Stoły loftowe. Jak rozpoznać solidny mebel industrialny?

stół loft
Mówi się, że w minimalistycznych wnętrzach loftowych główną rolę gra prostota | fot.: materiał partnera

Na co zwracać uwagę przy zakupie stołów industrialnych? Po czym poznać, że stół loftowy posłuży Ci lata? Meble do jadalni w nowoczesnym lofcie.

Masz w głowie jasną wizję tego, jak powinien wyglądać Twój wymarzony dom. Widzisz go w stylu loftowym, pełnym drewna, metalu i designu nawiązującego do hal fabrycznych. Wiesz dobrze, że nie będziesz stawiać na całkowitą surowość. Wizerunek swoich wnętrz ocieplisz sztuką, roślinami i tekstyliami. Boisz się tylko jednego. Tego, że wypieszczona aranżacja za parę lat będzie się nadawać do całkowitej wymiany.

Rzeczywiście, takie ryzyko istnieje. Zwłaszcza wtedy, gdy meble dobierzesz pod wpływem chwili. Lepiej zrobić porządne rozeznanie przed dokonaniem zakupu krzeseł, stołów czy sof. W tym miejscu dowiesz się, na co zwrócić uwagę, wybierając stoły loftowe.

Stabilność stołów industrialnych zależy od sposobu ich wykonania.

Mówi się, że w minimalistycznych wnętrzach loftowych główną rolę gra prostota. Czy oznacza to, że wystarczy wstawić tam prostokątne stoliki z drewnianym blatem i metalowymi nogami? Nie do końca. Jeśli chcesz, by meble służyły Ci naprawdę długo, zwróć uwagę na to, czy są wykonane ręcznie. Wszelkie seryjne meble z fabryki mogą chybotać się na wszelkie strony ze względu na niedoskonałe spasowanie elementów.

Gdy producent podaje jasną informację, że każdy egzemplarz mebla jest ręcznie wykonywany przez pracowników, masz pełną jasność. Jeszcze lepiej, gdy firma umożliwia zamówienie mebli na wymiar. Wówczas możesz mieć pewność, że nie jest to jedynie chwyt marketingowy.

stoły loftowe
Stoły industrialne mogą mieć blaty drewniane, fornirowane lub laminowane | fot.: materiał partnera

Zwróć uwagę na drewniany blat stołu loftowego. Jaki to materiał?

Stoły industrialne mogą mieć blaty drewniane, fornirowane lub laminowane. Najbardziej solidne są oczywiście blaty drewniane. Są przy tym najcięższe, co jest plusem z punktu widzenia stabilności. Blaty laminowane to zwykle sklejka pokryta cienką, prasowaną warstwą laminatu z nadrukiem przypominającym drewno. 

Blaty fornirowane są opcją pośrednią pomiędzy meblami drewnianymi i laminowanymi. Fornir wykonuje się z drewna, po czym nakłada się go na płytę wiórową.

Styl industrialny a metalowe nogi. Czy to jedyny wybór do loftu?

Nie, możesz również wybrać nogi z profili aluminiowych. Oba rodzaje nóg są malowane proszkowo, co zapewnia jednolity kolor na całej powierzchni. Stal jest cięższa, aluminium lżejsze. O ile nie planujesz często zmieniać aranżacji we wnętrzu, nogi stalowe będą wystarczające. 

Solidni producenci mebli są zobowiązani do podawania przejrzystych informacji na temat materiałów konstrukcyjnych. Jeśli nie możesz znaleźć takich danych na stronie, możesz śmiało podejrzewać, że firma ma coś do ukrycia.

Gdzie znajdziesz porządne stoły w stylu loftowym i inne meble do jadalni?

Stoły, które wyglądają na industrialne, można znaleźć w każdym markecie budowlanym, w którym znajduje się dział z meblami. Nie oznacza to jednak, że są to meble wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół. W ich przypadku możesz się raczej spodziewać oszczędności na każdym elemencie, by produkcja była w ogóle opłacalna. W takich meblach liczy się ilość, nie jakość.

Zdecydowanie lepszym wyborem jest skorzystanie z oferty producenta specjalizującego się w tworzeniu mebli industrialnych. Dobrym przykładem jest Hugle.pl, gdzie znajdziesz wyłącznie ręcznie robione meble w tym stylu.

Materiał partnera

Tags from the story
,