Łóżka drewniane – tradycyjne, eleganckie i prosto z natury

łóżko drewniane
Wybierając rodzaj drewna, z jakiego ma być wykonane nasze łóżko, warto zwrócić uwagę na przykład na meble wykonane z drewna sosnowego, które z uwagi na swoje właściwości antystatyczne są idealne dla alergików | fot.: materiał partnera

Piękne drewniane łóżka nigdy nie wychodzą z mody. Jakie mają zalety? Łóżka drewniane są solidne, wytrzymałe i stabilne. Posiadanie mebli z tego naturalnego materiału świadczy o doskonałym guście właściciela.

Elegancja i ponadczasowy styl

Jakie łóżko jest najzdrowsze? Jakie łóżko jest najwygodniejsze? Na obydwa pytania odpowiedź może być tylko jedna: zdecydowanie łóżko z drewna. Drewno to materiał pochodzący z natury, w żaden sposób nie może nam zatem zaszkodzić. Wybierając rodzaj drewna, z jakiego ma być wykonane nasze łóżko, warto zwrócić uwagę na przykład na meble wykonane z drewna sosnowego, które z uwagi na swoje właściwości antystatyczne są idealne dla alergików. Łóżka wykonane z drewna nadają się do sypialni zarówno osób dorosłych, jak i nastolatków. To także idealny wybór do sypialni dziecięcej.

Łóżka z drewna – wybór na lata

Drewno pod każdą postacią – czy to w formie mebli, czy podłogi, czy wykładziny ściennej – sprawia, że pomieszczenie staje się przytulne i z przyjemnością w nim przebywamy. Drewno potrafi ocieplić nawet najsurowsze, industrialne wnętrze, doskonale komponuje się z różnorodnymi tworzywami, z metalem czy z ceramiką. Wspaniale koresponduje z naturalnymi tkaninami, tworzy przepiękne tło dla różnych dekoracji. Drewno jest ponadczasowe. Łóżka drewniane dostosowują się do panującej mody i popularnej stylistyki. Łóżka z drewna można ustawić zarówno w sypialni urządzonej w stylu skandynawskim, jak i w sypialni na wskroś nowoczesnej, minimalistycznej czy loftowej. Łóżka z drewna idealnie pasują też do stylistyki tradycyjnej, vintage czy boho. w pomieszczeniach, w których króluje beton, jak i tam, gdzie dominują miękkie, puszyste tkaniny. Łóżka drewniane mogą mieć całkowicie prostą konstrukcję, a także przyjąć formę designerskiego mebla.

Naturalne i ekologiczne 

Lubisz elegancki design, a jednocześnie chcesz zadbać o środowisko naturalne? Łóżka drewniane do dla ciebie idealny wybór. Powstają z naturalnego materiału, który ulega szybkiej biodegradacji i doskonale nadaje się do recyklingu. Drewno nie musi być sprowadzane z odległych państw, meble drewniane nie wymagają transportu, a w internecie z łatwością można znaleźć łóżka wyprodukowane w Polsce (znajdziecie je np. w sklepie internetowym emwomeble.pl).

Eleganckie i praktyczne

Drewno niejedno ma imię. Różne rodzaje drewna różnią się pod względem koloru i deseni. Gama kolorystyczna drewna jest bardzo szeroka. Producenci dodatkowo urozmaicają wykonane z drewna łóżka, częściowo lub całkowicie ukrywając drewno pod materiałem tapicerskim (skóra ekologiczna, welur, sawana), dodając tapicerce dodatkowej elegancji za pomocą pikowania, guzików tapicerskich, kryształków czy frędzli. Warto także wspomnieć o praktycznym wymiarze łóżek z drewna, które standardowo są wyposażane w pojemne szuflady i schowki ukryte pod stelażem. Można dzięki nim z łatwością utrzymać porządek w sypialni, ukrywając wewnątrz łóżka wszystkie potrzebne rzeczy.

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
,