Jak przygotować się do depilacji laserowej

depilacja laserowa
Sama depilacja odbywa się w trakcie kilku sesji w zależności od potrzeb 4 lub 5, wykonywanych w równych odstępach czasu | fot.: StockAdobe.com

Owłosienie pewnych części ciała kobiet to ich prawdziwa zmora, która sprawia, że coraz więcej z nich decyduje się na wykonanie zabiegu depilacji laserowej, mające na celu trwałe usunięcie niechcianych włosków z wybranych partii ciała.

Za jej pomocą można wykonać między innymi depilację okolic intymnych, pach czy też nóg lub każdej innej dowolnie wybranej strefy, która wymaga tego typu zabiegu. W Polsce można spotkać coraz więcej salonów oferujących tego typu usługi jak na przykład https://epilira.com/.

Sama depilacja odbywa się w trakcie kilku sesji w zależności od potrzeb 4 lub 5, wykonywanych w równych odstępach czasu. Chcąc skorzystać z tej metody, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed wizytą w salonie, a także jak się przygotować do samego zabiegu.

Po pierwsze unikaj słońca i opalania

Na miesiąc przed planowanym zabiegiem laserowej depilacji, najlepiej całkowicie wykluczyć jakiekolwiek opalane skóry w miejscach, które mają zostać poddane zabiegowi. Niezależnie od tego, czy będzie to solarium, czy też słońce, a nawet samoopalacz. Wszystko za sprawa tego, że laser, działa na zasadzie wychwytywania koloru lasów, zwanego melaniną. Przy opalonej skórze, jego działanie może zostać znacznie osłabione.

Nie wykonuj depilacji za pomocą innych metod niż maszynka do golenia

Na miesiąc przed zabiegiem, należy także zrezygnować z wszelkich dostępnych metod depilacji, takich jak wosk czy też pasta cukrowa, jak i depilator. Metod te bowiem, wyrywają cebulki włosów, jednak niekiedy urywają jedynie włos przy samej skórze, powodując deformacje cebulki, przez co działanie lasera może zostać osłabione w tych miejscach. Nie oznacza to jednak, że nie można wcale pozbywać się owłosienia, w tym celu wystarczy jedynie skorzystać z tradycyjnych maszynek do golenia.

Powstrzymaj się od przyjmowania środków światło uczulających

Na dwa miesiące przed wykonywaniem zabiegu depilacji laserowej, należy zaprzestać przyjmowanie wszelkiego rodzaju leków, o działaniu światłouczulającym, a także preparatów i herbat ziołowych zawierających składzie dziurawiec, rumianek czy też skrzyp polny. Dzięki czemu unikniemy nieprzyjemnych alergii i przebarwień.

Pozbądź się owłosienia

Na dzień przed planowanym zabiegiem, pozbądź się owłosienia z partii, na których ma zostać wykonywana depilacja laserowa. Dzięki temu działania lasera będzie skuteczniejsze, a efekty widoczne o wiele szybciej.

Przeciwwskazania do wykonywania depilacji laserowej

Depilacja laserowa, tak jak każdy zabieg kosmetyczny, posiada pewnego rodzaju przeciwwskazania. Głównym z nich jest ciąża. Wszystko za sprawa tego, że nie znany jest wpływ światła lasera na płód dziecka, a także organizm kobiet w ciąży. Także wszelkiego rodzaju infekcje bakteryjne, wirusowe czy też grzybicze, wykluczają możliwość poddania się zabiegowi. Osoby z rozrusznikiem serca, również nie będą mogły niestety skorzystać z tej opcji depilacji. Przed wykonaniem depilacji laserowej warto skonsultować się z dermatologiem, który oceni stan skóry, i wyda decyzje czy tego typu zabieg jest dla nas bezpieczny.


Materiał partnera zewnętrznego