Poduszki w stylu skandynawskim we współczesnych wnętrzach

poduszki w stylu skandynawskim
Tego typu poduszki są bardzo uniwersalne, ponieważ pasują również do wnętrz, które nie zostały urządzone w skandynawskim charakterze | fot.: materiał partnera

Poduszki od dawna nie pełnią już roli jedynie części posłania. Obecnie stanowią przede wszystkim element dekoracyjny, który nie tylko wizualnie upiększa wnętrze, ale i nadaje mu charakteru oraz przytulności. Choć jest to ostatni etap w procesie dekorowania pomieszczenia, można pokusić się o stwierdzenie, że jest on bardzo ważny, ponieważ często spaja ze sobą całość.

Może się wydawać, że współczesne mieszkania urządzone, np. w stylu scandi znanym ze swojego minimalizmu, nie potrzebują dodatków takich jak poduszki w stylu skandynawskim, w rzeczywistości jest jednak odwrotnie. Takie dekoracje świetnie łączą wszystkie fragmenty pomieszczenia ze sobą i jeszcze wyraźniej podkreślają nordycki charakter wnętrza.

Styl scandi – charakterystyka

Przyszedł do nas z północnej części Europy. Tamtejsze zwierzęta i występujące na każdym kroku drzewa stały się jedną z głównych inspiracji tego stylu, wskazując na silny związek z naturą. Innym czynnikiem, który go ukształtował były z pewnością zimne barwy i gęsty śnieg występujący w rejonach północnych znacznie dłużej niż np. w Polsce. Z tego powodu wnętrza w stylu skandynawskim są bardzo jasne – przeważa w nich biel. Meble zwykle są takiej samej barwie lub drewniane, a ich głównym zadaniem jest funkcjonalność. Kolory pojawiają się zwykle głównie w dodatkach, np. poduszki w stylu skandynawskim często są granatowe lub zielone. Wnętrza urządzane w tej formie charakteryzuje minimalizm i prostota, które przełamywane są drewnianymi elementami, a dopełniają je najczęściej właśnie dodatki w zimnych odcieniach.

poduszki skandynawskie
Poduszki w stylu skandynawskim w roślinne i zwierzęce wzory będą ciekawym dodatkiem we wnętrzach boho. Natomiast te w jednolitym kolorze, ale różnej teksturze staną się idealnym uzupełnieniem eklektycznego stylu | fot.: materiał partnera

Czym wyróżniają się poduszki w stylu skandynawskim?

Tak jak zostało wspomniane wyżej – nawet minimalistyczne pomieszczenia urządzone w nordyckiej stylistyce wymagają odrobiny dodatków. Dekoracyjne poduszki w stylu skandynawskim idealnie się do tego nadają. W odróżnieniu od pozostałych elementów wystroju pomieszczenia, jak np. kanapa czy szafa, najczęściej występują w kontrastowych kolorach i geometrycznych wzorach. W dzisiejszych czasach bardzo modne jest łączenie różnych faktur i printów, więc śmiało można zestawić obok siebie, np. tekstylia w biało-czarne pasy i wzór w trójkąty. Jeśli Twoje wnętrze jest bardzo stonowane, warto ożywić je dodając poduszki w różnych kolorach, np. butelkowej zieleni lub złamanej żółci.

Do jakich wnętrz pasują poduszki w stylu skandynawskim?

Tego typu poduszki są bardzo uniwersalne, ponieważ pasują również do wnętrz, które nie zostały urządzone w skandynawskim charakterze. Te w geometryczne wzory, szczególnie w odcieniach granatu, dobrze sprawdzą się, np. w pomieszczeniach urządzonych w klimacie retro lub loftowym, w których znajdują się często brązowe, skórzane kanapy (połączenie granatowego i brązowego koloru to zawsze dobry pomysł!). Poduszki w stylu skandynawskim w roślinne i zwierzęce wzory będą ciekawym dodatkiem we wnętrzach boho. Natomiast te w jednolitym kolorze, ale różnej teksturze staną się idealnym uzupełnieniem eklektycznego stylu.

Materiał partnera