Jakiej marki materac piankowy wybrac?

Piękna brunetka na materacu piankowym
Pośród wielu produktów dostępnych w sklepach, jednymi z najczęściej wybieranych przez klientów są materace piankowe | fot.: stock.adobe.com

Materac to specjalna konstrukcja, która odpowiada za odpowiednie podparcie całego ciała w pozycji leżącej. W trosce o zdrowie, komfort i bezpieczeństwo w trakcie snu, musi on być odpowiednio dopasowany. Nawet najbardziej wygodne wersalki i sofy, nie spełnią takiej funkcji tak jak specjalny materac do spania, ponieważ są one przeznaczone do pozycji siedzącej. Pośród wielu produktów dostępnych w sklepach, jednymi z najczęściej wybieranych przez klientów są materace piankowe. Co warto o nich wiedzieć? Wraz z marką Hilding, która od 1939 roku zajmuje się produkcją wysokiej klasy materacy oraz akcesoriów umożliwiających perfekcyjne wyposażenie sypialni, wskażemy na najciekawsze rozwiązania charakterystyczne dla danej odmiany materacy piankowych.

Materac piankowy

W sklepach można znaleźć bardzo dużo różnych materacy piankowych. Dostępne są zarówno tanie i proste materace wytworzone z pianki poliuretanowej, jak i bardziej nowoczesne i droższe rozwiązania. Warto wiedzieć, że materace piankowe wykonane wyłącznie z pianki poliuretanowej, choć zazwyczaj są przystępne cenowo, nie zawsze jednak są trwałe z powodu podatności na odkształcenia. Warto więc poszukać materacy, które oferują nieco więcej albo zainwestować w sprawdzoną i znaną markę, która oferuje oczekiwaną trwałość. Jednym z takich produktów jest materac Hilding Breakdance (przeznaczony dla młodzieży), który wyróżnia się wysoką jakością, trwałością i odpornością na ścieranie, a także zróżnicowanymi strefami twardości.

Materac wysokoelastyczny

Kolejnym rodzajem materaca piankowego jest materac wytworzony z pianki wysokoelastycznej. Czym różni się od zwykłej pianki? Poszukajmy przykładów. Tego typu produktem jest materac Hilding Foxtrot przeznaczony dla ludzi poszukujących wyjątkowego komfortu połączonego z niezwykłą jakością. Polecany jest zwłaszcza osobom, które cenią sobie sen na twardszym podłożu bądź borykają się z problemami kręgosłupa. Od zwykłego wkładu piankowego różni się tym, że posiada bardziej skomplikowaną strukturę komórkową. Dzięki temu zapewnia ciału dobre podparcie, bardzo dobrą sprężystość i elastyczność. Zamiast jednorodnej struktury, jak w przypadku zwykłego materaca piankowego, wspomniany materac wysokoelastyczny zapewnia 7 stref twardości.

Materac termoelastyczny

Ostatnim rodzajem materaców piankowych, są te wykonane z pianki termoelastycznej. To zdecydowanie najbardziej zaawansowane rozwiązanie. Charakteryzują się one tym, że pod wpływem temperatury ciała dopasowują się do człowieka i zapewniają bardzo wysoki komfort odpoczynku. Materac Hilding Salsa – jeden z popularniejszych materacy posiada wierzchnią warstwę z najwyższej jakości pianki termoelastycznej Visco, która zapewnia idealne dopasowanie do ciała osoby śpiącej. Z kolei materace termoelastyczne są rozwiązaniem przeznaczonym dla najbardziej wymagających użytkowników – od dzieci, przez singli, aż po partnerów śpiących w jednym łóżku. Redukują drgania, podpierają właściwe strefy i dają poczucie komfortu.

Jak wybrać materac piankowy?

Przede wszystkim materac powinien zapewniać odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, dlatego należy go dopasować do wagi i wzrostu danej osoby. Warto poznać opis producenta, który, jak w przypadku materacy Hilding, dokładnie opisuje przeznaczenie określonego modelu – wagę osoby śpiącej i twardość samego materaca. Model nie powinien być ani zbyt twardy ani zbyt miękki – nie możemy się zapadać, ani też mieć uczucia „spania na desce”. Ponadto dobrze jest dobrać materac o około 20 cm dłuższy od osoby, która będzie na nim spała. Kolejnym wyznacznikiem w trakcie wyboru, jest pozycja w czasie snu. Jeżeli ktoś śpi głównie na boku, z pewnością przyda mu się materac, który dość elastycznie dopasuje się do kształtu ciała i pozwoli, aby ramiona i biodra się zagłębiły, a kręgosłup pozostał w linii prostej. Z kolei osoby, które leżą na brzuchu lub na wznak powinny wybrać materac, który w okolicy lędźwi nie wygina się zbyt mocno. Jeżeli ktoś boryka się z jakimiś problemami i schorzeniami kręgosłupa, powinien skonsultować zakup materaca ze specjalistą.

Podczas wyboru materaca nie bez znaczenia są także indywidualne preferencje. Materac powinien być bezpieczny dla kręgosłupa i wygodny. Osoby bardziej wrażliwe i zmagające się alergiami powinny wybrać materac, który będzie odpowiadał ich specyficznym potrzebom.

Wybór materacy jest naprawdę olbrzymi, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Nie można jednak podejmować decyzji pod presją czasu. Nie każdemu będzie odpowiadał ten sam materac, z uwagi na odmienne właściwości. Podejmując decyzję warto postawić na sprawdzoną markę, jak w przypadku produktów Hilding. Jak widać choćby na kilku wymienionych przykładach widać, że producent oferuje szeroką gamę możliwości dopasowanych do różnych odbiorców. Natomiast wysokiej jakości komponenty i materiały używane do wytworzenia materacy piankowych gwarantują długotrwałe i satysfakcjonujące użytkowanie.

Artykuł powstał we współpracy z sennamaterace.pl


OLI