Trendy we wnętrzach na jesień 2020

jesienne kolory wystrój wnętrz
Jesienią warto zastąpić intensywne kolory tymi bardziej stonowanymi, które dodają wnętrzom przytulny i komfortowy nastrój | fot.: Westwing

W letnich aranżacjach wykorzystujemy pastelowe i słoneczne barwy, dekorujemy wnętrza pamiątkami przywiezionymi z wakacji oraz tworzymy kompozycje z polnych kwiatów. Gdy zbliża się jesień, warto wprowadzić drobne zmiany w aranżacjach oraz cieplejszą paletę kolorów, które sprawią, że będzie nam przytulniej. Przedstawiamy trzy najważniejsze trendy na jesień 2020 we wnętrzach.

Kolory jesieni: cynamon, karmel oraz oliwkowa zieleń

jesienne kolory w wystroju wnętrza kuchnia
Jesienią warto zastąpić intensywne kolory tymi bardziej stonowanymi | fot.: Westwing

Jesienią warto zastąpić intensywne kolory tymi bardziej stonowanymi, które dodają wnętrzom przytulny i komfortowy nastrój. Oto trzy kolory, których nie powinno zabraknąć w aranżacji wnętrz na jesień 2020!

Pierwszym z nich jest karmelowy – elegancka, ale niezwykle przytulna barwa. Karmelowy łączy w sobie brąz, żółć i odrobinę różu. Ten modny kolor dobrze pasuje do chłodnych, minimalistycznych aranżacji i świetnie wygląda w klasycznych wnętrzach, idealnie komponując się ze złotem lub ciemnym brązem. We wnętrzach boho w towarzystwie bieli stworzy wakacyjny klimat rodem z Balearów.

Kolejnym modnym kolorem jest oliwkowa zieleń – prosto z południa Europy. Jest przeciwieństwem soczystej zieleni kojarzonej z letnimi aranżacjami. Oliwkowa zieleń to kolor spalony wakacyjnym słońcem, który świetnie odnajdzie się we wnętrzu w postaci dodatków: poduszek na beżowej sofie, zasłon w sypialni czy małego pufa w salonie w rustykalnym klimacie.

Trzecim i ostatnim kolorem, o którym usłyszymy tej jesieni jest cynamonowy. To niezwykle przytulna barwa, która wprowadzi ciepło do każdego wnętrza: od chłodnego stylu skandynawskiego, po ponadczasową elegancję glamour. Można go wykorzystać jako kolor przewodni dodatków lub pomalować ściany w salonie na cynamonowo. Warto go zestawiać z naturalnymi kolorami ziemi, takimi jak brązy i beże. A jeśli lubisz awangardowe rozwiązania, połącz go z bardziej wyrazistymi kolorami: granatem, bordo lub czernią.

Jesienne bukiety z suszonych kwiatów

suszone kwiaty we wnętrzu
Suszone kwiaty tracą swoje naturalne barwy, ale zyskują bardziej delikatne odcienie | fot.: Westwing

Latem wybieramy bukiety z polnych kwiatów, które dodają wnętrzom sielski charakter. Jesienią zamień świeże kompozycje na suszone – są trwałe i stylowo nostalgiczne.

Suszone kwiaty tracą swoje naturalne barwy, ale zyskują bardziej delikatne odcienie. Z łatwością skomponujesz z nich jesienne bukiety i stworzysz inne dekoracje na złotą porę roku. Do ich ułożenia wykorzystaj pojedyncze gałązki lub całe wiązanki suszonych kwiatów, zbóż i gałązek z owocami.

Do bukiety w eleganckim stylu glamour dodaj proteę. Do swodobnego boho najlepiej będzie pasować wysoka trawa pampasowa ustawiona w wazonie na podłodze, a do minimalistycznych aranżacji sprawdzi się pojedyncza gałązka bawełny w wysokim naczyniu.

Najmodniejsza jesienna dekoracja: otwarta półka

jesienne trendy otwarta półka
Pięknie zaaranżowana półka ze stylowymi dodatkami może być punktem centralnym każdego wnętrza | fot.: Westwing

Pięknie zaaranżowana półka ze stylowymi dodatkami może być punktem centralnym każdego wnętrza. Nieduży regał z otwartymi półkami, półka zawieszona na centralnej ścianie, komoda czy konsola. Każdy, kto znajdzie się w pomieszczeniu, w którym zastosowano dekorację z otwartą półką, zachwyci się elementami jej dekoracji, ale także materiałem, z którego została wykonana. Czarne metalowe półki nadają wnętrzom industrialnego charakteru. Z kolei te drewniane przenoszą nas do skandynawskich wnętrz z designerskimi dodatkami.

Jakie dekoracje powinny się znaleźć na takiej półce? Można na niej umieścić selekcję naszych ulubionych, stylowych przedmiotów: wazony z wyjątkowymi kompozycjami bukietów, modne rzeźby, figurki przywiezione z egzotycznych podróży czy zapachowe świeczki, które tak chętnie zapalamy każdej jesieni.

Jeśli ogranicza nas miejsce, zamiast aranżacji otwartej półki warto wykorzystać tacę dekoracyjną. Taką ozdobę można umieścić w reprezentacyjnym miejscu w wnętrzu, na przykład na blacie konsoli lub komody, na stoliku kawowym lub na stole.

Podobnie jak w przypadku otwartej półki, również materiał wykonania tacy dekoracyjnej powienien być dopasowany do stylu aranżacji pomieszczenia. Aktualnie modnymi materiałami są: biały i czarny marmur, monochromatyczne lastryko czy kolorowe misy przywiezione z podróży. Taca dekoracyjna jest także praktycznym rozwiązaniem, które można wykorzystać w kuchni czy łazience. Wystarczy, że ustawisz na niej Twoje ulubione przyprawy w szklanych pojemnikach czy kosmetyki do codziennej pielęgnacji.


Materiał partnera zewnętrznego