Nowoczesny dom – wygoda i oszczędność czasu

Nowoczesna kuchnia
owoczesny dom powinien zawierać sprzęty, które skrócą czas naszych codziennych prac domowych | fot.: Stock.adobe.com

W dzisiejszym świecie kobieta często musi pogodzić rolę mamy oraz pani domu wraz z pracą zawodową. Mężczyźni także pracują coraz dłużej i nieraz współuczestniczenie w domowych obowiązkach dla obydwu stron jest trudne. Gdy czasu jest niewiele, ważna jest jego organizacja oraz wykorzystanie dostępnej technologii, która pozwala znacząco usprawnić obowiązki domowe. Nowoczesny dom powinien zawierać sprzęty, które skrócą czas naszych codziennych prac domowych. Zmywarka, pralko-suszarka, kuchenka mikrofalowa to urządzenia bez których wiele osób nie wyobraża sobie dziś życia. Jednak poza praniem czy zmywaniem jest wiele innych czynności, które zabierają nam każdego dnia mnóstwo czasu, a które również można znacząco usprawnić. Poniżej kilka przykładów.

Szybkie i proste wypieki, smaczne gotowanie

Każda kobieta, która od czasu do czasu piecze ciasto, wie, jak czasochłonne są czynności takie jak wyrabianie ciasta, ucieranie czy ubijanie. Poza zabieraniem czasu wymagają także sporo siły. Oczywiście są panie (i panowie) które uwielbiają piec, ale co w przypadku, gdy nie mamy czasu ani siły na pieczenie, a tęsknimy za domowym ciastem? Teraz również z tymi czynnościami poradzi sobie jedna maszyna – robot planetarny. Wystarczy wrzucić do misy robota odpowiednie składniki oraz dobrać właściwą końcówkę (mieszadło, trzepaczkę, hak itp.), a urządzenie samo wykona za nas najcięższą część pracy. Dobrej jakości robot powinien posiadać otwór, do którego możemy dodawać sukcesywnie kolejne składniki wypieku. Brzmi dobrze? Ale to nie wszystko. Roboty wysokiej jakości mogą posiadać bardzo wiele wymiennych końcówek, które pomogą nam również w codziennym gotowaniu, a także umożliwią przygotowanie soków czy deserów. Robot wielofunkcyjny nie tylko miksuje i miesza, ale także wyciska sok z cytrusów, kroi na plastry, sieka, trze ziemniaki, mieli mięso, a niektóre mają dostępną funkcję lekkiego podgrzewania lub gotowania, to wszystko dostępne w jednym urządzeniu! Oszczędzamy czas i energię, ale także możemy uruchomić własną kreatywność, przygotowując pyszne i zdrowe potrawy oraz zaskakując pozostałych domowników.

Ciepły i pachnący chleb o poranku

Każdy chciałby móc przy śniadaniu rozkoszować się ciepłym, pachnącym pieczywem prosto z piekarnianej półki. Jednak niewiele osób ma czas, by co rano biec i stać w kolejce po świeże pieczywo. Dziś nie jest to już konieczne – wystarczy zaopatrzyć swój nowoczesny dom w wypiekacz do chleba. Urządzenie to, poza tym, że jest niezwykle wygodne, pozwala upiec swój własny chleb w najbardziej naturalny sposób – bez sztucznych dodatków, spulchniaczy czy konserwantów. Dodatkowo możemy przygotować dokładnie takie pieczywo, na jakie mamy ochotę – pszenne, żytnie, razowe. A może kukurydziane bądź z amarantusa? Z wypiekaczem do chleba każdy rodzaj się uda. Możemy także wrzucić nasze ulubione dodatki – słonecznik, sezam czy rodzynki. W zwykłym piekarniku upieczenie chleba jest niezwykle trudne, gdyż wymaga precyzyjnego ustawienia temperatury i czasu. Wypiekacz do chleba dopasowuje idealną temperaturę i oblicza czas, użytkownikowi pozostaje tylko wrzucić po kolei składniki podane w przepisie. Urządzenie to jest także doskonałym rozwiązaniem dla alergików, a zwłaszcza osób z nietolerancją glutenu. Każdy, kto kiedykolwiek próbował kupić w sklepie pieczywo bezglutenowe wie, że często są to wyroby bardzo niskiej jakości i o niskich walorach smakowych. Wypiekacz do chleba upiecze pyszne, świeże oraz naturalne pieczywo bezglutenowe.

Co ciekawe, wysokiej klasy wypiekacze (np. popularna w Czechach marka ETA) oferują także programy fermentacji do wypiekania chleba na zakwasie, serów i jogurtów. Roboty do wypiekania chleba można połączyć z robotami kuchennymi Gratus (również marki ETA), które pozwolą Ci wytworzyć własną mąkę z ziaren żyta, ciecierzycy, ryży, prosa i innych zbóż.

Koniec z czasochłonnym odkurzaniem

Kto posiada duży dom lub sporej wielkości mieszkanie wie, jak dużo czasu zajmuje jego odkurzenie. W przypadku posiadania małych dzieci czy zwierząt domowych, odkurzać trzeba nawet codziennie, by pozbyć się wszechobecnych okruszków, pozostałości po pracach plastycznych czy błota przyniesionego z dworu i sierści. Pędząca do przodu technologia już i na ten problem znalazła rozwiązanie – odkurzacz automatyczny. Urządzenie idealne, zwłaszcza dla posiadaczy dzieci oraz właścicieli zwierząt. W tym przypadku rola człowieka została ograniczona do niezbędnego minimum. Wystarczy raz zaprogramować odkurzacz automatyczny – można ustawić dni, godziny, w których chcemy, by mieszkanie zostało odkurzone, i tyle. No, prawie tyle, co jakiś czas trzeba jeszcze oczyścić zbiornik na śmieci. Odkurzacz sam się uruchamia o wyznaczonej porze i sprząta przestrzeń, w której się znajduje. Dzięki niewielkim wymiarom i płaskiej konstrukcji, dotrze do naprawdę wielu zakamarków, a po zakończonej pracy zadokuje się w bazie i zacznie ładować baterię.

Ciekawym produktem jest także WinBot, czyli robot myjący okna. Ecovacs, producent tego gadżetu przyjaznego każdej pani domu i każdemu panu domu, to znana marka produkująca różną automatykę. W jej ofercie znajdziemy także odkurzacze automatyczne – i zwykłe, i takie, które dodatkowo posiadają funkcję mycia powierzchni. Najlepsze odkurzacze mapują nasze mieszkanie, mają czujniki wykrywające dywany i pracują ciągiem nawet 200 minut.

Nowoczesny dom potrzebuje zaawansowanych technologicznie sprzętów, by nasze życie było prostsze i wygodniejsze. Jeśli nie trzeba tracić czasu na wiele codziennych, żmudnych czynności, po co to robić? I choć zakup robotów, wykonujących za nas prace domowe, jest dość kosztowny, pieniądze te bardzo szybko się zwracają. W końcu, jak mówi mądre przysłowie, czas to pieniądz.

Ciekawe i warte uwagi sprzęty automatyzujące Twoją pracę, roboty planetarne, odkurzacze automatyczne, czy wypiekacze do chleba znajdziesz np. w sklepie RTV/ADG: ElektroGuru.com. Można tam sprawdzić ofertę produktów marki ETA, czyli niezwykle chętnie kupowanych przez Czechói) urządzeń do pomocy w codziennych obowiązkach. Co ciekawe, ETA jest także coraz bardziej popularna w Polsce ze względu na wysoką jakość i konkurencyjność względem drogich marek dostępnych w naszym kraju.


OLI