Profesjonalne odpluskwianie – zabieg, na który decydujemy się coraz częściej

pluskwy w materacu
Rosnąca popularność odpluskwiania jest ściśle związana z tym, że natknięcie się na te owady w naszych domach i mieszkaniach jest obecnie o wiele łatwiejsze, niż jeszcze kilkanaście lat temu | fot.: stock.adobe.com

Odpluskwianie może być konieczne w każdym domu, mieszkaniu lub hotelu, niezależnie od stopnia zamożności mieszkańców lub bywalców takich miejsc. Dzieje się tak, ponieważ – wbrew częstym opiniom – pluskwy wcale nie są przesadnie przywiązane do miejsc o niskich standardach higienicznych.

Rosnąca popularność odpluskwiania jest ściśle związana z tym, że natknięcie się na te owady w naszych domach i mieszkaniach jest obecnie o wiele łatwiejsze, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Nie dzieje się tak dlatego, że Polacy nagle przestali masowo dbać o higienę. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest zupełnie inna.

Chociaż w 2020 roku podróżowaliśmy zdecydowanie mniej, niż w latach poprzednich, tak tendencja jest oczywista – generalnie podróżujemy więcej, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Co więcej, popularność Polski jako docelowego miejsca wizyt zagranicznych turystów także rośnie. A im więcej podróży – do i z Polski – tym więcej pluskiew ostatecznie trafia do naszych domów. I jest to w zasadzie najważniejsza przyczyna, dla której coraz częściej decydujemy się na przeprowadzenie odpluskwiania.

Niepotrzebne trudności z odpluskwianiem

Problem polega na tym, że na pomoc specjalistów od dezynsekcji decydujemy się zazwyczaj wtedy, gdy zawiodą wszelkie inne dostępne, tzw. domowe sposoby. Czyli w sytuacji, gdy pluskwy rozmnożyły się w najlepsze i istnieje duża szansa, że przeniosły się także do innych pomieszczeń lub mieszkań, w których mogą znaleźć żywicieli. W takich przypadkach odpluskwianie może potrwać zdecydowanie dłużej, dlatego jeżeli tylko zobaczymy jakiekolwiek sygnały bytności tych pasożytów, natychmiast wezwijmy na pomoc profesjonalistów.

Dlaczego czas gra w tym przypadku tak dużą rolę? Dzieje się tak z przynajmniej trzech powodów.

  • Pluskwy są dość wytrzymałymi owadami, które „lubią” podróżować, czy to między kontynentami, czy też w tramwaju, na ubraniu przypadkowej osoby. Szybko się rozmnażają i trudno się ich pozbyć, także dlatego, że potrafią hibernować, gdy brakuje im żywiciela. Dlatego podczas odpluskwiania należy bardzo dokładnie przeszukać całe mieszkanie, ponieważ może się okazać, że młode osobniki rozprzestrzeniły się również po innych pomieszczeniach.
  • Życie z pluskwami nie należy do najprzyjemniejszych. Sama świadomość dzielenia przestrzeni z tymi owadami znacznie obniża komfort życia. Nie wspominając o śladach bytności tych owadów na pościeli czy prześcieradle.
  • Pluskwy to także problem natury społecznej. Chociaż jest to jeden z najczęściej spotykanych domowych pasożytów, tak mało kto z własnej woli przyzna się przed znajomymi, że ma w materacu, kanapie czy fotelu kolonię tych owadów. Dzieje się tak, ponieważ są to pasożyty ciągle kojarzone ze wcześniej wspomnianymi niskimi standardami higienicznymi. Kolejny raz należy dodać, że niesłusznie, jednak nie jest to argument przemawiający do kogokolwiek. I trudno się temu dziwić.

Dlatego jeśli tylko zauważycie jakiekolwiek ślady bytności pluskiew na meblach lub własnej skórze, natychmiast skontaktujcie się ze specjalistami działającymi w branży usuwania szeroko rozumianych zagrożeń biologicznych. Znajdziecie takich w PSG Polska – firmie działającej na terenie całego kraju.

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,