Hydrauliczny fotel do tatuażu – czym się wyróżnia?

fotel do tatuażu
Dobry fotel do tatuażu gwarantuje szerokie możliwości konfiguracji i w zupełności wystarczy do realizacji zdecydowanej większości projektów | fot.: materiał partnera

Odpowiednie wyposażenie studia tatuażu wymaga pewnych inwestycji. Bez wątpienia jedna z najważniejszych z nich dotyczy profesjonalnego fotela do tatuażu. Modele hydrauliczne gwarantują wygodną regulację i ergonomię. Sprawdź, na co jeszcze warto zwrócić uwagę.

Czym powinien się wyróżniać fotel do studia tatuażu?

Tatuowanie to skomplikowany proces, który wymaga jednocześnie zapewnienia najwyższej higieny, wygody osoby tatuowanej oraz artysty, a także łatwego dostępu do tatuowanej części ciała. Połączenie tych elementów przekłada się na wymagania wobec fotela do tatuażu. Dlatego też standardowe meble, nawet te wykorzystywane w salonach kosmetycznych, nie zawsze zdają egzamin. Jeżeli chcesz osiągnąć najlepszy rezultat, postaw na fotel do tatuażu stworzony z myślą o potrzebach tatuatorów i ich klientów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając fotel?

Rynkowy wybór jest bardzo szeroki. Jeżeli zależy Ci na odpowiednim wyposażeniu swojego studia, zwróć uwagę na kilka istotnych cech. Dobrym przykładem profesjonalnego mebla jest oferowany przez Orakon fotel do tatuażu.

Zapewnia wiele możliwości konfiguracji, w tym hydrauliczną regulację wysokości siedziska i nachylenia podnóżków oraz możliwość obracania fotelem wokół jego osi. Dzięki temu w łatwy sposób dostosujesz ustawienie do aktualnych potrzeb, nawet jeżeli konieczne będzie dotarcie do trudno dostępnych części ciała. Wykorzystanie zaawansowanych materiałów przekłada się również na wygodę klienta, co pozwoli mu czuć się komfortowo nawet w trakcie trwających przez wiele godzin wymagających sesji.

Z jakiego materiału powinien być wykonany fotel?

Najczęściej wybieranym materiałem wykończenia foteli do tatuażu jest ekoskóra. Przede wszystkim niezwykle łatwo o otrzymanie jej w czystości oraz przygotowanie stanowiska do sesji. Poza tym charakteryzuje się także wysoką wytrzymałością i jest przyjazna środowisku. Odpowiednio konserwowana będzie utrzymywać swoje właściwości oraz nienaganny wygląd, pasujący do każdej przestrzeni, przez długie lata.

Aby zadbać o ten czynnik, możesz sięgnąć po specjalne preparaty do ekoskóry, jednak równie dobrze sprawdzi się np. letnia woda z szarym mydłem. Z tego materiału zazwyczaj wykonuje się również obicie innych mebli wykorzystywanych w salonach tatuażu i gabinetach kosmetycznych. Łatwo więc o uzyskanie efektu spójności.

Czego jeszcze potrzebujesz do swojego studia?

Dobry fotel do tatuażu gwarantuje szerokie możliwości konfiguracji i w zupełności wystarczy do realizacji zdecydowanej większości projektów. W profesjonalnym studio powinny jednak znaleźć się również inne meble. Przede wszystkim przydatna okaże się leżanka do tatuażu: sprawdzi się podczas tatuowania dużych partii ciała, takich jak plecy czy tułów.

Posiada również specjalny otwór na twarz, co gwarantuje klientowi wygodne warunki. Niektóre modele gwarantują także dodatkowe możliwości konfiguracji, dzięki czemu będą jeszcze bardziej uniwersalne i sprawdzą się w większej liczbie projektów.

Zachowanie precyzji w trakcie długich i skomplikowanych sesji wymaga również zadbania o komfort tatuatora. Dobrym wyborem okaże się regulowane hydraulicznie krzesło do tatuażu, które pozwoli dostosować wysokość i ustawienia do konkretnych potrzeb.

Pamiętaj, że nie tylko fotel, ale również wszystkie inne meble muszą ułatwiać utrzymanie higienicznych warunków. Przed podjęciem decyzji sprawdź wobec tego, z jakich materiałów są wykonane i czy są wystarczająco trwałe. Dobry wybór pozwoli Ci korzystać ze sprzętu przez długie lata i zapewnić idealne warunki w Twoim studio.

Materiał partnera