Czy warto mieć szkło na ścianach w kuchni i łazience?

Szkło w łazience
Stosowanie szkła ściennego w kuchni czy łazience ma swoje zalety. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Stosowanie szkła ściennego w kuchni czy łazience ma swoje zalety. Dzięki temu, że szkło się błyszczy, naturalnie rozświetla pomieszczenia, w których się znajduje, i sprawia, że wydają się większe.

Szkło na ścianę pozwala na urozmaicenie wnętrza, a także zmniejszenie czasu poświęconego na czyszczenie kuchni i łazienki. Gospodynie domowe potwierdzają, że bardzo szybko usuwa się wszelki tłuszcz i inne zabrudzenia ze szklanych powierzchni.

Czy warto stosować szkło na ścianach w kuchni i łazience?

Zdecydowanie tak. Szkło na ścianie staje się bardzo popularne, zapewnia bowiem wnętrzu różnorodność oraz lekkość i pasuje do pomieszczeń urządzonych w różnych stylach. Szkło na ścianie może być alternatywą na przykład dla płytek ceramicznych. Jest to uniwersalny materiał dekoracyjny, gdyż zapewnia wnętrzu świeżość, a także podnosi jego użyteczność. Warto zdecydować się na doskonałej jakości produkt, na przykład firmy Saint-Gobain Building Glass.

Zalety szkła na ścianie w pomieszczeniach domowych

Zaletą szkła na ścianie jest jego gładkość, a także odporność na zarysowania i zaplamienia. Uzyskuje się w ten sposób powierzchnię zarówno gładką, którą łatwo wyczyścić, jak i odporną na działanie wszelkich środków chemicznych.

Szkło w kuchni jest zdecydowanie bardziej polecane niż płytki ceramiczne czy tapety, które są powierzchnią trudną do zmywania, a jak wiadomo, kuchnia jest przestrzenią, w której przygotowuje się posiłki – jest w niej dużo pary wodnej, może się również zdarzyć, że przygotowywane jedzenie pryśnie na boki. Ważne jest więc, aby przynajmniej ściany w kuchni nad blatem roboczym były pokryte teksturą bardzo łatwą do czyszczenia, taką jak szkło.

Szkło na ścianie może być wykonane ze szkła hartowanego, które jest bezpieczne i odporne na stłuczenia. Doskonale nadaje się w takich miejscach, gdzie najczęściej osadza się tłuszcz, chlapie woda lub działają środki chemiczne. Z tafli szkła łatwo usunąć zabrudzenia, dzięki czemu nie ma konieczności długotrwałego czyszczenia tej powierzchni.

Również w łazience można zdecydować się na tego rodzaju wykończenie. Podniesie to wartość estetyczną pomieszczenia i spowoduje, że łatwiej będzie utrzymać w nim czystość. Warto więc mieć szkło na ścianach w łazience i kuchni, gdyż ogranicza się wtedy czas przeznaczony na czyszczenie klasycznych powierzchni, jak ma to miejsce chociażby w przypadku kafli z fugami, w których często zbiera się brud.

Szkło na ścianie w kuchni czy łazience jest propozycją dla osób, które szukają nie tylko wysokiej użyteczności, ale również niebanalnej i atrakcyjnej pod względem estetycznym propozycji wykończenia wnętrz. Szkło może być różnokolorowe, z nałożonymi na niego wzorami.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, , ,