Rozwiązania 2 w 1 dla łazienki w bloku

Wanna i prysznic w jednym
Najnowsze rozwiązania posiadają, prócz samej wanny, drzwiczki, którymi wchodzi się do środka jak do standardowej kabiny prysznicowej. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Cóż, nie będziemy się oszukiwać – wielu z nas mieszka w blokach lub w budynkach, w których architekci nie przewidzieli zbyt dużo miejsca w łazience, a każdy centymetr jest w niej na wagę złota. Na szczęście znamy sprytne rozwiązania, które pomogą zmieścić wszystko!

Zazwyczaj jest tak, że wchodzimy do naszej łazienki i nic więcej nie możemy tam zrobić, bo po prostu nie ma odpowiedniej przestrzeni. Przy odrobinie wysiłku udało nam się jednak znaleźć rozwiązania 2w1, które sprawią, że w twojej łazience pojawi się nagle dodatkowe miejsce na co tylko chcesz!

Wanna czy prysznic?

Podstawowe pytanie przy projektowaniu łazienki brzmi: wanna czy prysznic? I tutaj może pojawić się podwójny dylemat – po pierwsze, wszystko zależy od tego, gdzie wolimy się kąpać, a po drugie – czy mamy na to w ogóle miejsce. Wiele osób, jeśli znajdzie się przestrzeń, wybiera wannę jako wygodniejszą i dającą więcej przyjemności, ale wówczas trudno jest im w wygodny sposób brać w niej np. prysznic czy szybko się odświeżyć. Z pomocą przychodzi rozwiązanie 2w1 – wanna z prysznicem w jednym, których jest na rynku coraz więcej.

To połączenie prysznica i wanny można rozwiązać na kilka sposobów:

  • poprzez zawieszenie zasłonki i montaż słuchawki nad wanną,
  • poprzez montaż parawanu nawannowego,
  • zakupienie gotowej wanny z kabiną.

Najnowsze rozwiązania posiadają, prócz samej wanny, drzwiczki, którymi wchodzi się do środka jak do standardowej kabiny prysznicowej.

Co najlepsze w takim rozwiązaniu, drzwi ciągną się aż do podłogi, co oznacza, że wanna nie posiada progu i nie musimy podnosić wysoko nóg, by wejść do środka, a woda nie wylewa się na zewnątrz – genialne! To nie wszystko – wybrane firmy produkują także wanny, które montuje się w powietrzu i wyglądają jak zawieszony hamak. Oczywiście są wykonane ze sztywnego materiału, a wiele osób ceni sobie takie rozwiązanie.

Lustro i szafka czy szafka z lustrem?

Kolejnymi elementami, bez których łazienka nie ma prawa istnieć, są lustro do łazienki oraz szafka. Jak jednak sprawić, by te elementy były na tyle blisko siebie i jednocześnie mieć np. swobodny dostęp do kosmetyków i własnego odbicia, gdy szykujemy się do pracy? Idealnym rozwiązaniem 2w1, które pozwala nam zaoszczędzić miejsce, jest szafka z lustrem: kolo.com.pl/produkty/meble-i-inne/lustra-i-szafki-z-lustrem.

Eliminuje problem doboru lustra łazienkowego tak, by pasowało do mebli czy innych sąsiednich elementów. Szafka z lustrem do łazienki gwarantuje też większą praktyczność korzystania z niej oraz ma korzystniejszą cenę.

Szafka z lustrem
Szafka z lustrem do łazienki gwarantuje większą praktyczność korzystania z niej oraz ma korzystniejszą cenę. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Elementy podwieszane

Sporo przestrzeni łazienkowej, szczególnie gdy już mamy zajęta całą podłogę, możemy zaoszczędzić, wieszając wybrane elementy na ścianie tam, gdzie nie będą przeszkadzać. W małej łazience w bloku meble podwieszane spowodują, że optycznie łazienka będzie sprawiać wrażenie większej i jednocześnie praktycznej.

Innym podwieszanym rozwiązaniem 2w1 jest grzejnik łazienkowy, zaprojektowany w formie swoistej suszarki na pranie. Ma on poziome rzędy rurek, które nie tylko grzeją pomieszczenie, ale też pozwalają przewiesić na nich mokre pranie i szybciej je suszą. Nie musimy więc rozstawiać dodatkowej suszarki na pranie w i tak zatłoczonej już przestrzeni. Istnieją też suszarki łazienkowe składane – wykonane z plastiku są lekkie i wytrzymałe, a w przypadku braku wywieszonego prania można je po prostu złożyć, tym samym minimalizując ich gabaryty – na ścianie lub pod sufitem.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,