O tym włoskim potentacie ceramiki moglibyśmy pisać książki. Płytki Marazzi od ponad 85 lat podbijają serca kolejnych pokoleń zachwyconych nietuzinkowym podejściem, odwagą i nowatorskimi rozwiązaniami.W latach 50-tych minionego stulecia hitem były płytki Marazzi Pennellati z widocznymi muśnięciami pędzla, które do tej pory są w stałej ofercie firmy. W latach 60-tych zachwycały płytki Marazzi Triennale, lata 70-te należały do tych w wielkim formacie, a w latach 80-tych królowała wesoła, bogata kolorystyka oparta o jaskrawą czerwień, pomarańcz, granat i limonkową zieleń. Wszystkie te osiągnięcia to efekt nie tylko ciągłego doskonalenia technologii, ale także współpracy ze znanymi, a także mniej popularnymi, artystami oraz wielkimi domami mody i projektantami. Marazzi od dekad wpiera włoską kulturę, co przekłada się także na jego ofertę.
Dlaczego producent postawił właśnie na ten artystyczny akcent?
Dlatego, że Marazzi jako pierwszy podszedł do ceramiki nie tylko jako do funkcjonalnego rozwiązania na podłogi w kuchni i łazience. Dla niego płytki Marazzi to także źródło wyrazu artystycznego, zamiłowania do sztuki i pasji tworzenia. To właśnie dzięki włoskiemu potentatowi ceramika zyskała funkcje ozdobne, rozpoczęła swoją ekspansję na reprezentacyjny salon, weszła do sypialni, a także wyszła na zewnątrz, ozdabiając tarasy, patio, czy balkony.
Jest funkcjonalna i piękna. Ma w sobie wszystko, czego potrzeba do aranżacji każdego wnętrza.
Płytki Marazzi – wielkomiejski szyk i elegancja
Marazzi udowodnił także jako pierwszy, że ceramika jest stworzona nie tylko do domu, czy biurowca. Nadał jej wielkomiejskiego szyku. Jego małe dzieła wykładają rzymskie metro.
Co więcej, to właśnie płytki Marazzi nadały radosnego charakteru potężnemu zbiornikowi na wodę w Mediolanie, który z okazji mistrzostw w piłce nożnej w 1990 roku zyskuje miano Torre Arcobaleno (Tęczowej Wieży). Wszystko dzięki zastosowaniu płytek Marazzi z kolekcji I Colori.
Nowe milenium producent rozpoczął także mocnym przytupem – wyłożył z zewnątrz trzy potężne budynki szkoły architektonicznej w Miami oraz biurowiec i fabryki firmy Wilkinson. Udowodnił w ten sposób, że ceramika jest wszechstronna, bogata i daje nieograniczone możliwości.
Płytki Marazzi właśnie takie są i dlatego wzbudzają podziw i zachwyt w 140 krajach.
Materiał partnera