Zalety zakupu mieszkania od dewelopera

Zakup gotowego mieszkania likwiduje konieczność załatwiania zbędnych formalności związanych z budową czy renowacją nieruchomości | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zakup mieszkania to nie mały wydatek finansowy. Niejednokrotnie kupno budynku jest jedną z najistotniejszych życiowych decyzji. Warto więc wiedzieć jakie zalety niesie ze sobą zakup nieruchomości wprost od dewelopera.

Ograniczone formalności

Zakup gotowego mieszkania likwiduje konieczność załatwiania zbędnych formalności związanych z budową czy renowacją nieruchomości. Poza tym nie trzeba martwić się o dokumenty związane z projektowaniem i oceną stanu technicznego budynku. Ponadto, nie trzeba szukać odpowiedniej działki pod budowę nieruchomości i załatwiać zezwoleń na użytkowanie mieszkania. Dodatkowo, kupno nieruchomości od dewelopera gwarantuje otrzymanie rękojmi.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Kolejną zaletą zakupu nieruchomości od dewelopera jest oszczędność czasu związana z brakiem konieczności załatwiania omówionych wcześniej dokumentów. Nie trzeba martwić się o wydzielanie terenu budowy, zatrudnienie wykwalifikowanych pracowników czy dowóz materiałów. Ponadto, zakup gotowego mieszkania wiąże się z oszczędnością pieniędzy. Deweloperzy mają zazwyczaj wypracowane zniżki na materiały budowlane i mimo że narzucają zwoje marże, to kupno takiego mieszkania jest tańsze, niż budowa we własnym zakresie. Poza tym nieruchomość od dewelopera gwarantuje swego rodzaju bezpieczeństwo. Wykonawcy stosują w swoich projektach sprawdzone rozwiązania, które rzadko ulegają usterkom. Decydując się na zakup mieszkania, warto sprawdzić dotychczasowe nieruchomości danego dewelopera. Zaufaniem wśród nabywców cieszy się np. profitdevelopment.com.pl, który działa na rynku od 15 lat i wybudował już 2695 mieszkań. Wykonawca posiada swoje nieruchomości w trzech miastach Polski: Łodzi, Warszawie i Wrocławiu.

Place zabaw i tereny zielone

Dodatkowym atutem mieszkań od deweloperów jest fakt, że kompleks nieruchomości zawiera w projekcie również części wspólne – place zabaw, tereny zielone i rekreacyjne. Budując mieszkanie na własną rękę trzeba pomyśleć o tych elementach osobiście, co automatycznie podnosi koszt realizacji całego projektu. Ponadto, zatrudniając firmę budowlaną nigdy nie mamy 100% pewności co do jej rzetelności i solidności. Za to deweloperzy współpracują z zaufanymi przedsiębiorstwami. Dodatkowo trzeba pamiętać, że pojedynczy inwestor nie znajdzie gruntów w ścisłym centrum miasta. Tereny na obrzeżach również charakteryzują się koniecznością planowania zabudowy szeregowej. Rzadko można budować dom wolno stojący.

Kupno nieruchomości od deweloperów ma wiele zalet, które przekonują wielu zainteresowanych, do korzystania z ich usług. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie jest o wiele wygodniejsze niż budowa domu czy renowacja mieszkania we własnym zakresie.


Materiał partnera zewnętrznego