efekt, musisz rozsądnie dobrać odpowiednią odmianę tego kamienia. Powinna bowiem być nie tylko efektowna, ale też funkcjonalna. Podpowiadamy, jak wybrać idealny marmur jako materiał wykończeniowy do swojego domu!

Jak wybrać idealny marmur?

Przeglądasz wiele pięknych odmian i nie masz pojęcia, jak wybrać idealny marmur? Wygląd ma oczywiście ogromne znaczenie, ale nie można kierować się tylko tym. Kamień ten nie jest tak trwały jak np. granit, więc nie zawsze się dobrze sprawdzi. Istnieje jednak wiele różnych rodzajów marmuru. Pewne są lepsze np. do wykonania blatu, a inne do kafelków.

Aby dobrze wybrać, trzeba znaleźć kompromis pomiędzy wyglądem, cechami a ceną kamienia. Trzeba uważnie zapoznać się ze wszystkimi parametrami oraz indywidualnymi właściwościami poszczególnych opcji. Może się okazać, że bardzo podobny wariant do pierwotnie wybranego jest o wiele wytrzymalszy, tańszy czy łatwiejszy w obróbce.

Na które cechy marmuru trzeba zwrócić uwagę?

Zanim podejmie się decyzję o zakupie, warto wiedzieć, na które cechy marmuru trzeba zwrócić uwagę. Przede wszystkim powinno się sprawdzić, czy dana odmiana na pewno dobrze sprawdzi się w danych warunkach. Inny rodzaj będzie lepszy do kafelków podłogowych, a inny do elementów ozdobnych. Znaczenie ma m.in. grubość, gęstość i twardość.

Niezwykle ważna jest również wytrzymałość kamienia na urazy mechaniczne, powstające w wyniku m.in. nacisku, zarysowania czy uderzenia. Nie bez znaczenia jest też odporność na wysokie/niskie temperatury oraz wilgoć. Ma to ogromny wpływ na żywotność materiału oraz komfort użytkowania.

Istotną cechą jest także sposób konserwacji danej odmiany. Można znaleźć rodzaje łatwiejsze i trudniejsze w obsłudze. W wielu przypadkach konieczne jest zastosowanie specjalnych impregnatów, które zabezpieczają marmur przed odbarwieniami czy mikrouszkodzeniami.

Kto może pomóc dobrać najlepszy rodzaj marmuru?

Niezdecydowani klienci często zastanawiają się, kto może pomóc dobrać najlepszy rodzaj marmuru. Jeśli wybierze się dobrą hurtownię z wieloletnim doświadczeniem, z pewnością da się skorzystać ze wsparcia wykwalifikowanych specjalistów. Obsługa RR Granity zawsze chętnie służy radą. Szczegółowo opowie o właściwościach wybranych kamieni, a następnie pomoże rozstrzygnąć, który z nich lepiej się sprawdzi. Jak najbardziej mają na względzie nie tylko kwestie praktyczne, ale też estetyczne. Z takim wsparciem ma się pewność, że wybierze się idealne rozwiązanie oraz stworzy absolutnie wyjątkową aranżację.

Wiedząc już, jak wybrać idealny marmur, postaraj się znaleźć najlepszą opcję do Twojego projektu. Zadbaj o to, by wygląd oraz cechy tego kamienia były doskonale wykorzystane i wyeksponowane. Skorzystaj z pomocy profesjonalistów, a na pewno będziesz zadowolony z efektów końcowych!


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story