Jaką myjkę ciśnieniową wybrać do domu?

myjka karcher do domu
Warto kupić domową myjkę ciśnieniową przede wszystkim do wykonywania prac porządkowych | fot.: materiał partnera

Jeżeli szukasz sposobu na skuteczne wyczyszczenie swojej posesji, a także domu, zastanów się nad zakupem myjki ciśnieniowej. To uniwersalne urządzenie, którym wyczyścisz meble ogrodowe, pojazdy czy chodnik. Jaka myjka ciśnieniowa sprawdzi się najlepiej w warunkach domowych? Przedstawiamy Ci rady, jak ją skutecznie wybrać. Sprawdź je już teraz.

Z czego składa się myjka ciśnieniowa?

Myjka ciśnieniowa, którą będziesz używał w domu, składa się z wielu elementów. Jej sercem jest pompa, która sprawia, że woda osiąga odpowiednie ciśnienie do czyszczenia powierzchni. Urządzenie pompuje wodę przewodem do pistoletu. Z drugiej strony znajduje się wąż podłączony do źródła wody. Warto zwrócić uwagę na jej czystość. Zanieczyszczenia mogą zapchać i uszkodzić pompę. Inne istotne elementy myjki to obudowa, pistolet wysokociśnieniowy oraz różnego rodzaju akcesoria.

Aby myjka mogła skutecznie działać, potrzebuje źródła energii. Wyróżnia się tego typu urządzenia z silnikami spalinowymi i elektrycznymi, a także zasilanie bateryjne. Dobra myjka ciśnieniowa jest podłączona do źródła lub korzysta z pracy baterii, natomiast nigdy nie emituje spalin, które są szkodliwe dla środowiska. W dodatku zasilanie elektryczne zapewnia jej cichą pracę.

Dlaczego warto kupić domową myjkę ciśnieniową?

Warto kupić domową myjkę ciśnieniową przede wszystkim do wykonywania prac porządkowych. Ma ona wiele zastosowań, dzięki którym zrobisz to o wiele skuteczniej niż bez tego urządzenia. Przy pomocy myjki wyczyścisz dokładnie meble ogrodowe bez szorowania ich oraz używania detergentów. Doskonale nadają się do tego myjki ciśnieniowe Karcher. Szybko umyjesz nimi także rower czy inne pojazdy.

Karcher myjka ciśnieniowa sprawdzi się również przy czyszczeniu altanki ogrodowej. Będzie wyglądać ona jak nowa, gdy umyjesz podłogę, górną zabudowę czy elementy podtrzymujące daszek. Lanca ułatwi Ci czyszczenie nawet bardzo wysokich konstrukcji. Myjka ciśnieniowa Karcher równie doskonale sprawdzi się przy doprowadzaniu do porządku narzędzi czy metalowych części. Szukasz dobrego tego typu sprzętu? Już teraz sprawdź myjki ciśnieniowe Karcher na Erpixkarcher24.pl.

myjka karcher do domu
Przy wyborze odpowiedniej myjki trzeba zwrócić uwagę na jej parametry | fot.: materiał partnera

Równie dobrze to urządzenie sprawdzi się w przypadku czyszczenia elewacji. Ślady po deszczu, błocie lub śniegu będą szybko usuwane przy pomocy myjki ciśnieniowej. Przyda się tu także teleskopowa lanca, żeby nie wchodzić na drabinę. Myjką umyjesz również chodnik czy posadzkę na tarasie. Z reguły zajmują one dużą powierzchnię, więc ich czyszczenie często zajmuje sporo czasu. Myjka ciśnieniowa pozwoli Ci go sporo zaoszczędzić. 

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie myjki ciśnieniowej?

Przy wyborze odpowiedniej myjki trzeba zwrócić uwagę na jej parametry. Przede wszystkim zobacz, jak dużo wynosi jej ciśnienie robocze. Średnio tego typu domowe urządzenia mogą uzyskać ciśnienie od 50 do 150 barów. Im jest ono wyższe, tym mniejsza potrzeba stosowania detergentów. Wówczas ma ona także więcej zastosowań. 

Wydajność tłoczenia to drugi bardzo ważny parametr, na który trzeba zwrócić uwagę przy zakupie myjki. Standardowe urządzenia mają wydajność około 350 l/h. Im jest ona wyższa, tym efektywniejsza będzie praca z myjką. Istotny parametr to także wydajność powierzchniowa. Określa ona ile powierzchni płaskiej wyczyścisz w godzinę. Jeżeli tej przestrzeni jest na Twoim podwórku dużo, koniecznie zwróć na to uwagę. 

Podpowiedzieliśmy Ci na czym polega praca myjki ciśnieniowej oraz na jakie parametry warto zwracać uwagę przy jej zakupie. Ważne jest to, by dopasować sprzęt do swoich potrzeb. Mamy nadzieję, że doskonale to zrobisz.

Materiał partnera

Tags from the story