Jak dbać o drewniane drzwi zimą?

drewniane drzwi
Pierwszym i najważniejszym elementem jest sam proces montowania. Jeśli zadbamy o profesjonalne wstawienie drzwi, mamy już pierwszy sukces | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zimą, kiedy temperatura drastycznie spada, nasze drzwi zewnętrzne są narażone na różnego typu uszkodzenia. Dlatego też warto zainteresować się pielęgnacją tego rodzaju drzwi. Kilka regularnie wykonywanych czynności może wydłużyć ich żywotność.

Zadbaj o odpowiedni montaż drzwi drewnianych

Pierwszym i najważniejszym elementem jest sam proces montowania. Jeśli zadbamy o profesjonalne wstawienie drzwi, mamy już pierwszy sukces. Następnym krokiem są odpowiednio dopasowane uszczelki, które izolują wiatr, zwłaszcza zimą. Na stronie www.dobredrzwi.pl jest oddzielna rubryka poświęcona uszczelkom, ich rodzajom dopasowanym pod konkretny model drzwi. Warto zwrócić uwagę również na zasady eksploracji drzwi. W miejscach, gdzie opady śniegu są obfite, dobrym wyjściem jest zakup zadaszenia przed wejściem.

Przygotowania drewna zacznij już latem

Zadbaj o odpowiednią konserwację drewna. Na rynku mamy dostępne specyficzne lakiery, impregnaty lub emalie, które chronią drewno. Malowanie trzeba powtarzać raz na kilka lat w zależności od stanu drzwi. Jeśli izolacja drzwi zaczyna kuleć, warto sprawdzić stan uszczelek. Zwłaszcza przed okresem zimowym dobrą opcją jest ich wymiana.

Nie zapominaj o dokładnym odśnieżaniu

Zimą największym wrogiem naszych drzwi jest śnieg, który osadza się w dolnej części framugi i skrzydła. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest codzienne odśnieżanie tych miejsc. Śnieg, który się rozpuszcza, tworzy nadmierną wilgoć niszczącą drewniane powierzchnie. Wedle danych statystycznych Polacy najczęściej zapominają o odśnieżaniu drzwi. Skupiamy się głównie na schodach i chodniku. Dlatego uczulamy, by nie zapominać o futrynie. Częstym problemem jest zalodzenie zawiasów, przez co nie możemy otworzyć drzwi. Unikniemy tego, jeśli będziemy dbać o skrzydło od zewnętrznej strony.

Drewniane drzwi na lata

Zima zbliża się wielkimi krokami, dlatego też warto zabezpieczyć nasze drzwi przed nadchodzącymi mrozami oraz opadami śniegu. Odpowiednia pielęgnacja oraz regularne dbanie o konserwację drewna to dobre posunięcie. Jeśli dobrze zadbamy o nasze drewniane drzwi, posłużą nam na długie lata.


Materiał partnera zewnętrznego