Ciekawe wykorzystanie szkła w aranżacji wnętrz

Szkło we wnętrzu
Warto wykorzystać szkło do aranżacji wnętrz. Świetnie się ono sprawdzi w niemal każdym pomieszczeniu | fot.: StockAdobe.com

Szkło to bardzo ciekawy materiał, który można wykorzystać do aranżacji wnętrz. Warto jednak wiedzieć, że oprócz luster, szyb okiennych i szklanek, można je wykorzystać jeszcze na wiele innych sposobów. Szkło to prawdziwy synonim luksusu i elegancji. Świetnie wpasowuje się w nowoczesne wnętrza.

Różne sposoby na wykorzystanie szkła w aranżacji wnętrz

Bardzo ciekawym, stylowym i funkcjonalnym rozwiązaniem są szklane drzwi. Można z niego wykonać drzwi, które oddzielają poszczególne pomieszczenia jak i mniejsze drzwiczki np. do szafy, wnęki czy garderoby. W tym przypadku, szkło może być zarówno elementem dominującym jak i dodatkiem np. do drewnianej konstrukcji.

Szkło można także w bardzo ciekawy sposób wykorzystać w łazience. Dzięki niemu, można uzyskać efekt większej przestronności i sprawić, że nawet malutkie pomieszczenie wyda się dużo większe i bogatsze. W nowoczesnych wnętrzach, zamiast umywalki wykonane z tradycyjnych materiałów, dużo lepiej sprawdzi się umywalka szklana. Jest to niezwykle lekki i subtelny dodatek.

Ze szkła mogą także być wykonane różne drobniejsze dodatki. Zamiast obrazów, warto na ścianach umieścić lustra. Ciekawym rozwiązaniem są też szklane kinkiety. Bardzo nowoczesnym dodatkiem do wnętrz są grzejniki wykonane ze szkła. Mają one bardzo nowoczesny i oryginalny charakter, dlatego idealnie dopełni wystrój eleganckich wnętrz, biur czy sal konferencyjnych. Świetnie prezentują się, w zestawieniu z całkowicie przeszklonymi ścianami.

Kuchnia to kolejne pomieszczenie, w którym z powodzeniem można wykorzystać szklane elementy wystroju. Dobrym pomysłem jest szklana deska na zlew lub deski do krojenia wykonane ze szkła hartowanego. Z powodzeniem można też wykorzystać kolorowe szkło, które charakteryzuje się pięknym połyskiem. Pięknie prezentują się blaty z niego wykonane czy dekoracje okapu.

Gdzie jeszcze we wnętrzach można wykorzystać szkło?

Zamiast klasycznych drewnianych lub murowanych schodów, można pomyśleć nad schodami szklanymi. Prezentują się one bardzo oryginalnie i elegancko. Świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie dodatkowego oświetlenia, które doda im charakteru. Warto zaznaczyć, że stopnie wykonane są z hartowanego szkła, dlatego są w pełni bezpieczne i antypoślizgowe. Mogą one mieć bardzo różne kształty.

W salonie, świetnie prezentuje się stolik z przeszklonym blatem. Może on mieć stalową lub drewnianą konstrukcję. Szkło daje wrażenie czystości i sprawia, że wnętrza wydają się bardziej wszechstronne.

Warto wykorzystać szkło do aranżacji wnętrz. Świetnie się ono sprawdzi w niemal każdym pomieszczeniu. Remontując dom lub urządzając nowe mieszkanie, warto zdecydować się na szklane dodatki. Skompletowane w różnych konfiguracjach, dodadzą elegancji, stylu i charakteru. Nie trzeba się obawiać, szkło jest w pełni bezpiecznym elementem, którego nie można tak łatwo zbić, dlatego znajduje zastosowanie zarówno w kuchni i łazience jak i w pokoju dziennym czy w sypialni. Można z niego wykonać naprawdę zadziwiające dodatki.


AKU

Tags from the story
,