Wazony podłogowe – do jakich aranżacji pasują?

szklany wazon podłogowy
Nowoczesne wazony same w sobie stanowią efektowną ozdobę, której charakter można modyfikować za pomocą odpowiedniej zawartości | fot.: stock.adobe.com

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią eksplozja zieleni, na którą czeka tak wielu Polaków. Po zimie warto odświeżyć domową aranżację przy pomocy wiosennych dodatków. Bardzo mogą w tym pomóc wazony podłogowe, które są wdzięcznym i uniwersalnym elementem dekoracyjnym. W jaki sposób je wykorzystać w aranżacji wnętrza?

Zastosowanie wazonów podłogowych

Nowoczesne wazony same w sobie stanowią efektowną ozdobę, której charakter można modyfikować za pomocą odpowiedniej zawartości. Wiosną wazony podłogowe można wykorzystać chociażby do wyeksponowania pierwszych bazi i gałązek pełnych pąków, co odświeży atmosferę wnętrza i wprowadzi do niego więcej pozytywnej energii. Latem szklane wazony stwarzają ogromne pole do popisu wszystkim wielbicielom kwiatowych kompozycji. Kolorowe bukiety są wówczas pożądanym elementem zarówno w mieszkaniu, jak i w biurze, gdzie wprowadzają bardziej swojski, przyjazny klimat.

Szklane wazony podłogowe to również funkcjonalna ozdoba jesienią i zimą. Suszone liście i gałązki jarzębiny mogą posłużyć do stworzenia nastrojowych kompozycji, które wzbogacą domowe wnętrza i zostaną zastąpione inną dekoracją dopiero w okresie przedświątecznym. Wówczas gałązki choinki ozdobione bombkami i sztucznym śniegiem wypełnią mieszkanie prawdziwie bożonarodzeniową atmosferą.

Do jakich wnętrz pasują szklane wazony podłogowe?

Tego rodzaju szklane ozdoby, najczęściej w kształcie walca, dzwonka lub stożka, pasują do wnętrz urządzonych w różnym stylu, od bardzo nowoczesnych, po te klasyczne. To wypełnienie wazonu decyduje tak naprawdę o tym, czy kompozycja dobrze współgra z pomieszczeniem. Przezroczyste szkło jest neutralne, dzięki czemu sprawdzi się w apartamentach loftowych, sypialniach w stylu glamour, a nawet rustykalnym salonie. Wazony podłogowe można wykorzystywać również w firmach usługowych i handlowych. Największym powodzeniem cieszą się jako element dekoracyjny w punktach takich jak:

  • restauracje i domy weselne
  • kwiaciarnie
  • powierzchnie biurowe

Przykłady ciekawych wazonów podłogowych, które sprawdzą się w powyższych miejscach, można zobaczyć tutaj: https://szkloidekoracje.pl/pl/c/Duze-wazony/35.

Gdzie umieścić wazon podłogowy?

Jak sama nazwa wskazuje, element ten znajduje swoje miejsce zwykle na podłodze, ale często stosuje się go również jako ozdobę stołu, komody czy nawet konsoli w przedpokoju. Bardzo dobrym pomysłem jest umieszczenie wazonu na stole w jadalni, gdzie będzie stanowił estetyczny element dekoracyjny. Zaletą produkowanych współcześnie wazonów podłogowych jest to, że mają ponadczasową i uniwersalną stylistykę, dzięki czemu opierają się upływowi czasu i zmieniającym się trendom. Dobrej jakości wazon może uświetniać wnętrze przez lata, ciesząc coraz to nową zawartością, dopasowaną do okazji i pory roku.

Materiał partnera

Tags from the story
,