Zastosowanie technologii led

Zielona Taśma led
Specjalnym i charakterystycznym rodzajem oświetlenia produkowanego w technologii led, są taśmy led | fot.: stock.adobe.com

Kiedyś oświetlenie pełniło tylko funkcję praktyczną w domu czy mieszkaniu. Dziś, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii oświetlenie, to nie tylko źródło światła, ale także element dekoracji i wystroju wnętrza. Taśmy led i inne nowoczesne rodzaje oświetlenia ledowego stosowane są obecnie do podświetlania ważnych elementów lub wprowadzania odpowiedniego nastroju we wnętrzu. Dobrze dobrane światło nie będzie męczyć naszych oczu i pozwoli nam utrzymać dobre samopoczucie do końca dnia.

Technologia led

Aktualnie jeszcze nadal dostępne na rynku są takie źródła światła jak: żarówka żarowa, żarówka halogenowa, czy świetlówka. Każda z nich cechuje się inną technologią wytwarzania światła, innym czasem świecenia oraz inną energooszczędnością. Żadna z nich nie jest jednak w stanie dorównać technologii led, która przebojem zdobywa rynki i wypiera powoli te archaiczne źródła światła. Zastosowane w żarówkach i taśmach led diody elektroluminescencyjnie pobierają dużo mniej energii od tradycyjnych żarówek żarnikowych. Ich uniwersalność sprawia, że można nimi zastąpić niemal każdy typ żarówki, jaki znajduje się na rynku. Niezależnie od tego, czy potrzebujemy zwykłej żarówki z gwintem E27, E14, czy żarówki z gwintem GU10, bez problemu znajdziemy taką, w technologii led. Mało tego, oświetlenie to jest stosowane także przez większość firm produkcyjnych, na przykład w produkcji samochodów, czy sprzętu RTV i AGD. Należy także wiedzieć, że diody led cechują się bardzo długą żywotnością od 15 tysięcy, do nawet 25 tysięcy godzin. Stawia je to na pierwszym miejscu wśród wszystkich typów oświetlenia, jakie obecnie znamy. Jak łatwo wywnioskować, żarówki, czy taśmy led są bardzo ekologicznym i ekonomicznym sposobem na oświetlenie pomieszczeń, nie tylko nie nagrzewają się mocno w trakcie świecenia, ale także nie posiadają szkodliwych substancji chemicznych.

Taśmy led

Specjalnym i charakterystycznym rodzajem oświetlenia produkowanego w technologii led, są taśmy led. Ich konstrukcja polega na umieszczeniu diod w jednym ciągu na pasku wykonanym ze specjalnego podłoża, z dodatkową dwustronną taśmą klejącą. Diody na taśmach led mogą być umieszczone w różnej odległości, w zależności od naszych potrzeb. Taśmy led mogą posiadać różną długość, a w razie potrzeby mogą być także łączone z innymi. Dzięki szerokiej palecie kolorów do wyboru, za pomocą tych taśm można stworzyć wspaniałe aranżacje podkreślające wystrój wnętrza. Możliwość ściemniania lub pojaśniania oraz różne tryby zmiany kolorów to tylko dodatkowe elementy, które przemawiają za wyborem tej technologii.

Materiał partnera

Tags from the story
, ,