Jak korzystać z wyszukiwania obrazem?

wyszukiwanie obrazem
Wyszukiwanie obrazem działa podobnie jak standardowe wyszukiwanie za pomocą słów | fot.: pexels

Wyszukiwanie obrazem to przydatna usługa Google, o której nie wszyscy wiedzą. Wyjaśniamy, jak działa ta funkcja i jak z niej korzystać na telefonach z system iOS i urządzeniach z Androidem.

Wyszukiwanie obrazem działa podobnie jak standardowe wyszukiwanie za pomocą słów. Wyniki nie są jednak wybierane na podstawie wpisanego zapytania – są dopasowywane do wskazanego przez Ciebie obrazu. W ten sposób możesz np. dowiedzieć się, jaka roślina lub zwierzę znajduje się na zdjęciu. Możesz także uzyskać kolejne fotografie danego obiektu. Możesz także znaleźć strony, które zawierają więcej informacji o danej fotografii.

Telefon z Androidem – jak wyszukiwać obrazem?

To proste. Włącz przeglądarkę internetową Google Chrome, a następnie przytrzymaj palec na obrazie, którego chcesz użyć do wyszukiwania. Po chwili rozwinie się menu. Wybierz z niego opcję „Szukaj z Obiektywem Google”. Następnie zaznacz cały obraz lub jego część. W odpowiedzi otrzymasz linki do stron internetowych, które zawierają podobne grafiki.

Możesz także wykorzystać zdjęcia, które zapisałeś w galerii telefonu. Uruchom aplikację Google i wejdź w zakładkę „Discover”. Znajdź miniaturkę przedstawiającą aparat – widnieje przy pasku wyszukiwania. Kliknij na nią, by uruchomić Google Lens. Teraz możesz wykonać zdjęcie, które wykorzystasz do wyszukiwania, lub wybrać plik z pamięci telefonu.

Urządzenia z systemem iOS – jak wyszukiwać obrazem?

Wyszukiwanie obrazem jest również dostępne dla użytkowników urządzeń z systemem iOS. Uruchom aplikacje Google, Chrome lub Safari na iPhonie lub iPadadzie. Wejdź na stronę, na której znajduje się obraz i skorzystaj z opcji „Przeszukaj wizualnie ten obraz”. Otrzymasz wyniki powiązane z tą grafiką.

Użytkownicy iPhone’ów mogą także wykorzystać pliki graficzne zapisane w pamięci urządzenia. Jak to zrobić? Znajdź aplikację Google i kliknij na ikonkę aparatu przy pasku wyszukiwania. Uruchomi się Obiektyw Google – możesz zrobić zdjęcie lub wybrać je z galerii.

Komputer i laptop – jak wyszukiwać obrazem?

Jak wyszukiwać za pomocą obrazu, który znalazłeś w sieci? Jeżeli do przeglądania internetu używasz programu Google Chrome, wystarczy, że klikniesz na interesujący Cię obraz prawym przyciskiem myszy i użyjesz polecenia „Szukaj obrazu w Google”. Przeglądarka otworzy nową kartę, w której znajdziesz wyniki wyszukiwania.

Jeżeli używasz innej przeglądarki, kliknij na interesującą Cię grafikę prawym przyciskiem myszy i wybierz „Kopiuj adres obrazu”. Wejdź na stronę Google Grafika, wybierz ikonkę aparatu i wklej skopiowany link. W Google Grafika możesz także użyć zdjęcia zapisanego na twardym dysku. Przeciągnij je na pole wyszukiwania lub skorzystaj z opcji „prześlij obraz”. Życzymy owocnych poszukiwań!

Więcej znajdziesz w poradniku przygotowanym przez nju mobile: https://www.njumobile.pl/artykul/jak-korzystac-z-wyszukiwania-obrazem.

Artykuł sponsorowany

Tags from the story
,