Ramy do obrazów – zadbaj o odpowiednią oprawę sztuki

wnętrze obraz w ramie
Wybierając oprawę warto dopasować ją do aranżacji swojego wnętrza | fot.: stock.adobe.com

Każdy obraz, zdjęcie czy plakat wymaga odpowiedniej oprawy. Właściwie dobrana rama może być doskonałym uzupełnieniem wystroju wnętrza. Swym charakterem będzie podkreślać piękno oprawionego dzieła. Produkt wysokiej jakości to idealny wybór na podkreślenie wspomnień na zdjęciach czy swojej pasji przedstawionej na obrazach. Jeśli nie możesz odnaleźć tej właściwej, zwróć uwagę na wykonywane na zamówienie ramy do obrazów.

Odpowiednio dobrana oprawa podkreśli wyjątkowość dzieła

Ramy do obrazów powinny przede wszystkim pasować do grafiki, która się w nich znajduje. Oprawa dobrana kolorystycznie i według stylu, będzie właściwie współgrać z zawartością. Do wakacyjnych zdjęć świetnie będzie pasować rama w letnich odcieniach. Fotografie zdobione na plaży będą prezentować się bardzo dobrze w oprawie w piaskowych paletach barw. Natomiast zdjęcia na tle lazurowej wody w ramie o tym samym odcieniu. Nie sam kolor gra tutaj jednak główną rolę. Również kształt i wszelkie zdobienia w postaci rzeźbionych detali lub różnobarwnych wzorów czy misternych faktur mają niebagatelne znaczenie. Ta sama zasada pasuje w przypadku malowanych obrazów. Można dobrać do nich ramę w pasującym kolorystycznie odcieniu lub wręcz przeciwnie. W kontrastującej barwie można doskonale uwydatnić oprawiony obraz.

Ramy tworzone na zamówienie dobrym wyborem w przypadku niestandardowych wymiarów

Posiadając plakat lub zdjęcie w nietypowej formie, warto wybrać ramę zrobioną na wymiar. Zamiast dopasowywać obraz do standardowych wymiarów ram dostępnych na rynku. Absolutnie nie należy nawet myśleć o przycinaniu dzieła albo wpasowywaniu go na siłę do standardowej ramy, gdyż straci ono przez to na atrakcyjności, a co gorsza – można je niechcący uszkodzić. To z kolei w przypadku obrazów niesie ze sobą wymierną stratę. Wybierając ramę na zamówienie można wybrać jej kształt, rozmiar i ogólną prezencję całości. Do wyboru jest wiele wariantów czy zdobień. Również materiał, z którego jest wykonana rama można dopasować do swoich potrzeb. Nawet najbardziej wymagający klienci znajdą egzemplarz na miarę swoich indywidualnych preferencji.

Rama obrazu jest doskonałym uzupełnieniem aranżacji wnętrza

Inny rodzaj oprawy będzie odpowiedni do wnętrza w stylu glamour, a inny do tego w stylu rustykalnym. W pierwszym wypadku rama może być bogato zdobiona w kolorze złotym lub srebrnym. Wykonana z błyszczącego metalu lub rzeźbionego drewna. Jednak myśląc o glamour nie warto skupiać się jedynie na bogatych kolorach, ale właśnie na drugim wskazanym trendzie. Misternie wykonane, z dbałością o detal i efektowną prezencję całości ramy drewniane przykują wzrok i doskonale podkreślą zarówno charakter samego obrazu, jak i całego wnętrza. Co więcej, nawet w minimalistycznym czy wręcz loftowym wnętrzu bogato wyglądająca rama do obrazu stanowić może interesujący kontrapunkt dla całości. Mówiąc o misternie zdobionych ramach warto wziąć pod uwagę zwłaszcza te powstające w profesjonalnych pracowniach, jak https://wojciechnowakowski.com/. W takiej ramie nasze dzieło sztuki z pewnością zyska odpowiednią oprawę.

Co ciekawe, równie dużą moc mają także minimalistyczne, wręcz surowe ramy do obrazu. Te z kolei skupiają uwagę odbiorcy na samym dziele wpisując się jednocześnie w minimalistyczny czy oszczędny styl dekoracji wnętrza.

Oprawa a wnętrze – o czym jeszcze warto pamiętać

Wybierając oprawę warto dopasować ją do aranżacji swojego wnętrza. Będzie taką kropką nad „i” w wystroju salonu lub przedpokoju. W przypadku obrazów dużych i wielkoformatowych może grać główną rolę w dekoracji. Źle dobrana rama do obrazu, która nie pasuje do reszty wnętrza, będzie psuła finalny efekt. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na swój wybór i fakt, jak zagra on z resztą wnętrza.

Korzystając z ram do obrazów wykonywanych na zamówienie ma się duży wpływ, na to jak będą  finalnie wyglądać. Potrzebując oprawy do swojego dzieła nie trzeba trudzić się szukając odpowiednio pasującej ramy. Wystarczy skorzystać z usług osób profesjonalnie zajmujących się tą dziedziną. Doświadczenie, wiedza i zmysł estetyczny rzemieślników oprawiających dzieła może mieć niebagatelne znaczenie dla podjętej przez nas decyzji. A korzystanie z usług sprawdzonego i renomowanego profesjonalisty daje pewność, że rama będzie wykonana z dużą starannością i z wysokiej jakości materiałów. 

OLI

Tags from the story
, ,