Nowoczesne gotowanie na płycie gazowej bez płomieni

mleko kipiące na kuchni
Płyta gazowa bez płomienia łączy w sobie walory płyt ceramicznych oraz gazowych | fot.: materiał partnera

Płyty gazowe bez płomieni stanowią bardzo interesującą alternatywę dla kuchenek indukcyjnych. Nie każda osoba zdecyduje się na gotowanie przy wykorzystaniu energii elektrycznej, gdyż w wielu przypadkach dość mocno odbija się to na wzroście rachunków za prąd. Jeśli budynek posiada dostęp do instalacji gazowej, lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie tego właśnie źródła do przygotowywania codziennych posiłków. Płyta gazowa bez płomienia do swojej pracy wykorzystuje tradycyjny gaz, jednak wygoda jej obsługi dorównuje kuchenkom indukcyjnym. Czy warto skorzystać z tej nowoczesnej metody?

  1. W jaki sposób działa płyta gazowa bez płomieni?
  2. Czy warto zainteresować się takim rozwiązaniem?
  3. Wysokiej jakości sprzęt od Solgaz

W jaki sposób działa płyta gazowa bez płomieni?

Płyta gazowa bez płomienia łączy w sobie walory płyt ceramicznych oraz gazowych. Podczas gotowania z wykorzystaniem takiego sprzętu, używany jest wyłącznie gaz. Palniki ukryte zostały jednak pod warstwą szkła. Ogrzewają one konkretne pole grzewcze, na których umieścić można różnego rodzaju naczynia, takie jak na przykład garnki lub patelnie. W sprzęcie tego typu zastosowane może zostać sterowanie mocą grzania za pomocą elektronicznego i dotykowego panelu. W rezultacie w bardzo szybki i wygodny sposób można ustawić oczekiwane parametry grzania. Gaz spalany jest katalitycznie, co oznacza, że wykorzystywany jest w bardziej efektywny sposób, a na meblach nie osadza się tłuszcz oraz innego rodzaju zanieczyszczenia. Dodatkowo zmniejsza się również ilość produkowanego tlenku węgla.

Czy warto zainteresować się takim rozwiązaniem?

Wykorzystanie płyt gazowych bez płomienia wiąże się z wieloma zaletami. To przede wszystkim wysoka oszczędność zużycia gazu, wynosząca nawet 50%. Z uwagi na fakt, iż płyta w całości pokryta została szkłem, użytkownik nie ma problemu z jej czyszczeniem. Dzięki temu zawsze zachowuje ona efektowny wygląd. To także większy poziom bezpieczeństwa. System na bieżąco może monitorować, czy gaz spalany jest w sposób prawidłowy. Jednocześnie zastosowanych zostało wiele interesujących rozwiązań technologicznych. Płyty posiadają specjalny timer, który wyłączy gaz po określonym czasie. Poinformuje także użytkownika o gorącej powierzchni. To również doskonały wybór dla domów, w których znajdują się małe dzieci. Płyty gazowe bez płomieni można bowiem zablokować przed najmłodszymi. Dzięki temu ma się pewność, iż nie zrobią sobie oni krzywdy.

Wysokiej jakości sprzęt od Solgaz

Płyty gazowe bez płomieni nabyć można w ofercie sklepu Solgaz. Szeroki asortyment pozwoli na dopasowanie konkretnego produktu do oczekiwań i wymagań stawianych przez każdego klienta. Produkty są minimalistyczne, proste i świetnie sprawdzają się zarówno w przypadku klasycznej, jak i nowoczesnej kuchni. Oprócz efektownego designu, cechuje je również doskonała jakość wykonania oraz wytrzymałość. Ich instalacja również nie sprawia żadnego problemu. Osoby, które gotują niewiele, mogą skorzystać z powodzeniem skorzystać z płyty GPC 2+1. Sprzęt sprawdzi się w domowej kuchni, ale również na jachcie lub w pojazdach rekreacyjnych. Do szafek o szerokości 60 cm, sprawdzą się płyty GPC 3+1 oraz GPC 4+1. Płyty wykorzystać można w średnich oraz dużych kuchniach. To korzystne rozwiązanie dla rodzin oraz miłośników spędzania wolnego czasu na gotowaniu. Z kolei dla najbardziej wymagających użytkowników, przeznaczony został model GPC 4+2, który wykorzystać można w kuchniach o sporych powierzchniach. Miłośnicy gotowania z pewnością docenią dużą przestrzeń i swobodę ustawiania garnków. Warto również podkreślić, że sprzęt nie wymaga od użytkownika stosowania dedykowanych garnków, tak jak ma to miejsce w przypadku indukcji.

Materiał partnera

Tags from the story