Jak wybrać melasę do shishy?

mężczyzna palący shishe
Shisha to nieodłączny atrybut niejednej studenckiej imprezy... i nie tylko | fot.: stock.adobe.com

Shisha to nieodłączny atrybut niejednej studenckiej imprezy… i nie tylko. Wielu jest bowiem amatorów palenia fajki wodnej. To atrakcyjna alternatywa dla papierosów i innych używek. Wymaga jednak zakupienia odpowiednich akcesoriów. Potrzebna jest między innymi melasa do shishy. Jak wybrać najlepszą wersję? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Melasa do shishy – rodzaje

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że melasa do shishy tradycyjnie występuje w dwóch wariantach. Po pierwsze w stanie ciekłym, do aromatyzowania tytoniu. Po drugie natomiast w stanie stałym, razem z tytoniem. Melasa do shishy może mieć nadto różne smaki. Producenci komponentów do shishy rozpieszczają klientów rozmaitymi wariantami. Dostępne są na przykład melasy o smaku tropikalnym, mrożonego jabłka, gumy balonowej, winogron, mrożonej papai, mango, żurawiny, melona, ananasa, śliwki, miodu, brzoskwini a nawet rumu z colą lub pina-colady. Każdy może zatem znaleźć coś dla siebie.

Melasa do shishy w formie kremu

Melasa do shishy w formie płynnej może przybrać konsystencję kremu. Kremy oferuje między innymi marka UniCream. Produkt ten łatwo się aplikuje. Wystarczy bowiem wycisnąć go z tubki i dodać do tytoniu. Ta wersja melasy posiada wiele zalet. Krem nie spala się bowiem i nie zawiera groźnych dla zdrowia polimerów. Można go stosować razem z różnymi wyrobami tytoniowymi, w tym tabaką, tytoniem papierosowym, tytoniem fajkowym, tytoniem cygara, a także z suchym tytoniem do fajki wodnej. Niektórzy dodają do niego nawet przyprawy, w tym goździki, sproszkowany eukaliptus, mielony kardamon albo oregano.

Melasa do shishy w formie syropu

Inną formą są typowe melasy płynne. Tę wersję oferuje chociażby marka Shishasyrup. Melasa do shisy dostępna jest u nich w buteleczkach o pojemności 100 mililitrów. Można ją stosować z naturalnym suchym tytoniem, pół-przetworzonym tytoniem, z różnorodnymi vaporiserami oraz z kamyczkami do fajki wodnej. Wystarczy wymieszać wszystkie składniki w misce lub pudełku. Łącząc produkt z tytoniem dobrze jest odstawić tę mieszaninę na jeden dzień. Konsystencja produktu sprawia, że nie zatyka on mikro porów w kamyczkach, dzięki czemu można z nich korzystać wielokrotnie.

Melasa do shishy w tytoniu

Melasa do shishy może też występować w formie gotowego, smakowego tytoniu. Wówczas jest on od razu gotowy do użycia. Wybierając melasę do shishy należy kierować się przede wszystkim indywidualnymi preferencjami. Niektóre wersje będą nam bowiem odpowiadały bardziej, a inne nieco mniej. Dobrym pomysłem jest zakup niewielkich porcji w kilku rodzajach i po prostu przetestowanie ich po kolei. Wówczas można znaleźć swoją ulubioną opcję.

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story