Najnowsze i najciekawsze trendy oraz pomysły, dotyczące damskiej i męskiej biżuterii

fashionistka motywy roślinne classic blue
Świat mody oraz designu obiera kierunek podkreślający iż każdy z nas jest zmianą, dziejącą się na świecie | fot.: stock.adobe.com

Obecny świat biżuterii inspirowany jest przede wszystkim naturą oraz ekologią. Nowoczesne formy a także siła indywidualizmu, to coś co jest w dzisiejszym świecie jest najbardziej w cenie. Jakie jubilerskie trendy w największym stopniu oddadzą wszystkie te inspiracje oraz na czym warto skupić swoją uwagę? W poniższym artykule poruszymy właśnie te tematy.

Kolczyki

Podstawę tegorocznych stylizacji stanowić będą właśnie kolczyki. Najmodniejsze będą te długie, ozdobne bądź z frędzlami. Alternatywną opcją są również kolczyki w kształcie liści bądź kwiatów ściśle związane z nurtem eko. Co ciekawe ten wyjątkowy trend nie będzie ograniczał się jedynie do wieczornych wyjść czy też oficjalnych spotkań a pozwoli na wplatanie tych motywów również do codziennych stylizacji. Oprócz klasycznych materiałów takich jak złoto, srebro oraz kamienie szlachetne pojawią się również materiały naturalnego pochodzenia a także wielobarwne nici.

kobieta w stylu boho bransoletki kolczyki
Natura oraz indywidualizm to przepis na modną stylizację w 2020 roku | fot.: stock.adobe.com

Łańcuszki i wisiory

Po ciężkich i ekstrawaganckich łańcuchach, które obowiązywały w zimie nadszedł czas na lekką biżuterię z ekologiczną nutą przeplataną iście hippisowskim stylem. Dopasowując stylizacje do tych nurtów, należy przede wszystkim skupić się na zawarciu w niej nuty indywidualizmu. Propozycja ta powinna pasować do stylu życiu, pasji a także wyznawanych wartości. Tak jak w przypadku kolczyków tak i tutaj bardzo modne będą wszelkiego rodzaju inspiracje z natury. Łańcuszki i wisiorki w kształcie kwiatów, liści czy też owadów to zdecydowanie tegoroczny trend. Swój renesans przeżywać będzie także biżuteria z wykorzystaniem bursztynu. Stylizacje przeznaczone na np. szalone imprezy będzie można uzupełnić również biżuterią w stylu retro.

zegarek męski z tarczą w kolorze classic blue
Zegarek męski z tarczą w kolorze roku czyli Classic Blue | fot.: stock.adobe.com

Dodatki Classic Blue

Każdego roku Instytut Pantone wybiera kolor roku. Tegorocznym zwycięzcą plebiscytu został ogłoszony kolor Classic Blue. Jest to odcień granatu plastycznie określany jako kolor głębokiego spokojnego oceanu bądź nieba w czasie zmroku. Classic Blue łączy świat natury z technologią. Dlatego też w tegorocznych stylizacjach można spodziewać się dużej popularności marynistycznych motywów. Niezwykle modna będzie zatem wszelkiego rodzaju biżuteria w granatowym kolorze wykonana z kamieni szlachetnych czy też innych minerałów o właśnie tej barwie. Bardzo pożądana będzie biżuteria ozdobiona lapisem lazuli, szafirem, topazami, markazytami czy też cyrkoniami w granatowym kolorze. W sytuacji gdy granat będzie stanowił główny kolor ubrań w stylizacji, wtedy warto połączyć go z biżuterią w kolorze srebrnym bądź złotym.

Planując dobór biżuterii warto uwzględnić specyfikę pokolenia Millenialsów czyli brak jakichkolwiek schematów, duża wolność wyboru, łamanie nałożonych ram, motywy podróżnicze a także życie w zgodzie z naturą. Coraz większe znaczenie w modzie ma także indywidualizm. Dlatego też układając stylizację warto zadbać o nawet jakiś drobny element wyrażający wyznawane wartości. Świat mody oraz designu obiera kierunek podkreślający iż każdy z nas jest zmianą, dziejącą się na świecie. Natura oraz indywidualizm to przepis na modną stylizację w 2020 roku.


JBA

Tags from the story
, , , ,