Plisy na okno – piękne i praktyczne

Plisy w oknie
To rozwiązanie, które prezentuje się niezwykle stylowo – odpowiednio podkreśla wystrój naszego wnętrza, jest lekkie, łatwe w obsłudze oraz bardzo funkcjonalne. | fot.: fotolia.com, 166462844 | autor: ismotionprem

Plisy na okno to osłony przeciwsłoneczne wykonane z plisowanego materiału. Prezentują się bardzo efektownie, a jednocześnie są niezwykle funkcjonalne. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat?

Tym, co wyróżnia rolety plisowane spośród innych tego typu produktów dostępnych na rynku jest fakt, że dają nam one niemalże nieograniczone możliwości dopasowania. Są one bowiem w stanie zasłaniać jedynie wybrany fragment okna – jego górę, jak i dół czy środek. To idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy zależy nam na zaciemnieniu jedynie wybranego fragmentu okna, na przykład ze względu na wpadające do środka intensywne słońce, lecz nie chcemy tracić równocześnie dostępu do naturalnego światła. Jest to tutaj możliwe za sprawą specjalnych profili, których nie mocuje się do ramy okna. Sekretem są prowadnice pozwalające na dowolne przesuwanie rolety, dopasowane do naszych aktualnych potrzeb. Czyni to z plis rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku każdego okna, nawet tego o niestandardowych kształtach – trójkątnego czy okrągłego. Co więcej, takie plisy na okno obracają się nawet o 90 stopni, co nie jest możliwe w przypadku ich tradycyjnej wersji.

Materiał tworzący plisy może mieć różny kolor i fakturę. Do wyboru mamy wersję mniej i bardziej przepuszczające światło. Czyni to z nich świetne rozwiązanie na przykład do łazienki, gdzie zależy nam na zachowaniu intymności przy jednoczesnym dostępie do naturalnego światła, który umożliwi nam komfortowe wykonywanie codziennych higienicznych.

Ze względu na możliwość czyszczenia (większość dostępnych na rynku materiałów nadaje się do delikatnego prania ręcznego), plisy umieścić można również w kuchni, gdzie nietrudno o ich zabrudzenie podczas codziennego gotowania.

Rolety plisowane możemy montować zarówno inwazyjnie, z wierceniem, jak i bezinwazyjnie, na specjalne, zaciskane zaczepy (najlepiej sprawdzi się tutaj ich wersja metalowa, a to ze względu na dużą trwałość). Sprawdzą się one w przypadku każdych okien, bez względu na to, czy listwy przyszybowe są proste, skośne czy zaokrąglone (najwyższej jakości produkty tego typu wykonuje się z aluminium). Nawet jeżeli zdecydujemy się na montaż inwazyjny, nie musimy obawiać się o problemy z otwieraniem okna na oścież.

Plisy znajdują również zastosowanie w przypadku okien balkonowych czy dachowych.

To rozwiązanie, które prezentuje się niezwykle stylowo – odpowiednio podkreśla wystrój naszego wnętrza, jest lekkie, łatwe w obsłudze oraz bardzo funkcjonalne, ponieważ pozwala na przesłonienie dowolnej części szyby.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,