Balkony francuskie – zalety

AVIS balkony francuskie
Należy także podkreślić, że balustrady francuskie mogą być pięknie zaaranżowane i poprawiać ci samopoczucie oraz przyciągać wzrok przechodniów | fot.: materiał partnera

Balkony, choć z tym są kojarzone, nie zawsze oznaczają przestrzeń do wypoczynku. Okazuje się, że dotychczas znane przede wszystkim z blokowisk balkony francuskie bez płyty coraz częściej pojawiają się także w budownictwie jednorodzinnym. Co sprawia, że decydujemy się na to nietypowe rozwiązanie? Jakie zalety mają balkony francuskie, a co jest ich największą wadą?

Balustrady francuskie to rozwiązania dotychczas rzadko spotykane w domach jednorodzinnych. Tego rodzaju balkony nie posiadają bowiem wygodnej i funkcjonalnej płyty, która służy rekreacji lub staje się przedłużeniem mieszkania. Łączą w sobie wyłącznie szybę i bardzo blisko poprowadzoną balustradę. Mimo to, od kilku lat można zauważyć rosnące zainteresowanie nimi. Poznaj korzyści oraz minusy, które niosą w sobie balkony francuskie i sam zdecyduj, czy taki model sprawdzi się u ciebie.

Balkony francuskie – zalety

Choć bardzo byśmy sobie tego wszyscy życzyli, nie zawsze mamy możliwość posiadania przestronnego, wygodne balkonu. Niekiedy balustrady francuskie są po prostu koniecznością – musimy zrezygnować z płyty z powodów finansowych. Warto jednak zauważyć, że takie rozwiązanie ma sporo zalet, o których warto wspominać, zwłaszcza w kontekście budowania nowego domu. Okazuje się bowiem, że są miejsca i pomieszczenia, w których balkony francuskie będą zdecydowanie lepsze niż klasyczne okna.

Na wstępie należy jednak powiedzieć, że balkony francuskie wyróżnia cena. Jest znacznie korzystniejsza niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Nie ma tu bowiem drogiej w wykonaniu płyty ze wzmocnieniami, a wyłącznie zamontowane balustrady francuskie znajdujące się bardzo blisko szyby. Ich przygotowanie nie wymaga aż tak dużych nakładów materiałów oraz pracy.

Zwróć uwagę, że duża szyba ograniczana wyłącznie przez balustrady francuskie wpuszcza do wnętrza zdecydowanie więcej naturalnego światła niż klasyczne okna. Ma to ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia i zdrowia, dlatego warto przemyśleć montaż takiego rozwiązania w pomieszczeniach, które wyróżniają się podłużnym, prostokątnym kształtem. Należy podkreślić, że dzięki temu nie tylko będziesz cieszył się jaśniejszą przestrzenią, ale także zmniejszysz wysokość rachunków za energię elektryczną.

Należy podkreślić, że balustrady francuskie są zawsze porządnie zamontowane. Nie są to prowizoryczne rozwiązania, w przypadku których należałoby bać się o bezpieczeństwo domowników. Chronią równie skutecznie, co standardowe rozwiązania.

balkony francuskie
Zwróć uwagę, że duża szyba ograniczana wyłącznie przez balustrady francuskie wpuszcza do wnętrza zdecydowanie więcej naturalnego światła niż klasyczne okna | fot.: materiał partnera

Balkony francuskie – wygląd

Podstawową wadą jest oczywiście brak wygodnej płyty, na której można by spędzać czas wolny i odpoczywać po męczącym dniu. Należy również zapomnieć o wykorzystywaniu balkonu jako miejsca do suszenia prania czy przechowywania rowerów. Balustrady francuskie mogą jednak pięknie się prezentować. Zwróć uwagę, że ze względu na jej mniejsze wymiary, możesz zaszaleć i zlecić jej wykonanie ze szczególnym uwzględnieniem twoich indywidualnych preferencji i potrzeb.

Należy także podkreślić, że balustrady francuskie mogą być pięknie zaaranżowane i poprawiać ci samopoczucie oraz przyciągać wzrok przechodniów. Wystarczy zadbać o pojawienie się na nich odpowiednich kwiatów – np. kaskadowych. To podwójnie istotne, bowiem nie tylko nada im pięknego wyglądu, ale także zasłoni dolną część okien, by ograniczyć widok przypadkowym osobom. Pamiętaj jednak, by zawsze uwzględnić położenie twojego balkonu względem słońca. Piękna roślina wymaga również późniejszej regularnej i prawidłowej pielęgnacji.

Balkony i balustrady francuskie mają pewne wady – nie da się ukryć, że nie są rozwiązaniem dla osób, które lubią wypoczywać lub pracować na świeżym powietrzu, a nie dysponują ogrodem. Mają jednak szereg zalet, które sprawiają, że czasem naprawdę warto przemyśleć ich montaż. Mogą okazać się funkcjonalne i estetyczne.

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,