Sztyblety damskie – nie tylko w wersji eleganckiej

Eleganckie sztyblety damskie
Sztyblety damskie można nosić też na sportowo albo w połączeniu z ubraniami w stylu casualowym. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zakup eleganckich butów zwykle będzie determinował konieczność dobierania do nich eleganckich ubrań. Jednak w momencie, kiedy będziemy chcieli zestawić te buty z nieco innymi ubraniami, nie powinno być z tym żadnych problemów. Sztyblety damskie można nosić też na sportowo albo w połączeniu z ubraniami w stylu casualowym.

Jak nosić sztyblety damskie?

Sztyblety to bardzo wdzięczny typ butów. Sztyblety damskie są tak uniwersalne, że można je nosić na wiele sposobów, łącznie z miksowaniem ich z ubraniami typowo sportowymi. Pierwszym sposobem noszenia takich butów jest łączenie ich z prostą, wyjątkowo minimalistyczną garderobą. Doskonale nadają się do tego spodnie z prostymi nogawkami, elegancki kardigan albo dłuższa marynarka i koszula. Z uwagi na to, że sztyblety damskie są butami raczej przejściowymi (na wiosnę i jesień) niezbyt dobrze będą wyglądały w połączeniu z grubym płaszczem. Będzie wtedy widać, że te buty są zbyt „lekkie”, jak do takiego okrycia wierzchniego.

Oczywiście sztyblety możesz nosić też z ubraniami typowo casualowymi. Ciekawe modele nadające się do takich zestawień porównasz przeglądając sztyblety damskie w 7BUTY. Niektóre modele butów możesz zestawić z jeansami albo spodniami tregginsami i ze sweterkiem, dowolną bluzką, kardiganem np. w paski albo z ramoneską. Do tego świetnie będzie wyglądać chusta albo apaszka, a nawet kapelusz z dużym rondem. Sztyblety damskie możesz oczywiście dobrać w takim samym kolorze jak torebka albo w innym. Tutaj tak naprawdę znaczenie ma Twoja odwaga, a także umiejętność łączenia kolorów. Jeśli wolisz się ubrać bardziej „bezpiecznie”, zachowawczo, to wtedy buty mogą być tego samego koloru, co torebka. Jeśli chcesz się bawić kolorami i niestraszne Ci innowacyjne rozwiązania, połącz ze sobą sztyblety damskie i torebkę w różnych kolorach, przy czym torebka może się naprawdę rzucać w oczy.

Jeśli nie obawiasz się jeszcze bardziej improwizowanych zestawień, połącz sztyblety ze strojem o sportowym kroju. Raczej niech to nie będzie dresowa sukienka czy spódnica, bo wtedy możesz uzyskać efekt „odcięcia” kostek i optycznego skrócenia nóg. Wybierz raczej długie spodnie, ale w lekko sportowym stylu, np. proste w kroju spodnie z lampasami i bluzę z nadrukiem. Musisz być przy tym oczywiście bardzo ostrożna, bo moda ma zawsze jakieś swoje granice. W modzie chodzi o to, żeby być ubranym, a nie przebranym. Jeśli fantazja poniesie Cię zbyt mocno, efekt może być groteskowy, a przecież nie o to chodzi.

Jednym bezpieczniejszym posunięciem jest w tym przypadku zakup sztybletów w kolorze odbiegającym od kanonu tych standardowych, czyli np. białym, fioletowym, niebieskim albo nawet różowym. Takie sztyblety damskie mogą mocno odświeżyć Twój look, ale nadają się raczej dla młodych kobiet. W dojrzałym wieku lepiej stawiać na klasyczne kolory butów.

Z czym nie łączyć sztybletów?

Mogłoby się wydawać, że wszelkie ograniczenia są dla osób, które nie potrafią się bawić modą, ale prawda wygląda zgoła inaczej. Jednak mamy pewne połączenia, które nigdy nie wyglądają dobrze i których lepiej się wystrzegać, jak ognia. Przede wszystkim sztyblety damskie nie nadają się do eleganckiej sukienki, bez względu na to, czy jest to sukienka koktajlowa czy suknia balowa. Są po prostu zbyt ciężkie. Nie próbuj ryzykować noszenia ich z długą suknią (która w zamyśle miałaby je zasłonić), bo to będzie wyglądało fatalnie. Takie buty i tak będą widoczne przy każdym kroku. Podobnie sprawa wygląda w przypadku spódnic mini i midi. Trzeba być naprawdę dość odważnym i mieć dużo zmysłu estetycznego, żeby połączyć sztyblety damskie z taką spódnicą i nie zdeformować optycznie sylwetki.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,