Manicure hybrydowy – ile kosztuje?

manicure hybrydowy
Lakiery hybrydowe stanowią gwarancję uzyskania długotrwałego (3- 4 tygodnie) efektu zadbanych paznokci bez ryzyka odprysku | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Szukasz szybkiego i prostego sposobu na piękne dłonie oraz paznokcie? Nie masz zbyt wiele czasu, który mógłbyś poświęcić na domową pielęgnację dłoni? A może po prostu nie potrafisz tego zrobić? Jeśli na którekolwiek z zadanych powyżej pytań odpowiedziałeś twierdząco, to znak, że powinieneś odwiedzić profesjonalny salon manicure i pokusić się o manicure hybrydowy. Ile kosztuje wizyta we wspomnianym salonie i jakie są zalety hybrydy?

Manicure hybrydowy – co to takiego?

Manicure hybrydowy to zabieg, którego nazwa została zaczerpnięta od nazwy produktu, służącego do jego wykonania. Chodzi oczywiście o lakiery hybrydowe (określany również potocznie mianem hybrydy). O właściwościach opisywanych produktów sporo mówi już samo ich określenie. Hybryda to w końcu połączenie dwóch różnych, często pozornie niepasujących do siebie elementów. Podobnie jest w przypadku lakierów hybrydowych, których formuła stanowi połączenie zwykłych, kolorowych lakierów do paznokci oraz elastycznych lakierów żelowych. 

Lakiery hybrydowe różnią się od klasycznych nie tylko zastosowaną formułą, ale także sposobem użycia. W odróżnieniu od swoich tradycyjnych odpowiedników, nie utwardzają się one pod wpływem powietrza, a jedynie promieni UV. Poza tym ich użycie wymaga wykorzystania także innych produktów, w tym m.in. lakieru bazowego czy też top coatu.

manicure czerwone paznokcie
Aplikacja lakieru hybrydowego – choć nie należy ani do najszybszych, ani też najprostszych do wykonania –  z całą pewnością jest warta zarówno poświęconego czasu, jak i włożonej w nią pracy | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Lakier to nie wszystko czyli jak używać hybryd?

Stosowanie lakierów hybrydowych nie jest niestety tak proste, jak używanie lakierów klasycznych. Cały zabieg rozpoczyna się opiłowaniem paznokci w celu nadania pożądanego kształtu, a następnie zmatowieniem płytki oraz usunięciem powstałego pyłu. Teraz warto odtłuścić paznokcie przy użyciu cleanera i zaaplikować primer bezkwasowy w celu poprawy przyczepności hybrydy. Następnie należy nałożyć kolejno lakier bazowy (i od razu utwardzić go pod lampą UV), dwie warstwy lakieru hybrydowego (utwardzając lakier po każdej warstwie) oraz – na zakończenie – top coat o działaniu nabłyszczającym bądź matującym kolor lakieru (który również należy utwardzić pod lampą UV).

Aplikacja lakieru hybrydowego – choć nie należy ani do najszybszych, ani też najprostszych do wykonania –  z całą pewnością jest warta zarówno poświęconego czasu, jak i włożonej w nią pracy. Lakiery hybrydowe stanowią gwarancję uzyskania długotrwałego (3- 4 tygodnie) efektu zadbanych paznokci bez ryzyka odprysku. Są one w pełni odporne zarówno na czynniki zewnętrzne, jak i pomniejsze uszkodzenia mechaniczne. Niemniej – jak zostało to już wspomniane wcześniej – ich użycie wymaga zarówno czasu, wiedzy, jak i specjalnych akcesoriów oraz innego typu kosmetyków (np. top coat, baza, lampa UV etc.). Właśnie z tego względu polecanym sposobem na uzyskanie manicure hybrydowego jest wizyta w profesjonalnym salonie manicure.

Koszt manicure hybrydowego

No dobrze, ale ile kosztują hybrydy wykonane w salonie manicure? Koszt wspomnianego zabiegu uzależniony jest zarówno od samego salonu (lokalizacja, renoma etc.), jak i wykorzystywanych w nim produktów. Do ceny doliczyć należy również koszt wykonania danego wzoru, umieszczenia na paznokciu specjalnych aplikacji (np. diamenciki, brokat etc.) oraz koszt zabiegów wykonywanych przed samą aplikacją lakieru (np. manicure frezarkowy, SPA manicure, ściągnięcie poprzedniej warstwy lakieru hybrydowego etc.). Jak widać finalna cena hybrydy zależna jest od wielu czynników, niemniej przybliżony koszt opisywanej usługi waha się w przedziale od ok. 50 zł do nawet 350 zł.

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,