Sofa – stylowy mebel do salonów małych i dużych

szara elegancka sofa
Sofa może być bardzo ważnym elementem wystroju salonu | fot.: unsplash

Podczas urządzania salonu zazwyczaj najwięcej czasu poświęcamy na znalezienie odpowiedniej kanapy. Czasem decydujemy się na narożnik, który z wielu względów jest meblem najbardziej funkcjonalnym, jednak gdy chodzi o wygląd i styl, najmocniejszym elementem wyposażenia jest sofa.

Modnie, stylowo, wygodnie

Sofa może być bardzo ważnym elementem wystroju salonu. Jest stylowa sama w sobie i różne jej rodzaje można dopasować do wielu charakterów poszczególnych wnętrz. Ma jednak jeszcze jedną ważną zaletę – można ją ustawiać zarówno tyłem, jak i przodem do ściany. W rozwiązaniach standardowych „plecy” sofy są niewidoczne, opierają się o ścianę. Jeśli jednak chcemy za pomocą mebla wyraźnie podkreślić przestrzeń salonu i oddzielić ją od np. kuchni lub jadalni – wystarczy postawić sofę tak, by sama była swego rodzaju ścianką działową. To bardzo modne rozwiązanie, które optycznie nie ogranicza przestrzeni, wydziela jednak praktyczną strefę relaksu i odpoczynku. Oddziela także salon od innych części mieszkania. Możemy spotkać takie ustawienie w najnowszych katalogach wnętrzarskich, ponieważ jest bardzo modne i często wykorzystywane.

Część sof dostępnych na rynku ma także funkcję spania. To bardzo wygodne, że tak niewielki mebel jest częścią kompletu wypoczynkowego, a zarazem łóżkiem.

Samotnie lub w zestawie

Sofa to mebel, który można bardzo łatwo łączyć z innymi elementami wyposażenia salonu. W jej towarzystwie dobrze wygląda fotel, a także pufy. Bardzo ciekawą kompozycją salonową może być także sofa obok innej sofy. Postawienie dwóch takich samych mebli naprzeciwko siebie i oddzielenie ich stolikiem kawowym, to bardzo dobry pomysł. Pomieszczenie wygląda wówczas spójnie i harmonijnie. Jaka sofa będzie najbardziej pasować do Twojego wnętrza? Oceń to, zanim wybierzesz się na zakupy. W Internecie znajdziesz mnóstwo inspiracji, np. na stronie sklepu Abra Meble.

Kontrasty mile widziane

Decydując się na zakup sofy dosłownie możemy przebierać w kolorach i odcieniach. Nie tylko dlatego, że producenci stawiają na wielobarwność. Bardzo modne są obecnie kontrasty, a sofa wygląda w takich zestawieniach wyjątkowo dobrze. Możemy sobie pozwolić na umieszczenie na niej poduszek i nakryć o zupełnie innej barwie materiału niż sama sofa lub postawienie jej wśród innych mebli wypoczynkowych, które mają inne kolory. Zdecydowanie mile widziane jest zestawianie ze sobą kontrastowych elementów, które przykuwają uwagę. Przy sofie warto postawić także maleńki stolik , na którym może stać lampka, a w czasie relaksu również kubek z napojem. Stworzy to małą i wygodną strefę wypoczynku.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,