Narożnik rozkładany

narożnik rozkładany
Narożnik do salonu bardzo często wykorzystywany jest nie tylko w charakterze standardowego mebla wypoczynkowego | fot.: materiał partnera

W każdym nowoczesnym wnętrzu powinien znaleźć się narożnik rozkładany. Sofa narożna to zdecydowanie królowa każdego salonu. Narożnik kojarzy się głównie z odpoczynkiem, oglądaniem telewizji, czy czytaniem książki. Mają wiele funkcji. Narożnik może być wygodnym miejscem do siedzenia, ale także miejscem do spania. Służą także do relaksu, ponieważ są tak skonstruowane, aby z łatwością uzyskać pozycję półleżącą, przydatną przy czytaniu książki lub słuchaniu muzyki. Narożniki najczęściej stawiamy w rogu pokoju, ale zdarza się, że zdobią także środek pomieszczenia. Stają się w ten sposób centrum życia rodzinnego i już krótki czas użytkowania wystarczy, aby nie wyobrażać sobie bez nich salonu. Pamiętajmy jednak, że jeśli mebel ten ma być umieszczony na środku pokoju, powinien to być z oparciem. 

Narożnik do salonu bardzo często wykorzystywany jest nie tylko w charakterze standardowego mebla wypoczynkowego. W wielu przypadkach używany jest jako dodatkowe miejsce do spania np. dla gości. Narożnik rozkładany z funkcją spania zapewnia Twoim gościom komfortowe warunki spania, w trakcie dnia można na nim wypoczywać lub oglądania telewizję ze wszystkimi domownikami.

Narożnik rozkładany z funkcją spania

Sofa niekiedy okazuje się rozwiązaniem niewystarczającym w aranżacji salonu. Choć w takiej sytuacji można posiłkować się dodatkowo fotelem wypoczynkowym, a nawet szezlongiem, to czasem jednak mały metraż, jak i układ pomieszczenia nie pozwalają na zastosowanie tak rozbudowanego kompletu mebli wypoczynkowych. Z pomocą nadciągają nowoczesne narożniki! Ich konstrukcja pozwoli na stworzenie wygodnej, a przede wszystkim całkiem sporej przestrzeni do wypoczynku kosztem stosunkowo niewielkiej powierzchni. Narożnik do salonu idealnie wpasowują się w wybrany róg pomieszczenia, oferując wygodne miejsce do odpoczynku.

Choć narożniki sprawiają wrażenie dużych i niepraktycznych, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Narożnik ustawiony w kącie pokoju, stanowi mebel do dużej powierzchni wypoczynkowej, przy jednoczesnym oszczędzaniu miejsce. Mały narożnik rozkładany zmieści się zatem wszędzie, oferując przy tym dużą wygodę. Narożnik może stanowić centralny punkt w salonie, umożliwiając wypoczynek wszystkim domownikom jednocześnie. To świetny mebel, dzięki któremu wszyscy będą mogli znaleźć, choć krótką chwilę każdego dnia, aby wspólnie usiąść i odpocząć przy rozmowie lub odcinku ulubionego serialu. Narożniki występują w kształcie litery L lub U. Te drugie posiadają dwa szezlongi, dzięki którym jednocześnie dwie osoby mogą wypoczywać w pozycji półleżącej.

Tanie narożniki rozkładane

Pośród dostępnych modeli w sklepach bez trudu znajdziesz odpowiedni narożnik z funkcją spania, który sprawdzi się idealnie w Twoim salonie, który pełni również rolę sypialni. Szukasz dodatkowej sofy, którą wykorzystasz jako uzupełniający mebel w jadalni lub na tarasie? Sprawdź małe narożniki w wielu odcieniach i kształtach. Narożniki rozkładane są bardzo popularne, więc bez problemu znajdziesz odpowiedni dla swojego budżetu.

Rozkładane narożniki — jaki kolor wybrać?

W jakich kolorach występują modne narożniki rozkładane? Producenci prześcigają się w wymyślaniu kolejnych kolorów. W ofercie sklepów znajdziesz bardzo dużo kolorów, wśród których z pewnością dobierzesz odpowiedni do swojego gustu i wnętrza salonu.

Uniwersalnym i modnym w tym sezonie jest narożnik rozkładany w kolorze szarym i beżowym. Jeśli zależy Ci, aby kanapą ożywić wnętrze salonu, postaw na bardziej wyraziste kolory. W takim przypadku może sprawdzić się narożnik rozkładany niebieski lub żółty.

W eleganckich, klasycznych pomieszczeniach projektanci często proponują narożnik w kolorze brązowym. Industrialne wnętrza sprzyjają natomiast temu, żeby stanął w nich czarny narożnik rozkładany lub w kolorze granatu.

Materiał partnera

Tags from the story
,