Litery na ścianę 3D z pleksy na wymiar – 3 pomysły

Ściana z plexy
Materiał ten zyskał popularność w wykończeniach wnętrz, urządzaniu ogrodu lub zagospodarowaniu przestrzeni biurowej. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pleksi jest znane ze swoich właściwości. Materiał ten zyskał popularność w wykończeniach wnętrz, urządzaniu ogrodu lub zagospodarowaniu przestrzeni biurowej. Dzięki cechom fizyko-chemicznym i łatwości obróbki, wielu klientów z chęcią sięga po plexi, jako materiał alternatywny dla szkła. Oprócz wyżej wymienionych zastosowań, szkło akrylowe często jest wykorzystywane do tworzenia napisów i reklam. Wiele z nich, każdy mija codziennie, nie zdając sobie sprawy, że to właśnie pleksi na wymiar jest bazą pod piękne szyldy. Najlepszą reklamą dla tych wyrobów jest to, że nawet największe, światowe koncerny zaufały uniwersalności i praktyczności szkła akrylowego. Większość świecących z oddali logotypów jest wykonanych właśnie z pleksi.

Litery przestrzenne – szyldy

Połączenie szkła akrylowego z oświetleniem led tworzy piękne kompozycje, które zachęcają klientów do odwiedzenia danego sklepu. Dzięki różnym kombinacjom kolorystycznym można uzyskać efekt, który nada charakteru i przede wszystkim, sprawi, że dany obiekt będzie się wyróżniał. Są to podstawy marketingu, ponieważ wielu potencjalnych klientów zachęca pierwsze wrażenie. Jest to szczególnie dobrze widoczne w galeriach handlowych, gdzie trzeba się postarać, aby sklep się wyróżniał. Jest wiele innych materiałów, z których tworzone są napisy na ścianę 3D, jednak to pleksi na wymiar charakteryzuje się największą wytrzymałością i przede wszystkim estetyką. Pleksi jest odporne na promieniowanie UV, dlatego przez wiele lat może służyć, jako reklama sklepu lub firmy. Wiele firm przemysłowych również stawia na pleksi. Litery na ścianę w tym przypadku stanowią nie tylko kompozycję marketingową, ale i również informacyjną.

Logo z plexi

Jak zrobić logo firmy? Oprócz wyżej opisanych liter z pleksi, materiał ten jest również stosowany do produkcji logotypów. Logo z plexi może być zamieszczone w dowolnym miejscu. Odporność na warunki atmosferyczne sprawia, że logo 3D wykonane ze szkła akrylowego można spotkać np. przy drogach. Ich przeznaczenie nie ogranicza się jedynie do pomieszczeń zamkniętych. Plexi jest materiałem plastycznym, dlatego praktycznie nie ma ograniczeń w jego gięciu i cięciu. Umożliwia to produkcję nawet bardzo skomplikowanych logotypów o dowolnych rozmiarach. Co więcej, możliwość zabarwienia szkła akrylowego na dowolny kolor daje nieograniczone pole manewru jeśli chodzi o kolorystykę. Logotypy również mogą być wyposażone w podświetlenie led. Struktura pleksi przepuszcza to światło nawet, gdy jest zabarwiona. Tworzy to efekt, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Produktom z pleksi zaufały firmy różnych branż, od przemysłowej po spożywczą.

Ozdobne litery na ścianę w domu

Oprócz typowo komercyjnego wykorzystania pleksi na wymiar, napisy 3D na ścianę znalazły zastosowanie jako ozdoby gospodarstw domowych. Przede wszystkim mowa tu o wystroju pokoju dla dzieci. Zastosowanie to może być bardzo zróżnicowane, od lamp, po postacie z kreskówek powieszone na ścianie. Litery dekoracyjne na ścianę mogą być używane zarówno jako dekoracja, jak również jako forma edukacyjna. Ozdobne litery na ścianę wyposażone w oświetlenie led rozświetlą pokój, a zróżnicowana kolorystyka tych wyrobów z pleksi wprowadzi bajkowy nastrój, który zachwyci każde dziecko. Wycinanie pleksi może zatem posłużyć nawet najmłodszym. Dla młodzieży i dorosłych ciekawym rozwiązaniem są sentencje z liter ozdobnych zdobiących ścianę.

Cięcie plexi to prosty zabieg, dzięki któremu można stworzyć szeroką gamę produktów o różnym zastosowaniu. Jest wiele typowych rozwiązań z pleksi, z którymi można spotkać się na co dzień. Warto jednak zwrócić uwagę na rozwiązania nietypowe, które potrafią zaskoczyć. Takie wyroby z płyty pleksi jak napisy 3D na ścianę lub logo firmowe to wachlarz możliwości. Mimo że sam produkt jest dobrze znany, to można go przedstawić na wiele sposobów. Dzięki plexi na wymiar można wdrażać najodważniejsze pomysły związane z promocją firmy lub zdobieniem domu.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, , ,