Plakaty z kobietami – pełna wdzięku dekoracja nowoczesnego mieszkania

plakat kobieta przedpokój
Akt kobiecy to propozycja nie tylko do nastrojowej sypialni, garderoby czy łazienki. Odpowiednio dobrane przedstawienie będzie się także zjawiskowo prezentować w pokoju dziennym | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Przeglądając najsłynniejsze dzieła sztuki, szybko zorientujemy się, który z tematów jest jednym z najpopularniejszych. Z pewnością są to kobiece portrety i akty, które już od czasów prehistorycznych fascynowały artystów. Przez kolejne epoki, takie jak starożytność, barok czy secesja, temat ten był wielokrotnie podejmowany i za każdym razem inaczej ukazywany. Zmieniające się kanony sprawiały, że piękno ludzkiego ciało przyjmowało najróżniejsze postaci. Dzisiaj pokażemy garść przedstawień, które będą się zachwycająco prezentować w nowoczesnym wystroju.

Gdzie sprawdzi się tego typu plakat? Akt kobiecy to propozycja nie tylko do nastrojowej sypialni, garderoby czy łazienki. Odpowiednio dobrane przedstawienie będzie się także zjawiskowo prezentować w pokoju dziennym. Poprosiliśmy eksperta od aranżacji wnętrz z portalu Myloview.pl, by wybrał dla nas takie kompozycje, które możemy zawiesić w domowym zaciszu.

Być może, gdy myślimy o aktach, do głowy przychodzą nam przede wszystkim fotografie. I choć takie wzory również przygotowałem, wachlarz dostępnych możliwości jest znacznie większy. Możemy wybrać oszczędną w wyrazie grafikę, malarskie dzieło, który przyciąga wzrok kolorami, lub reprodukcję słynnego obrazu znanego na całym świecie malarza. Wszystko zależy od naszego gustu i wnętrza, w którym chcemy umieścić taki plakat. Kobieta w każdej odsłonie będzie się prezentować zachwycająco. 

Oto, co powiedział nam specjalista. Szykuje się więc elegancka, nastrojowa i utrzymana w dobrym guście aranżacja wnętrza!

Artystyczny szkic w salonie

plakat kobieta minimalizm
Minimalistyczny plakat w salonie

https://myloview.pl/plakaty/wg-kategorii/ludzie/kobieta/

Gdy zastanawiamy się nad ozdobieniem salonu, postawmy na mniej dosłowne przedstawienia, które będą pasować do pomieszczenia, w którym przyjmujemy gości. Tutaj ekspert wybrał dla nas dwa typy wzorów. Pierwszy pomysł to minimalistyczne kompozycje, które zostały wykonane za pomocą jednej tylko linii, która układa się w kształt kobiecej sylwetki. Możemy zdecydować się na całą postać lub jedynie popiersie, ale jeśli dysponujemy przestronnym metrażem, wówczas stwórzmy autorski tryptyk. Znajdźmy trzy plakaty, utrzymane dokładnie w tym samym stylu, i zawieśmy je na ścianie jeden obok drugiego. Oszczędna w wyrazie koncepcja tych aktów sprawia, że taka ozdoba będzie pasować jak ulał do industrialnej lub minimalistycznej aranżacji. Możemy jednak zdecydować się na krok w całkowicie innym kierunku. Drugim pomysłem, wybranym przez specjalistę, jest artystyczny szkic – studium kobiecego ciała, które prezentuje się tak, jak gdyby było przygotowaniem do stworzenia malarskiego dzieła. Taki plakat pełen jest ekspresji, która wynika z odważnych pociągnięć ołówka bądź pasteli.

Nastrojowa dekoracja sypialni

akt kobiecy do sypialni
Nastrojowy akt kobiecy do sypialni

https://myloview.pl/

Skoro do salonu zaproponowaliśmy szkic, w sypialni znajdzie się gotowe dzieło malarskie. W zależności od tego, jaka kolorystyka tu panuje, wybierzemy delikatne lub rzucające się w oczy przedstawienie. Oddajmy głos naszemu ekspertowi:

Jeśli chcemy zachować w sypialni delikatną atmosferę, wybierzmy akt przypominający malunek wodnymi farbami. Ich transparentny charakter sprawia, że przedstawienie odznacza się lekkością, a wręcz efemerycznością. Wizerunek leżącej postaci będzie się doskonale prezentował zawieszony nad wezgłowiem łóżka. Stonowana paleta barwna nie stoi jednak na przeszkodzie, by w naszym wystroju znalazł się wyrazisty plakat. Kobieta ukazana jak na kubistycznych płótnach – w silnie zgeometryzowany sposób – to jedna z ciekawszych opcji, by ozdobić tę część naszego mieszkania. Trzecią propozycją jest natomiast reprodukcja słynnego malarza, jakim był Amedeo Modigliani, który specjalizował się w kobiecych portretach i aktach.

Łazienka w zmysłowej czerni i bieli

akt kobiecy w łazience
Czarno biały akt kobiecy w łazience

Oprawione w szkło plakaty mogą się znaleźć także w łazience, bo w takiej formie nie zaszkodzi im woda ani panująca tutaj wilgoć. W przypadku tego pomieszczenia postawiliśmy na artystyczne, czarno-białe fotografie, które odznaczają się subtelnym i ponadczasowym pięknem. Są to zdjęcia, które choć odsłaniają nieco ciała, wyglądają niezwykle stylowo. Ciekawe rezultaty zyskamy, gdy na ścianie zawiesimy fotografię z uprawiającą jogę kobietą. To świetny sposób, by zaprezentować pięknie wyrzeźbione i umięśnione ciało. W związku z tym, że w łazience króluje woda, znakomitym pomysłem na dekorację wnętrza będą także nadmorskie pejzaże, na których kobiecy akt harmonijnie komponuje się z otaczającą przyrodą. Ograniczona do minimum kolorystyka dodatkowo podkreśli artystyczny charakter takiego zdjęcia. Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami minimalistycznych w wyrazie ozdób, w zupełności wystarczy fotografia, która ukazuje fragment kobiecej sylwetki pokrytej kropelkami wody.

Pojedynczy plakat lub efektowny tryptyk, malarska kompozycja lub czarno-biała fotografia – możliwości jest naprawdę wiele, by ozdobić wystrój naszego mieszkania. Zachwyćmy się pięknem kobiecego ciała, tak jak robili to malarze i rzeźbiarze, i zawieśmy na ścianie naszego pokoju przedstawienie, które całkowicie zmieni dotychczasowy charakter wnętrza.


Materiał partnera zewnętrznego