Biżuteria w jesiennym stylu – zrób to sam!

biżuteria jesienna
Tworzenie własnoręcznych ozdób wymaga czasu i skupienia, ale jest warte poświęcenia, ponieważ dzięki temu możesz przygotować dodatki do stroju zależnie od pory roku i aktualnych trendów, bez potrzeby wydawania dużej ilości pieniędzy | fot.: materiał partnera

Biżuteria handmade to doskonały pomysł dla osób, które chcą wyróżnić się swoim stylem. Własnoręcznie przygotowane ozdoby można dobierać do pór roku, nastroju oraz do ulubionych elementów garderoby. Dzięki własnoręcznemu przygotowywaniu biżuterii nie musimy się ograniczać, jeśli chodzi o kolory i wzory i na pewno nie spotkamy drugiej osoby noszącej identyczny naszyjnik czy bransoletkę. Dodatkowo jest to niezwykle kreatywne zajęcie angażujące umysł i rozwijające zdolności manualne. Idealne na długie zimowe wieczory!

Jak zacząć tworzyć własną biżuterię?

Gdy dopiero rozpoczynasz przygodę z własnoręcznymi wyrobami biżuterii, warto wiedzieć, jakie materiały będą niezbędne do wykonania swoich ozdób. Odpowiednio wybrany półfabrykat do biżuterii ma wpływ na to, jak ostatecznie będą wyglądały Twoje wyroby i zapewni im profesjonalny wygląd. Podstawowym półfabrykatem są szpilki jubilerskie, dzięki którym można nawlekać odpowiednie elementy takie jak koraliki czy zawieszki. Na pewno przydadzą się bigle i sztyfty, które pozwolą na tworzenie biżuterii z profesjonalnym zapięciem. W zestawie do wyrobu ozdób nie powinno też zabraknąć łańcuszków i kółeczek zaciskowych. Przydatny może okazać się drut pamięciowy, który jest bardzo pomocny przy robieniu biżuterii i charakteryzuje się tym, że zawsze powraca do pierwotnego kształtu.

Jakie materiały wybrać do wyrobu jesiennej biżuterii?

Zaraz po zaopatrzeniu się w odpowiednie półfabrykaty do wyrobu biżuterii, musisz oczywiście uzbroić się w cierpliwość. Tworzenie własnoręcznych ozdób wymaga czasu i skupienia, ale jest warte poświęcenia, ponieważ dzięki temu możesz przygotować dodatki do stroju zależnie od pory roku i aktualnych trendów, bez potrzeby wydawania dużej ilości pieniędzy.

Kolejnym krokiem jest zdecydowanie, w jakim stylu zamierzasz przygotować swoją biżuterię. Jesienią koniecznie zaopatrz się w półfabrykaty typu koraliki i zawieszki przypominające liście i owoce jesieni. Bardzo ciekawym dodatkiem będą zawieszki wyglądające jak jarzębina czy żołędzie. Wszystkie kulki i koraliki powinny być w ciepłych kolorach jesieni. Bardzo modne są odcienie pomarańczy, złota oraz brązy i beże. Niezwykle uniwersalne mogą okazać się drewniane elementy z barwionego lub naturalnego drewna, które można z łatwością połączyć z barwami i owocami jesieni. Jesienią lepiej unikać typowo złotych, błyszczących łańcuszków, ponieważ znacznie lepiej w połączeniu z jesiennymi kolorami sprawdzą się miedziane lub srebrne. Jeśli wybierasz złoty łańcuszek postaw raczej na matowe złoto, które idealnie zagra z brązowymi czy beżowymi ozdobami. 

Materiał partnera

Tags from the story
, ,