Rola baterii w designie pomieszczenia

bateria nowoczesny design
Baterie do kuchni i łazienki występują w wielu wariantach, od zupełnie minimalistycznych, które sprawdzają się dobrze w klasycznych wnętrzach, aż po nowoczesne, przyjmujące niestandardowe formy przyciągające wzrok | fot.: materiał partnera

Tworzenie aranżacji łazienkowego lub kuchennego wnętrza powinno obejmować nie tylko meble, kafelki i dodatki, lecz także elementy armatury. Wybór odpowiedniego modelu pozwala na stworzenie spójnego wyposażenia zgodnego z konkretnym stylem. Jakie baterie sprawdzają się najlepiej w danych wnętrzach i w jakim stopniu wpływają one na design pomieszczenia?

Bateria a styl wnętrza

Z roku na rok trendy wnętrzarskie ulegają coraz większym zmianom, a wielu właścicieli mieszkań lub domów jednorodzinnych decyduje się na dostosowanie aranżacji do aktualnych trendów. Obecnie stawia się na tworzenie spójnego wyposażenia, w którym każdy, nawet najmniejszy element, pasuje do całości. Z tego powodu tak ważne jest dostosowanie baterii łazienkowej lub kuchennej do stylu planowanej aranżacji.

Baterie do kuchni i łazienki występują w wielu wariantach, od zupełnie minimalistycznych, które sprawdzają się dobrze w klasycznych wnętrzach, aż po nowoczesne, przyjmujące niestandardowe formy przyciągające wzrok. Na rynku znaleźć można także modele stylizowane na produkty wykorzystywane kilka lat temu, głównie w wytwornych pałacach i innych miejscach tego typu. Wybór baterii obecnie jest naprawdę szeroki, a wiele z nich znajdziesz w takich sklepach jak Twoja Bateria, który posiada ciekawą ofertę naprawdę wyjątkowych marek, takie jak Kohlman, baterie te łączą elegancję wykończenia z jakością materiałów.

Spójność baterii w całym wnętrzu

W kuchni zazwyczaj stosuje się tylko jedną baterię, ale sytuacja wygląda nieco inaczej w łazience. Tam należy postawić na komplet produktów wykorzystywanych w połączeniu z umywalką, prysznicem lub wanną. Niezwykle ważne jest wybranie modeli spójnych pod względem designu. W innym przypadku ich odmienny wygląd będzie rzucał się w oczy, psując przemyślaną aranżację danego pomieszczenia.

Wiele marek decyduje się na wypuszczanie całych linii baterii kuchennych i łazienkowych w tym samym stylu. Takie rozwiązanie pozwala na łatwe wybranie zestawu dostosowanego do designu konkretnego pomieszczenia bez konieczności dopasowywania poszczególnych elementów. Zazwyczaj komplety obejmują produkty stworzone z myślą o umywalkach, wannach, prysznicach i bidetach. Zdarza się również, że w skład linii wchodzi kilka alternatywnych modeli różniących się od siebie sposobem montażu.

Kolor baterii a wnętrze

Podczas tworzenia spójnej aranżacji łazienkowego lub kuchennego wnętrza nie można zapominać o wyborze odpowiedniego koloru baterii. Większość produktów dostępnych na rynku przyjmuje srebrną barwę, ale coraz częściej można spotkać modele złote, czarne czy białe. Dwie ostatnie propozycje sprawdzają się idealnie w nowoczesnych wnętrzach, podczas gdy baterie w kolorze złotym komponują się idealnie z pomieszczeniami urządzonymi w stylu pałacowym.

Kolor baterii łazienkowej może stanowić doskonałą inspirację do wyboru kolejnych dodatków. Do konkretnej barwy armatury z łatwością dopasujesz wieszaki, dozowniki na mydło czy uchwyty w meblach. Taki zabieg pozwala na stworzenie aranżacji, która jest spójna pod każdym względem, również jeśli chodzi o tak drobne detale.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, , ,