Wyjątkowe pomysły na ścianę – farba magnetyczna

Wałek na ścianie - malowanie
Farby magnetyczne są jednym z najciekawszych rozwiązań stosowanych w aranżacji wnętrz. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Malowanie ścian to najbardziej popularny sposób na metamorfozę każdego wnętrza. Do malowania ścian najczęściej wykorzystujemy dzisiaj farby akrylowe. Są to farby wodorozcieńczalne, które nie emitują szkodliwych substancji, pozwalają ścianie oddychać i szybko schną Na rynku są także farby, które możemy wykorzystać nie tylko do odświeżenia ścian, ale również do renowacji mebli, malowania płytek ściennych, kaloryferów itd. Wśród specjalistycznych farb, które obecnie dostępne są na rynku jest także farba magnetyczna.

Co można malować farbą magnetyczną?

W farbie magnetycznej zawarte są drobinki żelaza co powoduje, że pokryta nią powierzchnia zachowuje się jak magnes. Dostępna jest zwykle w jednym, szarym kolorze, co nie do końca może przypaść nam do gustu. Jest jednak rozwiązanie. Farbę magnetyczną możemy potraktować jako farbę podkładową. Wtedy ścianę będziemy mogli pomalować farbą nawierzchniową w ulubionym kolorze.

Ściana pomalowana farbą magnetyczną sprawdzi się między innymi w kuchni. Tak popularne magnesy,zamiast na lodówce, mogą powędrować na ścianę! Najlepiej nałożyć trzy warstwy farby. Magnesy na pewno nie odpadną! Farba magnetyczna sprawdzi się nie tylko do pomalowania ściany w kuchni. Można ją wykorzystać do stworzenia np. magnetycznej tablicy w pokoju dziecięcym lub w przedpokoju. Będzie to świetne miejsce na pozostawienie notatek dla innych domowników, pochwalenie się pracami artystycznymi lub zdjęciami.

Jak malować farbą magnetyczną?

Przede wszystkim musimy pamiętać, aby przed malowaniem farbę dobrze wymieszać. Drobinki żelaza muszą się w niej dobrze rozprowadzić, gdyż inaczej straci ona swoje właściwości magnetyczne.

Farby magnetyczne są jednym z najciekawszych rozwiązań stosowanych w aranżacji wnętrz. Sprawdzają się w wielu pomieszczeniach, dają możliwość niezwykle ciekawego udekorowania ściany bez używania pinezek, taśm klejących, gwoździków czy wkrętów. Farbę magnetyczną można łączyć z farbą tablicową. Efektem takiego rozwiązania będzie ściana magnetyczna, po której dodatkowo będzie można pisać kredą. Idealne rozwiązanie dla artystycznych dusz! Zainspiruj się pomysłami wykorzystującymi farbę magnetyczną z Tikkurila.pl.


Materiał partnera zewnętrznego