Tradycyjne, nowoczesne, kolorowe, monochromatyczne, czyli jakie kominki do sypialni?

Kominek w jasnej sypialni
Jednym z najbardziej charakterystycznych i ciekawych elementów wystroju sypialni jest kominek, który wychodzi z salonów i jadalni i mości sobie miejsce w sąsiedztwie wygodnego łoża. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Sypialnia to jedno z tych pomieszczeń, o które coraz bardziej dbamy. Niegdyś służyła tylko za miejsce snu, dzisiaj ewoluuje w stronę luksusowego pokoju wypoczynkowego. Chcemy, by była przytulna, elegancka i piękna. Jednym z najbardziej charakterystycznych i ciekawych elementów wystroju sypialni jest kominek, który wychodzi z salonów i jadalni i mości sobie miejsce w sąsiedztwie wygodnego łoża. W zależności od tego, jakie lokum posiadamy, ile mamy w nim miejsca i który styl nam odpowiada, możemy wybrać inną obudowę kominkową. Jak dopasować ją do wnętrza? Podpowiadamy!

Minimalizm rządzi

Od kilku sezonów niekwestionowanym królem aranżacyjnych pomysłów jest minimalizm. Skandynawski sznyt rozgościł się w polskich domach od morza, aż do Podkarpacia. Pokochaliśmy jasne kolory, delikatne tonacje i subtelne dodatki.

Nic dziwnego – takie wykończenie doskonale sprawdza się zarówno w dużych, jak i tych całkiem małych przestrzeniach. W tym w sypialniach!

Taka aranżacja świetnie będzie się prezentować w towarzystwie maksymalnie prostej, delikatnej obudowy kominkowej. Lub wręcz przeciwnie. Monochromatyczny styl pięknie przełamie konstrukcja w intensywnych, mocnych barwach. Kominek stanowi w takiej sytuacji centralny punkt pomieszczenia.

Taki pokój wypoczynkowy pięknie uzupełnią żywe rośliny w masywnych, glinianych donicach. Dodajmy biała lub szarą pościel i nowoczesną lampę i projekt z katalogu gotowy!

Antyczny sznyt

Obok surowej formy ze Skandynawii króluje też jej przeciwieństwo – bogata, zdobna i pełna drobiazgów antyczna estetyka rodem z rzymskiego pałacu. Tutaj nie ma miejsca oszczędność. Eleganckie łóżko na złotych nóżkach, lustro w zdobnej ramie i klasyczna, solidna obudowa kominkowa.

Taki styl najlepiej zaprezentuje się w przestronnych wnętrzach, które nie sprawią wrażenia „zagraconych”. Lepiej nie tworzyć takich projektów z w domach o surowej, prostej bryle – całość będzie się ze sobą gryzła.

Gorąca Hiszpania

W sypialni doskonale swoją rolę odegra również motyw kojarzący się z wakacjami w ciepłych, południowych krajach. W takim pomieszczeniu najlepiej sprawdzi się rustykalny styl i ratanowa rama łóżka – całość zmieni się wtedy w idealny punkt relaksu.

W takim, stylizowanym na egzotyczne, lokum możemy umieścić zamiennie także toaletkę czy wygodny fotel. To zależy już od naszych indywidualnych preferencji. Idealnym rozwiązaniem – dla naprawdę dużych sypialni – jest również zamontowanie w nich wanny. To nowoczesny plan na idealny punkt relaksu.

Obudowy kominkowe w takich miejscach powinny uzupełniać estetykę całości i dawać wrażenie starych, tradycyjnych. Sprawdzą się wszelkiej maści projekty rustykalne, które dodadzą sznytu tego typu przestrzeni.

Nie bójmy się stawiać na mocne kolory. Hiszpania czy Włochy to feeria barw – postawmy na nią także w naszym wnętrzu!

Poznaj więcej pomysłów na aranżacje sypialni z kominkiem.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,