Zalety i wady domów modułowych

domki modułowe
Domy modułowe mają wiele zalet, a jedną z nich jest szybka budowa | fot.: materiał partnera

Domy modułowe stawia się na placu budowy z gotowych elementów, które powstały w fabryce. Można wobec tego liczyć na szybkie wybudowanie wymarzonego lokum. Rozwiązanie to sprawdza się w przypadku domów jednorodzinnych i obiektów użyteczności publicznej. Jakie są główne zalety i wady budownictwa modułowego?

Budownictwo modułowe pozwala na wznoszenie budynków cechujących się niezwykłą trwałością i zapewniających komfortowe użytkowanie przez wiele lat. Postawienie budynku modułowego można porównać do układania klocków. Trzeba dopasować do siebie odpowiednie elementy, aby uzyskać spójną całość.

Jakie mają domy modułowe wady i zalety?

Domy modułowe mają wiele zalet, a jedną z nich jest szybka budowa. Jeśli ktoś marzy o jak najszybszym wprowadzeniu się do wymarzonego lokum, to warto zdecydować się na budownictwo modułowe. Zniknie konieczność doglądania budowy, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy. Firma realizująca budowę w pełni odpowiada za to, aby wszystko zostało prawidłowo zamontowane. Jeśli pojawi się jakaś usterka, to będzie zobligowana do jej usunięcia na własny koszt. Domy modułowe powstają z wysokiej jakości materiałów, muszą spełniać rygorystyczne wymogi. Na ich korzyść przemawia to, że prace budowlane mogą być przeprowadzone przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Nie trzeba ich przerywać w okresie zimowym.

Znika konieczność składowania na placu budowy szeregu materiałów budowlanych i narzędzi, co przekłada się oczywiście na zminimalizowanie ryzyka ich kradzieży. Dom modułowy będzie gotowy do zamieszkania w ciągu 2-3 miesięcy. W większości przypadków postawienie tego rodzaju budynku jest tańsze niż wybudowanie go metodami tradycyjnymi. Nie trzeba zatrudniać inspektora nadzoru ani osób mających za zadanie pilnowanie placu budowy. Do minusów domów modułowych zaliczyć można konieczność zastosowania dźwigu podczas montażu. Trzeba też liczyć się z pewnymi ograniczeniami architektonicznymi. W przypadku domu modułowego należy dysponować całą kwotą potrzebną do sfinansowania jego budowy. Wszystko musi zostać opłacone z góry, koszty nie mogą zostać rozłożone w czasie.

Artykuł powstał w oparciu o informacje zawarte na stronie internetowej jednego z wykonawców domów modułowych, firmy BORGE

Materiał partnera

Tags from the story