Salon idealny

Żółta sofa
W salonie musi znaleźć się kącik relaksu – miejsce, gdzie można wygodnie usiąść, rozprostować nogi. | fot.: sofart.pl

Każdy z nas po całym dniu ciężkiej pracy zasługuje na odrobinę przyjemności i relaksu. Miejscem, w którym można wyciszyć szalejące w głowie myśli, złapać nieco dystansu i odrobinę się odstresować, bez dwóch zdań jest pokój dzienny – to w salonie stawiamy piękne, wygodne fotele, a także kanapy, telewizor, odtwarzacz CD czy gramofon. To w tym pomieszczeniu przesiadujemy z ulubionymi książkami i magazynami, słuchamy muzyki, oglądamy filmy, bawimy się z dziećmi i spędzamy czas w gronie rodziny – po prostu odpoczywamy.

Jak urządzić idealny salon?

Aby perfekcyjnie zaaranżować przestrzeń w pokoju dziennym, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim – wielkość pomieszczenia, wolne miejsce do zagospodarowania, typ budownictwa (w kamienicy wnętrza są duże, wysokie, przestronne, zaś w nowym budownictwie pokoje są dużo niższe, szybciej się nagrzewają, sprawiają wrażenie ciaśniejszych). Im większy pokój dzienny, tym bardziej można szaleć i np. zdecydować się na kanapę z narożnikiem. Po drugie – koniecznie trzeba uwzględnić styl pomieszczenia, klimat aranżacji. A po trzecie – nasze prywatne preferencje, potrzeby i oczekiwania.

Bez czego się nie obędzie?

W salonie musi znaleźć się kącik relaksu – miejsce, gdzie można wygodnie usiąść, rozprostować nogi, odpocząć, zdrzemnąć się, wypić ulubioną kawę, poczytać czy obejrzeć film w telewizji. Nie obędzie się bez kanapy, foteli, niskiego stolika, sprzętu AGD, paru ładnych dodatków (poduszek, kocyków, świec zapachowych czy szklanych wazonów), a także efektownych i praktycznych podnóżków, które pięknie wyglądają i sprzyjają przyjęciu wygodnej pozycji półsiedzącej z opartymi nogami. Idealnie sprawdzi się tu sofa dwuosobowa, która z jednej strony nie zajmuje dużo miejsca, a z drugiej pozwala wygodnie rozsiąść się dwóm osobom (albo jednej – w pozycji leżącej). To świetne rozwiązanie dla młodego małżeństwa czy singla, który wynajmuje kawalerkę i chce zadbać o swój komfort i zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu.

Sofa do zadań specjalnych

Zielona sofa
Taki wyrazisty mebel będzie pięknie urozmaicał przestrzeń, a zarazem optycznie ją porządkował, czyniąc schludną, elegancką i designerską. | fot.: sofart.pl

Taka kanapa może pełnić funkcję sypialni – można się na niej wyspać, dlatego sprawdzi się podczas niespodziewanej wizyty gości, którzy chcą zostać na parę dni. Sofa to również ładny element wystroju – prezentuje się niezwykle efektownie, zajmuje centralne miejsce w salonie i od progu przykuwa wzrok gości. Warto zadbać o to, by była zgodna z obowiązującymi trendami i wpisywała się w styl wnętrza – do klasycznych, jasnych pokojów w stylu vintage idealnie sprawdzi się obła kanapa w stonowanej kolorystyce, wygodna i puszysta, którą można nieco „ożywić” kolorowymi poduchami czy ładną narzutką. We wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, nawiązujących do stylu skandynawskiego, doskonale wygląda natomiast jednokolorowa kanapa w żywym kolorze – malinowa, turkusowa albo chabrowa. Taki wyrazisty mebel będzie pięknie urozmaicał przestrzeń, a zarazem optycznie ją porządkował, czyniąc schludną, elegancką i designerską.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,